Probem sa windowsom-Pomoc!!!

sale12

Obećava
Poruka
99
Pre 2 dana u dpdjem desnom uglu pojavilo mi se upozorenje u kome pise: Windows- virtual memory minimum too low
Your sistem is low on virtual memory paging file.During this process memory request for some aplication may be denied.
Od tog dana mi se cudno ponasa komp.Npr. neke igrice koje sam normalno otvarao nece..pokrene ih i iskljuci..Tako i na netu..desava se da udjem na neki sajt i komp po ulasku na njega jednostavno iskljuci explorer...Kompjuter sam preskenirao i nije pronasao ni jedan virus u njemu .Nema ni spajvera..STA TO MOZE DA BUDE I KAKO DA RESIM PROBLEM SA TIM...UNAPRED HVALA!!!!
 
Prvo provjeri imas li prostora na hard disku, ako ne obrisi nesto.
Dalje ako imas dovoljno slobodnog prostora, onda radi sledece.
Desni klik na my computer->properties->advanced, i u performance klikni settings, pa opet na advanced i u virtual memory klikni change. Povecaj memoriju koju ce koristiti sa harda, kao virtualnu.
poz
 
Nista specijalno.
Primer: Pokrenes jedan program koji zahteva puno memorije, kada nema vise dovoljnog prostora u tvojoj memoriji, windows zauzme jedan deo hard kako bi oslobio dodatan prostor memorije.

Uradi sledece:

Start, Control Panel, System, Performance, Settings, Advanced tab, Virtual memory, Change, povecaj page files memoriju, chekiraj "System managed size"
Restartuj rachunar, i to je to.

Takodje, uradi i Disk Cleanup, kako bi oslobodio prostor na svome disku, ovo takodje moze da poboljsa rad tvoga rachunara.

Start, Oll Programs, Accessories, Systems Tools, Disk Cleanup.exe
 
Sve je to ok sto ste mi rekli al ne znam kako i na koliko da podesim Virtual memoriju da bi je povecao. Napominjem da na C particiji imam dovoljno mesta (zauzeta samo 1/4 C particije) a ukupna njena velicina je 20 GB. Inace ram memorija mi je 256.Ako mozete da mi objasnite gde sta da ukucam,koje parametre da bi povecao Virtualnu memoriju.U ovim sam vodama relativno slab pa bi molio za uputstvo i pojasnjenje.UNAPRED HVALA!
 
sale12:
Sve je to ok sto ste mi rekli al ne znam kako i na koliko da podesim Virtual memoriju da bi je povecao. Napominjem da na C particiji imam dovoljno mesta (zauzeta samo 1/4 C particije) a ukupna njena velicina je 20 GB. Inace ram memorija mi je 256.Ako mozete da mi objasnite gde sta da ukucam,koje parametre da bi povecao Virtualnu memoriju.U ovim sam vodama relativno slab pa bi molio za uputstvo i pojasnjenje.UNAPRED HVALA!

Juznivetar ti je rekao gdeje i kako da povećaš virtualnu memoriju. A na koliko. Pa, obično je dovoljno izabrati onu opciju Let Windows .... a inače se najčešće postavlja dvostruka veličina RAM memorije u kompu (znači, kod tebe 512 MB bi trebalo biti dovoljno).

Disk CleanUp i povremeni defragment se podrazumijeva. Ako sve ovo ne znaš uraditi, ima neko tu u tvojoj okolini koji zna. :-P
 

Back
Top