Koji je pravi pristup kad dete padne ispit

ŠiŠkaaa:
Taktika moje majke je pao si ispit ništa nije to se svakom dešava, a onda sledi drugo ima da ti ceo život ispira mozak što si pao na ispitu, a ne 2-3 meseca!

I cemu vodi to ispiranje mozga. Ja ucim ucim ucim i onda udju i krenu da mi preru mozak i ja sve zaboravim sto sam do tada ucio, jer se iznerviram, posle moram da popijem lekove za smirenje pa da nastavim. I koji su efekti ispiranja mozga? Jedini efekat ispiranja mozga je da neces moci da spremis ispit za sledeci rok i da ces da padnes.
 
ako si stigao do lekova za smirenje, bolje batali fakultet, dok ne budes kadar da ga zavrsis normalan... Cemu ce ti sluziti skola ako budes neurotican.. Pauziraj godinu.. Znas ne studiras ti za mamu nego za sebe ..ako tako postavis stavri, manje ces se nervirati... Prati svoje standarde..Sta tebi glava kaze kad padnes ispit?
 
Mirka šizika:
ako si stigao do lekova za smirenje, bolje batali fakultet, dok ne budes kadar da ga zavrsis normalan... Cemu ce ti sluziti skola ako budes neurotican.. Pauziraj godinu.. Znas ne studiras ti za mamu nego za sebe ..ako tako postavis stavri, manje ces se nervirati... Prati svoje standarde..Sta tebi glava kaze kad padnes ispit?

Da treba da doucim vise za sledeci put. To kaze moja glava. Svi moji drugovi i drugarice ciji roditelji ne ispiraju mozak su prosli bolje od mene u zivotu, ali doslovno svi, "Pao si, ok, potrudi se sledeci put bolje" meni ne do bog da okinem jedan jedini **** sam jeza u ledja. Da mi neko kaze 100 udaraca bicem po debelom mesu da se obeznanim od bolova ili ovo uzeo bi 100 udaraca bicem. To je takticno ispiranje mozga, kljucanje u glavu, tako da ti bukvalno na kraju pozli na psihosomatskoj bazi. Oni su sada 10 dana pred izpit opet nasli da kljucaju u glavu.
 
To je na zalost tvoja sudbina, sa tim se ne da bas boriti...Mozes da :1. iskljucis 2. potrudis da im zamazes oci 3. ne prijavljujes kad su ispiti, pa kad polozis prijavis , a kad en polozis nista ne govoris(to radimoja najbolja drugarica i super joj je)

Ti si vec odrastao covek..Ne mozes uticati na njih ako do sad nisu skapirali kakav los pristup imaju, nikad i nece... zato...Prati svoj unutarnji glas..Oni pricaju ti kuliras... Oni zvocaju ti misli na to sta si naucio..Oni nezadovoljni..ti ..misli na to da ces jednom iamti svoju pordicu i da ces ih izvesno jednom skinui sa grbace... I nauci da se tko ne postupa sa decom , pa nemojsvojima isto raditi..jednom

Eja sta studiras...I koliko vec ?
 
AcaBg82:
I cemu vodi to ispiranje mozga. Ja ucim ucim ucim i onda udju i krenu da mi preru mozak i ja sve zaboravim sto sam do tada ucio, jer se iznerviram, posle moram da popijem lekove za smirenje pa da nastavim. I koji su efekti ispiranja mozga? Jedini efekat ispiranja mozga je da neces moci da spremis ispit za sledeci rok i da ces da padnes.
E, pa ti Aco živiš u Beogradu, a ja stanujem, a plus u stanu mnemam dometa, pa može da zove koliko god oće! :lol:
 
Ej,Aco,ovaj put stvarno saosjecam s tobom...Nema nista gore,nego kad roditelji tako forsiraju dijete i vrse psiholoski pritisak,sto dovodi do kontra efekta i umanjivanja samopouzdanja i frustracije ako se ne polozi...Svi znamo da cak i kad bi sve naucio,a to je nemoguce,postoje i drugi "spoljasnji" faktori ,od kojih zavisi da li ce neko poloziti ispit ili ne...nije samo znanje u pitanju....I u pravu si kad kazes da ona djeca,ciji roditelji ne vrse pritisak na njih,bolje prolaze...Vidjela sam dosta takvih slucajeva kao tvoj,a takvo ponasanje obicno dolazi od roditelja koji su ili veoma uspjesni u svom pozivu,pa prosto ne mogu da podnesu da im dijete bude manje uspjesno,po svaku cijenu... ili od onih roditelja koji nikad nisu polozili nijedan ispit,npr. a znaju da to "nije uopste tesko"...

