Ima li normalnih prosecnih ljudi iz Nemacke

Danijela J.

Početnik
Poruka
8
Dragi citaoci.
puno pozdravljam sve koje citaju ovu temu i poruku! gde god bili !
Pisem iz Nemacke , vec duze vreme sam u jednom gradicu pokraj stuttgarta, al sto se druzenja tice, jako je tesko naci neki normalnih osoba za razgovor, a kamoli za druzenje ! Gde se nalaze il krecu najnormalniji opusteni ljudi ?
Pisite , bilo bi mi drago bar ovim putem upoznati neke Normalos :-)
 
Neznam da li mislis na normalne prosecne Nemce ili na normalne prosecne nase ljude u Nemackoj. Ako si mislila na Nemce u tom kraju gde ti zivis poznato je da nema normalnih i prosecnih ljudi jer Svabe ili rade ili spavaju, njima samo treba radno odelo i pidzama... izmedju je jako malo. Da li si primetila o cemu pricaju? Samo o poslu i uvek se zale na sve zivo... Po tom pitanju su Bavarci nesto vise slicni nama, jer na prvom mestu im je kafana, krigla piva i po mogucnosti pecena kolenica... Sto se tice nasih ljudi tesko je biti normalan i prosecan... Najezdom DDR-aca i zauzimanjem radnih mesta na kojima su bili stranci nalazimo se na prvom mestu za otkaze... Ili je otkaz vrc urucen ili se strancima sprema. Inace je i poznato koliko DDR_ci mrze strance i cim ih ima vise od dva u jednoj firmi odmah pocnu da se udruzuju i kuskaju protivstranaca... Najbolji primer je ogroman skok i pobeda na izborima krajnje desnice na izborima u Sverinu. Znam da nisi mislila na ovo sto pisem dok si pisala tvoje pitanje, ali pod ovim okolnostima koje sam upoznao i doziveo teski je biti prosecan i jos teze normalan...
 
MultiSpeed:
Neznam da li mislis na normalne prosecne Nemce ili na normalne prosecne nase ljude u Nemackoj. Ako si mislila na Nemce u tom kraju gde ti zivis poznato je da nema normalnih i prosecnih ljudi jer Svabe ili rade ili spavaju, njima samo treba radno odelo i pidzama... izmedju je jako malo. Da li si primetila o cemu pricaju? Samo o poslu i uvek se zale na sve zivo... Po tom pitanju su Bavarci nesto vise slicni nama, jer na prvom mestu im je kafana, krigla piva i po mogucnosti pecena kolenica... Sto se tice nasih ljudi tesko je biti normalan i prosecan... Najezdom DDR-aca i zauzimanjem radnih mesta na kojima su bili stranci nalazimo se na prvom mestu za otkaze... Ili je otkaz vrc urucen ili se strancima sprema. Inace je i poznato koliko DDR_ci mrze strance i cim ih ima vise od dva u jednoj firmi odmah pocnu da se udruzuju i kuskaju protivstranaca... Najbolji primer je ogroman skok i pobeda na izborima krajnje desnice na izborima u Sverinu. Znam da nisi mislila na ovo sto pisem dok si pisala tvoje pitanje, ali pod ovim okolnostima koje sam upoznao i doziveo teski je biti prosecan i jos teze normalan...


Sustina ovog odgovora: -Nema normalnih
-Nemci znaju samo da rade i spavaju
-Nasi bi bili normalni ali im ne daju DDR-ovci
-DDR-ovci mrze strance i vole krajnju desnicu
Ako mogu da primetim, imas mnogo predrasuda i ovo tvoje krajnje subjektivno misljenje srecom nije odraz realnog stanja nego tvojeg, verovatno loseg iskustva zbog kojeg sve crno vidis. Da se vise druzis sa Nemcima, video bi da su veseli, druzeljubivi, tolerantniji od nas i imaju dugu kulturnu tradiciju.
A sto se tice posla, jednom kapitalisti na slobodnom svetskom trzistu nije toliko bitno odakle si, nego kako radis i koliko doprinosis njegovim interesima.Inace, da su toliki nacionalisti, ne bi svoje firme masovno iseljavali u Kinu i istocnu Evropu. Nasi ljudi su cenjeni kao dobri i sposobni radnici i znam ih dosta na visokim polozajima.
I na kraju jedno pitanje: Sta se u ovoj temi smatra "normalnim i prosecnim"?
 
