To smo što smo

lollla

Obećava
Poruka
63
To smo što smo NESREĆA je u tome što tako čsto, kraće ili duže, javno ili tajno, hoćemo da budemo ono što nismo, ili da ne budemo ono što jesmo. Takvim našim prohtevima i ćudima, kojima ne možeš videti cilja ni smisla, mi kvarimo svoj kratki život više nego što nam ga truju i zagorčavaju ljudi i prilike oko nas... :shock:
 
Hm...šta je tema? Mislim...konstatacija je ok ali ako želiš da se malo diskutuje onda malo i obrazloži...
Usput...pošto ti tema nema veze za sad sa kultnim stvarima nemoj biti iznenađena ako bude premeštena....
 
Šakal:
Hm...šta je tema? Mislim...konstatacija je ok ali ako želiš da se malo diskutuje onda malo i obrazloži...
Usput...pošto ti tema nema veze za sad sa kultnim stvarima nemoj biti iznenađena ako bude premeštena....
Hvala na savetu. Ali, nisam primetila ni da su ostale teme posebno obrazložene.
Imala nameru da ukažem na "prirodnost",jer mi se čini da je ovde više nego prisutno foliranje,ako mi dozvoliš. Opušteno :lol:
 
Hoćeš da budeš kao drugi...?
Foliranje na forumu...hm,pisano je mnogo o tome...
Naravno da se ljudi ovde foliraju....virtuelni svet je daleko od realnog a ovde ti se pruža mogućnost da bar po neki put u nečemu budeš ono što nisi niti ćeš ikada biti...;)
 
Šakal:
Hoćeš da budeš kao drugi...?
Foliranje na forumu...hm,pisano je mnogo o tome...
Naravno da se ljudi ovde foliraju....virtuelni svet je daleko od realnog a ovde ti se pruža mogućnost da bar po neki put u nečemu budeš ono što nisi niti ćeš ikada biti...;)
I upravu si.
Ovo treba da dodje kao mala terapija,umesto odlaska kod psihologa ili kafenisanja.
 
Šakal:
Misliš 'bude'?:smile:
Hm,pa većinu bi sa foruma trebalo poslati kod prvo pomenutog...:twisted:
Kafenisanje...to je već ok.;)
Žene su tu u maloj prednosti :lol:
Kad je muka,umesto da zelenimo, mi crvenimo.
Kafica i istreseš sve iz sebe.
Mada ni muški deo populacije nije drastično drugačiji,barem sudeći po mojim prijateljima.
Ali,oni to rade kroz dobru staru kapljicu :D
 
Ako si citirala nekog...onda ok. Savet...nemoj više to da čitaš...kamenje pred sobom...očigledno polu-pismeno...pred sebe....to je već nešto drugo....ali osećam da je to ipak bio citat...;)
 
lollla:
To smo što smo NESREĆA je u tome što tako čsto, kraće ili duže, javno ili tajno, hoćemo da budemo ono što nismo, ili da ne budemo ono što jesmo. Takvim našim prohtevima i ćudima, kojima ne možeš videti cilja ni smisla, mi kvarimo svoj kratki život više nego što nam ga truju i zagorčavaju ljudi i prilike oko nas... :shock:


Paaa, ja bih vrlo rado prestala da pokusavam da budem nesto sto nisam, samo kad bih znala sta jesam.......
 
Svi se mi u vecini slucajeva trudimo da se okolini prikazemo u sto boljem svetlu.I to je po meni sasvim ok.Naravno,ne treba se folirati i glumiti nesto sasvim suprotno od onoga sto jesi.Tako se covek samo zamara i kvari sliku u sebi jer u 90% slucajeva ti foliranti budu otkriveni.Ali neka normalna doza pretvarnja da bi smo popravili sliku o sebi je dozvoljena.Moras se ponekad prilagoditi okolini,ne mozes uvek biti ono sto hoces.
 
Šakal:
Ako si citirala nekog...onda ok. Savet...nemoj više to da čitaš...kamenje pred sobom...očigledno polu-pismeno...pred sebe....to je već nešto drugo....ali osećam da je to ipak bio citat...;)
Proverila sam,ipak je prevod ispravan. Lokativ lične zamenice svakog lica "sebe" je -sobom. I tu postoje dve alternacije, 1. Ispred sebe, ili 2. Pred sobom. ;-)
 
angel 021:
Niko od nas nije onakav kakvim se prikazuje. Svi mi smo više od onoga što želimo da drugi znaju i manje od onoga u šta sami želimo da verujemo.
Na sreću...


''Najmanje stvarnog osnova i najvise stete nam nanose osecanja bilo gordosti bilo manje vrednosti i stida zbog toga sto smo takvi kakvi smo, bolje receno kakvi mislimo da jesmo.
U onom sto mi o sebi mislimo ima vrlo malo od onog sto stvarno jesmo, a mnogo svega drugog, narocito onog sto bismo zeleli da budemo ili sto se bojimo da ne budemo. Zbog toga predstava koju imamo o sebi nikad nije tacna; cesto se menja, a ponekad je potpuno neverna. I covek nema razloga ni opravdanja da zbog nje bude ni narocito ponosan ni preterano postidjen.'' I. Andric
 

Back
Top