POTREBNA PODRŠKA

Mač pravde

Početnik
Poruka
7
Molim Vas da ako ste u mogućnosti pomognete u kampanji protiv tzv. Drumske mafije. Otvoren je sajt: www.kriminal.mojblog.co.yu na kome možete detaljnije da prikupite informacije o navedenoj temi. Od Vas očekujem da pogledate pomenuti sajt, razmislite i date Vaš nepristrasni komentar. Na taj način daćete mi dodatnu snagu da istrajem u ovoj surovoj borbi protiv FINANSIJSKO-POLITIČKE MAFIJE, koja gazi sve pred sobom. Pobeda u ovoj borbi, čiji pečat će dati i sudski ishod afere, ne bi bila samo moja lična već i Vaša, a tako bi i pokazali drugim poslodavcima da se sa običnim ljudima nije ''šaliti'' čija sudbina najviše zavisi od posla kojim se bave. Unapred zahvalan
 
jel još jedan sajt tip a"jadni mi, prevarili me" za uzimanje para :mrgreen: Put pročišćenja, sile mraka i haosa...cc cccc....
yebote, sve je isto samo se sad prosi i tužaka po netu!!!
Ajde reci ukratko o čemu se radi, kakve ti info tu tražiš od JP Putevi...i kakve to veze ima sa poslom i novcem :) Ako ispeš da objasniš, možda ti ostavim temu ;)
Ili da je prebacim na Saobraćaj i veze ...
 
Betty:
jel još jedan sajt tip a"jadni mi, prevarili me" za uzimanje para :mrgreen: Put pročišćenja, sile mraka i haosa...cc cccc....
yebote, sve je isto samo se sad prosi i tužaka po netu!!!
Ajde reci ukratko o čemu se radi, kakve ti info tu tražiš od JP Putevi...i kakve to veze ima sa poslom i novcem :) Ako ispeš da objasniš, možda ti ostavim temu ;)
Ili da je prebacim na Saobraćaj i veze ...

Da se razumemo: Ja NE PROSIM! Ali sam u (''zavidnoj'') prilici da molim za komentar nepristrasnih OBIČNIH ljudi. Taj komentar meni mnogo znači a Vas ništa ne košta. A ako nije bila jasna tema evo ukratko: Radeći na maloj naplatnoj rampi osetio sam (kao i svi ostali OBIČNI radnici) brojne nepravilnosti koje rukovodstvo pomenute firme prikačinju ''malim'' ljudima. Zbog snage koju poseduju ti moćnici niko od zaposlenih se ne usudjuje da išta komentariše a kamoli usprotivi, jer posao se lako gubi a bez njega teško živi. Medjutim meni teže pada nepravda te sam ipak u tajnosti pokušao da ispravljam krivu Drinu. Moji prvi koraci su upravo na NET-u. Ti tragovi još uvek su vidljivi na forumu skupštine Srbije sa nazivom: KRIMINAL U DRŽAVNIM ORGANIMA a potpisano sa mojim pravim imenom i prezimenom. Naravno da nisam mogao javno da iznosim sve detalje ali svako ko poznaje dogadjaje u J.P.Putevi Srbije pročitao bi izmedju redova. Vreme je prolazilo i vest o temi na forumu se rasčula a zatim i sankcije usledile - otkaz. Moja borba se nije na tome i završila. Zatim ih snimam kamerom i na jedvite jade uspevam da izbegnem sve njihove jatake i pomagače u svim organima. Uskoro sledi i spektakularna akcija U.P.B.O.K.-a i B.I.A.-e. I? I ništa za sada. Proces se sudski procesuira, ja sam jedan od svedoka i tako to. Vreme leti a ja imam 1000 godina života da sve to čekam, a usput da ne radim i živim od vazduha.
E sad da ne dužim više. Šta želim? Želim da nafatirana STOKA ode tamo gde treba - U ZATVOR a ne na egzotična ostrva kako je to kod nas postao običaj. Želim da moj primer bude pravi primer kako se pojedinac može boriti i kako mu ostali mogu pomoći u toj nemilosrdnoj borbi. Ne moraš TI i još mali milion drugih koji se plaše za svoju egzistenciju, da se predstaviš punim imenom i prezimenom. To sam JA učinio i snosim rizik tog čina. Ali makar anonimno podrži ovu borbu jer možda će baš tebe sutra neki drugi POSLODAVAC-MAFIJAŠ da iskorišćava i baca u blato. Ako ne želiš onda i nemoj da učestvuješ u svemu ovome - niko te ne prisiljava. Ali se zapitaj da li si za bilo kakve promene najpre kod sebe a onda i oko sebe? Da li je sve u redu? Treba li išta da se menja? I ako treba da li čekaš da to neko drugi uradi za tebe?
Ja ću ovu stvar isterati do kraja sa Vama ili bez. Mislio sam da bi na ovaj način mogli makar REČIMA da pomognete. O pomoći na delu nisam ni pomislio jer znam kako se moje bivše kolege ponašaju - izbegavaju me maksimalno kako bi sačuvali posao, da neko slučajno ''gore'' ne kaže : Vidi druži se sa ONIM što nas je ''namestio''. A da MAFIJA još uvek radi to je tačno kao i da ih štiti POLITIKA. Pa sad ti vidi.
 