Nikad nisam bila za to da se na ustrb ucenja i polaganja ispita ,zanemare sve druge stvari u zivotu...i za fatalisticki stav,ako ne polozis ispit ,da je to "smak svijeta"...Ako ne polozis sad,uvijek ima i drugi put...bitno je samo ne odustajati i imati povjerenje u sebe...Niko ni za kog ne moze nesto uraditi,ako ovaj to nece...Poznajem i druge drasticne primjere,gdje mama sinu pise seminarske radove,brine kog datuma su prijave ispita i ispiti,kad su predavanja,sve "sazvace" za njega...a njega ne interesuje,pa ne interesuje...

Ne znam sta da ti kazem za savjet,ali ne vrijedi se nervirati zbog toga...Oni mozda nisu ni svjesni koliko je njihov pristup pogresan...Vjerovatno svaki tvoj nepolozeni ispit dozivljavaju kao vlastiti neuspjeh...A lako je podrzavati nekog ko je uspjesan,ali pomozi mu onda kad nije...:roll:
Ej,Aco,odlutah od teme...a ovoliki post ne napisah odavno...:)
Sve u svemu,trudi se da se otrgnes tom negativnom uticaju ,opusti se,i misli malo na sebe...kao sto rece neko ispred...ako postanes neurotican,dzaba ti i fakultet...Nekad covjek treba biti i sebican...

E,da,Aco...nikad ne propustaj studentske zurke,brucosijade,masinijade i slicno... :-)
 
limunada:
Ej,Aco,ovaj put stvarno saosjecam s tobom...Nema nista gore,nego kad roditelji tako forsiraju dijete i vrse psiholoski pritisak,sto dovodi do kontra efekta i umanjivanja samopouzdanja i frustracije ako se ne polozi...Svi znamo da cak i kad bi sve naucio,a to je nemoguce,postoje i drugi "spoljasnji" faktori ,od kojih zavisi da li ce neko poloziti ispit ili ne...nije samo znanje u pitanju....I u pravu si kad kazes da ona djeca,ciji roditelji ne vrse pritisak na njih,bolje prolaze...Vidjela sam dosta takvih slucajeva kao tvoj,a takvo ponasanje obicno dolazi od roditelja koji su ili veoma uspjesni u svom pozivu,pa prosto ne mogu da podnesu da im dijete bude manje uspjesno,po svaku cijenu... ili od onih roditelja koji nikad nisu polozili nijedan ispit,npr. a znaju da to "nije uopste tesko"...

Nikad nisam bila za to da se na ustrb ucenja i polaganja ispita ,zanemare sve druge stvari u zivotu...i za fatalisticki stav,ako ne polozis ispit ,da je to "smak svijeta"...Ako ne polozis sad,uvijek ima i drugi put...bitno je samo ne odustajati i imati povjerenje u sebe...Niko ni za kog ne moze nesto uraditi,ako ovaj to nece...Poznajem i druge drasticne primjere,gdje mama sinu pise seminarske radove,brine kog datuma su prijave ispita i ispiti,kad su predavanja,sve "sazvace" za njega...a njega ne interesuje,pa ne interesuje...

Ne znam sta da ti kazem za savjet,ali ne vrijedi se nervirati zbog toga...Oni mozda nisu ni svjesni koliko je njihov pristup pogresan...Vjerovatno svaki tvoj nepolozeni ispit dozivljavaju kao vlastiti neuspjeh...A lako je podrzavati nekog ko je uspjesan,ali pomozi mu onda kad nije...:roll:
Ej,Aco,odlutah od teme...a ovoliki post ne napisah odavno...:)
Sve u svemu,trudi se da se otrgnes tom negativnom uticaju ,opusti se,i misli malo na sebe...kao sto rece neko ispred...ako postanes neurotican,dzaba ti i fakultet...Nekad covjek treba biti i sebican...

E,da,Aco...nikad ne propustaj studentske zurke,brucosijade,masinijade i slicno... :-)

Sta oni nikad nisu bili mladi, nikad im nije trebao sport, nikad im nije trebao seks, reci cuti vecina uspesnih oceva su bili u nasim godinama probisveti koji ma se nije znalo gde im je dupe gde im je glava.

Pogledaj mog oca, on je veoma uspesan u svom poslu ako ne i nauspesniji kod nas u toj bransi, i jel mislis da je sa 24 sedeco samo i ucio, jos kije se znalo gde mu je dupe gde mu je glava, ****, bavio se sportom danas je sve to zaboravio i trazi od mene da zivim u sobi 2 sa 2 i da samo ucim, da se odreknem i izlazaka, i drustva i devojaka do kraja fakultata i bla bla bla bla bla.

Mislim da uspesni roditelji zaborave kakvi su bili.
 
Hellen:
Ацо, брате, батали форум, седи, научи и дипломирај већ једном, па их отерај обоје у три лепе и почни свој живот....(да и нама једном сване без твојих јадиковки!)