Danijela.Ja sam u Bavarskoj u gradicu pokraj Minhena.Vec mesec dana traju jesenji festivali u regionu i Bavarci se zaista lepo provode.Za ove festivale uzimaju godisnje odmore.U Rosenheimu je zavrsen festival pre 10tak dana i trajao je dve nedelje.sad je Octobarfest i prava je ludnica.Vozovi su puni bavaraca u narodnim nosnjama koji idu da se otkinu na festivalu.jedino sto mi nemozemo da shvatimo je ta njihova opcinjenost poslom,ali zato im je Nemacka i izgradjena ovako dobro.Vikendom ima provoda po klubovima i diskotekama.Ali radnim danom je mrtvo bas zato sto je radni dan pa nema sanse da se provodis a sutra sa putovanjem budes na poslu 10-12 sati.
Nasi ljudi se dosta razlikuju da nasih iz otadzbine i to je mozda razlog sto nemozes da se "ukolpis".Samo polako i daj sebi vremena.Ali pre svega moras da shvatis da je mentalitet nas i Nemaca veoma razlicit.Kad to prihvatis nece biti problema za teba.
Pozdarv iz Bayerna slobodne drzave ;)
 
Danijela J.:
Dragi citaoci.
puno pozdravljam sve koje citaju ovu temu i poruku! gde god bili !
Pisem iz Nemacke , vec duze vreme sam u jednom gradicu pokraj stuttgarta, al sto se druzenja tice, jako je tesko naci neki normalnih osoba za razgovor, a kamoli za druzenje ! Gde se nalaze il krecu najnormalniji opusteni ljudi ?
Pisite , bilo bi mi drago bar ovim putem upoznati neke Normalos :-)

pa zavisi u kakvom si fazonu? imam osecaj, da si alternativan fazon. i ja sam. e sad ima sigurno neki klub u stuttgargtu (ako ti nije daleko) gde ima takvih ljudi.
ja sam u wiesbadenu, i kod nas imam klub SCHLACHTHOF, i tamo je stvarno extra. dolaze strane grupe, a cesto ima razlicite veceri, gde mozes da djuskas.
sigurno ima neko takvo mesto kod tebe. moras da se informises.
a sto se ljudi tice, i ja imam taj problem, nemci su drugaciji nego nasi, nisu otvoreni. ali ja sam se vec navikla na to, budi kao oni, i bice ti lakse.
koliko si vec dugo u nemackoj, alo smem da znam?

poz sienna
 
Danijela J.:
Dragi citaoci.
puno pozdravljam sve koje citaju ovu temu i poruku! gde god bili !
Pisem iz Nemacke , vec duze vreme sam u jednom gradicu pokraj stuttgarta, al sto se druzenja tice, jako je tesko naci neki normalnih osoba za razgovor, a kamoli za druzenje ! Gde se nalaze il krecu najnormalniji opusteni ljudi ?
Pisite , bilo bi mi drago bar ovim putem upoznati neke Normalos :-)
Brate znam da u Bremenu ima nasih dostas ljudi, cak sta vise mozes cuti na ulicama bremena nas jezik, mislim da je to grad gde nas za razliku od ostalih gradova ima. Poz...
 
domacin_uzice:
Brate znam da u Bremenu ima nasih dostas ljudi, cak sta vise mozes cuti na ulicama bremena nas jezik, mislim da je to grad gde nas za razliku od ostalih gradova ima. Poz...

Brate, ja brate ne znam brate kako neko moze ovako da lupa. Manje vise sto sam zivela u tom Bremenu i poznavala jedan jedini par koji govori nas jezik (devojku prethodno znala iz Bg), nego sam nakon duuugog perioda upoznala jednog tipa naseg porekla i jela mu u kuci tek da vidim kako je kad nekoliko ljudi istovremeno prica srpski :-) Ako si ti bio tamo u nekom srpskom getu na gradjevini ili nekoj slicnoj zajednici... pri cemu molim da se ne okomite na mene, jer nikako nisam htela da ponizim doticnu gradjevinu i nase ljude na istoj, nego da napomenem da su to EXTREMNE okolnosti.
Nas jezik nikad nisam cula na ulicama grada (komada 3) :-) I u krajnjem slucaju postoji nesto sto se zove logicki sud... pa i u tom crnom raseljavanju ljudi idjahu :-) od juga ka severu, tako da je koncentracija naseg mentaliteta i jezicke kulture neuporedivo veca u juznijim predelima Nemacke. Recimo za Minhen je tacno da ne mozes biti na ulici a da ne cujes neki od dijalekata sa SFRJ podneblja.
Puno srece sa predelom koji birate, moze biti jako tricky :*
 

Back
Top