Mops

Moonfairy

Zainteresovan član
Poruka
459
Jako mi se svidja i htela bih da ga uzmem ali ne poznajem nikog ko ga ima da mi kaze nesto blize o njemu.Kako se ponasa,kakvu negu zahteva,da li je iskljucivo kucni pas i slicno,pa sam se ponadala da mozda neko od vas ima ovo preslatko kuce za ljubimca.
Ako neko zna za dobru uzgajivacnicu,ili nekoga ko prodaje ove kucice bicu mu zahvalna na informaciji.U blizini je bila neka navodno dobra uzgajivacnica ali se na kraju ispostavilo da su ih medjusobno parili,pa je svasta ispalo.Znam da je oko 350 e sto mi je iskreno,malo puno,ali nisam cula da ga neko prodaje za manje pare.
Zahvalna sam na svakoj informaciji!
 

Prilozi

  • mops.jpg
    mops.jpg
    8,1 KB · Pregleda: 109
Imam JA! IMAM JA! Vidi ovde...

http://forum.krstarica.com/threads/88528

A šta bih ti rekla o njima... Ono što može mnoge da odbije je činjenica da za mopseve ne postoji sezona linjanja, oni se linjaju NON-STOP!

A pre nego što ga kupiš prošvrljaj malo po netu. Ima gomila tekstova o mopsevima. Ja sam po Alexa išla čak u Suboticu, a cena je od prilike tolika koliko si navela.

evo ti još jedan link ako te mrzi da sama tražiš... tu ćeš naći još neke stvari koje bi mogle da te zanimaju...

http://veselirepici.10.forumer.com/viewtopic.php?t=657

Eto...
 
ova tvoja pitanja mi deluju kao da sam kupila neki aparat za domaćinstvo pa me pitaš jesam li zadovoljna... naravno da sam zadovoljna. naravno da mi nije zao para. (sad je i moj odgovor takav kao da pričam o usisivaču, a ne o živom biću)...

ja ga obožavam, mazim ga, pazim ga... a hranim ga granulama ili mu spremam klopu.

držim ga u špajzu :)))) kako gde ga držim? pa uvek je negde u mojoj blizini. ako sam ja u kuhinji i on je tamo. ako spavam i on je u svojoj korpi pored mog kreveta ili pored mojih nogu u krevetu... trenutno spava na fotelji. on voli da mu je čopor na okupu uvek ;)

izvini što pitam... A koliko imaš godina?
 
Dovoljno.Nemoj me pogresno shvatiti,cula sam da nije kucni pas jer ne podnosi toplotu a tako mi je sav mali i sicusan pa mi je malo cudno da ga neko drzi u boxu,zato pitam.A ovo sto pitam da li si zadovoljna mislila sam na njegov karakter.Kazem ti nista mi nisam cula iz prve ruke,da jesam ne bi postavljala temu.Dakle cula sam da ne moze da zivi u kuci,da je malo prgav i da zna da gricne,da ima malo naporan karakter.Eto.Ali to sam cula,a tako mi se dopada pa sam morala da proverim.
 
nivea_soft:
Dovoljno.Nemoj me pogresno shvatiti,cula sam da nije kucni pas jer ne podnosi toplotu a tako mi je sav mali i sicusan pa mi je malo cudno da ga neko drzi u boxu,zato pitam.A ovo sto pitam da li si zadovoljna mislila sam na njegov karakter.Kazem ti nista mi nisam cula iz prve ruke,da jesam ne bi postavljala temu.Dakle cula sam da ne moze da zivi u kuci,da je malo prgav i da zna da gricne,da ima malo naporan karakter.Eto.Ali to sam cula,a tako mi se dopada pa sam morala da proverim.

Čekaj, čekaj... Gde si ovo sve čula?

Mops je kućni pas. Zbog oblika njuške brzo se umara i nije za duge šetnje. Hrče dok spava. Leti treba izbegavati izvođenje u šetnju preko dana. Mi ga šetamo ujutru između 8 i 9 i predveče oko 7h i onda još jednom izmeđi 22 i 24h... Karakter... Pa zavisi kakvog psa ubodeš. Ovaj moj bi mogao da se ubroji u lajave jer voli da se oglasi kad nam neko ulazi u stan i kad neko zvoni na vratima, ali inače ne laje. Voli da privlači pažnju zako što počne da kopa po tepihu. Voli da se igra. Tvrdoglav je, ali ga je moguće naučiti gomilu stvari... Ja imam klinca koji uskoro puni dve godine i super se slažu. Alex nikad nikoga nije gricnuo, čak ni slučajno. MIslim hoće on da uzme prst i da ga kao glođe, ali samo ako mu daš, a to rade i drugi psi... Ume on da bude naporan, ali on je u stvari uvek isti jedino smo mi ponekad nervozniji pa nam nešto nekad smeta, a nekad ne...

Prelistaj malo po netu sajtove... INformiši se! Ne znam šta bih ti još rekla... Mislim da ponašanje svakog psa, pa i mopsa najviše zavisi od toga kako ga vaspitavaš, naravno i geni odrade svoje, ali svaki pas je ličnost za sebe pa ne znam šta bih još mogla da ti kažem...
 