Betty:
kad kažeš nešto na netu, ko da si viknuo na sred Terazija....;) vodi računa!
Hvala ti na brizi. Veruj mi da sve ovo što trenutno radim je jedina stvar koja me obuzdava da ne učinim nešto mnogo gore za čime bih sigurno zažalio. Teško je podnositi bol nepravde i gledati vesele osmehe bande koja ide medju ljude i tobože im pomaže i brine se za nih, a sa druge strane ojadili državu za MNOOOGO velike pare. A te pare su upravo od tog naroda medju koje se ovi šećkaju.
Daću ti jedan mali primer: Skoro (pre nedelju dana) je jedan radnik na naplatnoj rampi dobio otkaz zbog 20 din. (DVADESET DIN.) Nije bitno ulaziti u detalje pa taman da je i pokušao da ih ukrade - A NIJE! Da li taj čovek ima porodicu, od čega će živeti, ima li budućnost, kako će se snaći?! To nikoga nije briga. Ali će se (ZAMISLI SAMO TE IRONIJE) hvaliti kako su oni strogi prema radnicima i iskorenjuju KRADJU. Ej kradju a nije uopšte u pitanju kradja! Ali ko to da objasni kad se ONI ne skidaju sa TV-a i novinskih članaka i stalno nešto grade. Pa od čijih para to grade?! Mnogo su dobri pa od svoje skromne plate grade ... puteve?!
 
daj, čoveče, iskulraj se! Kolika god da je nepravda naneta, ti si
1) izgubio posao
2) izgubio kolege i prijatelje /jel ti nešto govori njihov strah? /
3) postaješ smanjeno uračunljiv


ja ne znam šta da te posavetujem, nekako smo svi nemi pred bahatošću, krađom i lopovlukom :neutral:
Mislim, naplatne rampe....koliko znam tamo se PLAĆA da bi uopšte i DOBIO posao..e sad, kad ga neko izgubi, a tvrdi da nije krao..izvini, mislim, ali nije to nepravedno otpuštena profesorka ustavnog prava :) Rampaši su uvek bili naj...sumnjivija sorta. Tako da to što ti sad vičeš barem za mene - ne vredi. Plus novine koje su ti "dokaz" nisu novine nego tabloid.
Ne mogu da se solidarišem, i ne vidim ni šta imaš od toga.

+ Bolje nađi neki pošten posao da ne prsneš pre vremena ;)

ps. Ko hoće da menja vlast - nek se kandiduje za poslanika pa nek menja iznutra, tako su nas učili...
 
Betty:
daj, čoveče, iskulraj se! Kolika god da je nepravda naneta, ti si
1) izgubio posao
2) izgubio kolege i prijatelje /jel ti nešto govori njihov strah? /
3) postaješ smanjeno uračunljiv


ja ne znam šta da te posavetujem, nekako smo svi nemi pred bahatošću, krađom i lopovlukom :neutral:
Mislim, naplatne rampe....koliko znam tamo se PLAĆA da bi uopšte i DOBIO posao..e sad, kad ga neko izgubi, a tvrdi da nije krao..izvini, mislim, ali nije to nepravedno otpuštena profesorka ustavnog prava :) Rampaši su uvek bili naj...sumnjivija sorta. Tako da to što ti sad vičeš barem za mene - ne vredi. Plus novine koje su ti "dokaz" nisu novine nego tabloid.
Ne mogu da se solidarišem, i ne vidim ni šta imaš od toga.

+ Bolje nađi neki pošten posao da ne prsneš pre vremena ;)

ps. Ko hoće da menja vlast - nek se kandiduje za poslanika pa nek menja iznutra, tako su nas učili...

Ok. Nekako sam navikao na takve odgovore a i savete. Ipak hvala ti što si ipak prozborila koju. A da se ne slažem sa tvojim mišljenjem mislim da je više nego očigledno. A što se politike tiče neću da se njome bavim ali hoću da utičem na svoju sudbinu. O pogrešnom mišljenju o naplatnim rampama tek neću da te ubedjujem ali razmisli: To je isto kao što o Srbima kad ih spomeneš negde u svetu razmišljaju ostali narodi: Plaćenici, četnici, ubice, lopovi i sve naj,naj... A da li su svi takvi? Zbog manjine svi ispaštaju.
 
acca:
Jesi li ti to snimao pre pocetka te Ubpok-ove "akcije" ili posle? I jesu li ti trazili te snimke da vide?