Super,sad si im osvetlala obraz.Bila je izlozba pasa pre neki dan u mom gradu,setala ga je neka zena pa sam je startovala da je pitam po nesto,da li se bavi uzgojem itd,i od nje sam saznala par stvari koje sam navela.A po netu sam cini mi se prelistala sve sto se moglo peelistati ali uglvnom se ticu njegovog porekla,i istorije nista konkretno o njemu.Ili veoma malo.Mene su interesovali utisci vlasnika.Definitivno sam odlucila da ga uzmem mada mi treba jos malo finansijske podrske ali resicu to kroz mesec dana,nadam se.
E jos samo jedno pitanje i necu vise,obecavam!Kako si ga naucila gde da obavlja nuzdu?Stvar je u tome sto nikada nisam imala kucnog psa,samo macku i pomalo me to brine.S njom nikako nismo mogli da izadjemo na kraj pa smo na kraju morali da je damo jer je mama izgubila svako strpljenje.Inace imam 20 god i zivim sa mojima pa ako ga uzmem ne zelim da to bude na njihovu muku.Htela bih da sve uradim kako treba.
 
ma slobodno pitaj... nije problem! jedino što mene ponekad mrzi da pišem. :roll:

evo ovde sam baš dosta pisala o Alexu http://veselirepici.10.forumer.com/viewtopic.php?t=850, a ovo je naš forumski drugar http://veselirepici.10.forumer.com/viewtopic.php?t=705, a za ovu forumsku drugaricu se ispostavilo da nam je polusestra http://veselirepici.10.forumer.com/viewtopic.php?t=1194

ovde ćeš naći uglavnom iste stvari kao i na prethodnom linku, ali nema veze http://www.zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?act=ST&f=14&t=1437&

toliko od mene za danas... ako te nešto konkretno zanima pitaj :)

jedino što moram ponovo da ti napomenem, a što bi eventualno moglo da zasmeta tvojim roditeljima je činjenica da se oni stalno linjaju, znači 365 dana u godini...

A kako da vrši nuždu napolju je naučio kao i svaki drugi pas. Imao je mesto na terasi, gde je stajala mušemica za jednokratnu upotrebu pa kad prigusti, a mi nismo napolju onda je on išao tamo, ali smo ga mi često izvodili i kad bi obavio nuždu napolju dobio bi neku poslasticu za kuce, kad bi to uradio kod kuće na mušemi nije ništa dobijao... kad bi se popiškio negde u kući uglavnom bi pala blaga grdnja, ali mislim da to nije bog-zna-kako pomoglo jer je Alex pas koji obožava hranu i sve što je naučio naučio je uz pomoć klope ;)
 
EVO I NAS.............................
 

Prilozi

  • 09012008090.jpg
    09012008090.jpg
    38,2 KB · Pregleda: 172
  • 09012008092.jpg
    09012008092.jpg
    51,5 KB · Pregleda: 171
  • 09012008102.jpg
    09012008102.jpg
    44,6 KB · Pregleda: 170
  • 09012008115.jpg
    09012008115.jpg
    22,8 KB · Pregleda: 166
Cao ljubitelji mopseva.
Evo i ja da vam se pridruzim. Ja imam mopsica star je 6 meseci i presladak je. Zove se Bak i pravi je nestaskoz:dm3:. Slike su stvarno preslatke, zapravo oni su tako slatki.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zaljubljena u ovog psa,ali nazalost nemam para da ga kupim...kad god pogledam slicice na internetu,sva se raznezim!!!!!!Ukoliko neko zeli da ga proda po jeftinijoj ceni,OBAVEZNO neka ostavi poruku,bila bih najsrecnija na svetu-Unapred HVALA!!!!!!
 
Imam Mopsa vec godinu dana ,dobila sam ga za rodjendan,pas kojeg covjek brzo zavoli.Ja imam jedan problem koji ne znam kako da rijesim, dal ima ko da mi pomogne. Mopsa kad sam dobila nije se toliko lijenjao,kako je napunio godinu,ja ne znam sta cu,on se jos vise lijenja.Dal je to normalno toliko da se lijenja,postojili kakvo resenje....
 
Linja se? Ne znam u kom je stepenu to izrazeno. Normalno je da je to leti nesto jace ali ako primetis da se pritom i cese, da ima delova ogoljene koze, crvenila... nemoj da cekas, vodi psa kod veterinara da to pogleda.
 
cao svima.prvi put sam na bilo kakvim forumima i ne znam najbolje kako bas ovo funkcionise,ali nadam se da cu se nekako snaci :) kupio sam mops-a prije 3 dana i star je svega 2 mjeseca , ali pocinjem da imam nekih problema .
prvi je sto nece da jede granule,koje je sasvim normalno,u odgajivacnici jeo....tamo dje sam ga kupio,rekli su mi da jednom nedjeljno mogu da mu dam kuvane piletine,sa jogurtom i sargarepom,ali naravno sve izpasirano,i to sam uradio prvi put kad sam ga donio kuci,i od tad granule nece ni da pomirise,a koristim rojal,kazu da su te najbolje...sto da radim i kako da ga vratim opet na normalnu hranu.hvala unaprijed svima
 
1.Nemoj skroz da ispasiraš nego samo naseckaj piletinu i dodaj i bareni pirinač, šargarepa neka bude pasirana.
2.Postepeno dodaj po malo granula u to kuvano, svaki put više nego prošli.
3.Na kraju ćeš doći do čistih granula i jogurta, e, onda smanjuj udeo jogurta jer su suve granule bitne za zube i creva.
 

Back
Top