Naravno. Snimak je napravljen u JANUARU a akcija policije je izvedena u MAJU. Pre akcije kontaktirao sam i Poverenika za info.od javnog značaja kako bi pomogao celu stvar. Ali da ne veruješ MAFIJA je i njega odkačila sa velikom lakoćom. Čak su i poveli upravni spor pred Vrhovnim sudom protiv rešenja koje je Poverenik dao a podatke koje sam tada tražio a predstavljaju dokaz o KRIMINALU, proglasili su POSLOVNOM TAJNOM - NEVEROVATNO zar ne? Sve to još uvek čeka sudski epilog. Uostalom pogledaj sajt www.kriminal.mojblog.co.yu pa prosudi sam.
 
aj mojne sad govora mražnje, da razjansimo jednu stvar: ti si šefa koji ti je stao na žulj ) i otpustio)snimao kameicom, + tražio pomoć DB-a za tako nešto, a ondaK došao na net i počeo da pričaš kako su oni svi mafija, jer te nisu podržali?
 
Ma dobro Betty, sto si sad ti tako negativna? :) Tacno je da mafijaska udba vlada drzavom, i vladace sve dok se narod ne opameti, ali nazalost to nece biti skoro. Bojim se prijatelju da si usao u borbu gde treba da se desi cudo pa da pobedis. Ajde da gledamo to ovako. Recimo da dosta ljudi vidi blog, i da tu krene neka akcija, dobijes podrsku javnosti, i onda ti zatvore nalog na mojblog.co.yu i sta onda? Zar mislis da ce udba da pusti da sprovodis neku vecu akciju a da ne pokusa da te spreci? Ili recimo uspe na brzinu da se prosiri prica o tebi i blogu, krene narod da prica o tome, da te podrzava, i oni objave u Kuriru kako taj blog vodi umno poremecena osoba. I srozaju te u momentu.
 
Betty:
aj mojne sad govora mražnje, da razjansimo jednu stvar: ti si šefa koji ti je stao na žulj ) i otpustio)snimao kameicom, + tražio pomoć DB-a za tako nešto, a ondaK došao na net i počeo da pričaš kako su oni svi mafija, jer te nisu podržali?

Betty nisi mi uopšte jasna. Kao da si na njihovoj strani. Šta bi ti radila kada bi na poslu koji radiš videla mnoge prevare i zloupotrebe koje rade rikovodioci koji za to uzimaju silnu lovu a onda sa druge strane traže DLAKU U JAJETU običnim radnicima i bukvalno izmišljaju razne gluposti kako bi te natovarili? Ok. krade mafija - ali ne želim preko mojih ledja! Neka krade ja sam mali ali to sve svaljuju na druge. Da li kapiraš? Ej dodje ti unutrašnja kontrola i počne da provocira tipa: što si neobrijan? propustio si neko vozilo bez naplate (a nisi) , zašto imaš višak 200 din.?, jel kradeš kad mi odemo? i tome slično.
A ti sa druge strane znaš da ti isti kontrolori su u šemi sa krupnim kriminalom. A da ti ne pričam o tome da su mi prekidali ugovor o radu, pravili pauze po 2-3 dana pa ponovo zasnivali druge ugovore a da sam ja za svo to vreme radio bez prekida - i to baš u tim danima koje su oni označili da sam u prekidu radnog odnosa. Da spomenem samo o neverovatnim visinama disciplinskih mera izrečenim zbog kojekakvih gluposti pa ti onda odbijaju od plate po 20-30% po 3,4 i 6 meseci. Totalno ludilo a sve da tobože pokažu kako oni sprečavaju kriminal. Koji kriminal nema tu ni K od kriminala. E a kad ja pokažem šta je kriminal onda sam ja DRZAK,BEZOBRAZAN,LAŽEM ili ma ne on nije mogao da krade pa prijavio druge koji mogu - kako bi ti verovatno rekla Betty?
Skotovima mora da se stane na put! A ja nemam drugog izbora jer su se osilili i prevršili sve mere. Ali otom potom. Čućeš već iz medija kad bude došlo vreme. Ali šta da ti ja pričam kad ti nemaš potrebe čak ni da kažeš: Alo, ako si pošteno radio a ovi kradu i tovare obične radnike za te kradje onda udri stoku. O čemu mi onda ovde pričamo?
 

Back
Top