Ja samo zelim da kazem da su vecina uspesnih roditelja a posebno ocevi bili najveci probisveti i da se vecini nije znalo gde im je dupe gde im je glava kada su bili u nasim godinama.
 
Osnovni recept - sta god uradio ne valja:
Ako polozi, nebitno je, nego, sta jos ima od ispita i kad misli on to da nauci.
Ako ne polozi, on je idiot, kreten, a oni njegovi ortaci, kako to da su oni uspeli, pa opet nije nista ucio, to je sigurno pao jer je cak tri puta (!!!) ovog leta izasao u grad sa drustvom. Zamisli da je na more isao, tada ne bi ni ucio uopste.
Naravno, kada dete uci, svaki cas mu ulaziti u sobu i pitati zasto ne uci dovoljno!
UPS, pa ovo nije tema kako upropastiti dete...
ACO ne daj se nego uci!!! Sve ce to proci, evo i ja sam u tako nekom sranju bila i evo me na 5 do kraja... Niko vise ne sme nista da mi kaze za ispite!
 
Pa ima mnogo gorih stvari u zivotu od jednog propalog ispita.Ja nikad ne bih grdila svoje dete zbog toga.E sad situacija je malo drugacija,ako ti studiras vec dugo i ako imas status samofinansirajuceg studenta.Onda do nekle mogu da razumem tvoje roditelje.Ali niko ne treba da te grdi,takve stvari se desavaju svakom ko studira.Mislim da ne postizu nista time sto ti drobe,jer ako covek nece nesto da radi,naprimer da uci mozes da mu drobis ceo zivot on ce da tera po svome.
 
Danas su mi pomerili neke ispite. I sada ja njima treba da podnosim izvestaj ko je pomerio ispit, zasto je pomeren ispit, za kad je pomeren ispit, i 100 i jedno drugo pitanje. Da li ja licim na nekog ko sedi na fakultetu po ceo dan? Da li ja radim u administraciji? Mislim ispit je pomeren pa je pomeren. Ne oni sada ceo dan drobe, pa dizu paniku, pa ovo pa ono sto je ispit pomeren.

Ove godine su prestali da vise nad glavom i da drobe pod bukvalno autoritativnim upozorenjem psihijatra i to ih je drzalo 2 meseca i onda su poceli opet.

Mislim ne samo fakultet pa da neko kaze puko si par godina pa su poceli da drobe, da sede na glavi, takvi su bili i u osnovnoj skoli, i u srednjoj skoli, i od pocetka fasa. I sto je najgore sva deca "neodgovornih roditelja" (naziv mojih za roditelje koji samo kazu "bice bolje, samo uci" i odu svojim poslom) prodjose bolje od mene.

Sto je najgore ja na kraju moram da smislim ko je odlozio ispit, da napravim citavu konstrukciju, da kazem od kog sam sluzbenika cuo, ili gde sam procitao da bi mi se oni skinuli sa vrata.
 
marina.c:
A koji si pao, a??!
I kad smo već kod toga- dokle si stigao? Ili još bolje- koliko ti je ostalo???

Mnogo mi je ostalo. Ja sam na kraju upisao odredjeni faks na opstu srecnu mog oca kome treba neko da nastavi biznis, kasnije od drugih ali na opstu srecu i zadovoljstvo njegovo.
Ne kazem da mi se ne svidja svidja mi se. Naravno uticao je i razradjen posao, plata koja me ceka i sve sto uz to ide.

Inace nista nisam pao, ali opet vrse predispitnu presiju. Kontrole i ostala ludila. Proveravaju kad su mi ispiti i ostalo.
 
Nemoj da ucis kod kuce - to je udobno, ali nije uvek dobro za koncentraciju. Sedi u biblioteci, u citaonici ili biblioteci na faxu. Tamo je mir, a i nekako je coveku lakse kad vidi i ostale ljude kako bubaju...Meni je to pomagalo - kao da imas radno vreme, odredjen broj sati kada samo ucis, a sve ostalo je vreme za druzenje, blejanje, net itd.

Ah, da: nije mi bas jasno kako mozes da budes super uspesan a da si u mladosti bio totalni probisvet... retke su takve profesije :) Mozda je taj tvoj otac na kog si toliko kivan umeo bolje da organizuje vreme - ili je ucio sa lakocom... Ja ne znam nikoga ko je uspesan, a da nije bio izuzetno vredan ...

Pozdrav
 
Meni se cini da ti mnooooooooogo udovoljavas roditeljima tj brines sta ce oni da kazu.... Nisi bre ni malo samostalan..te sta ce maam da kaze , te sta ce tata da kaze, te faks koji je tata hteo, te polaganje ispita za njih... aj mislila ti si neki samostalni lik pa te smaraju cale i keva , a ti bre dete..mamin i tatin sin.....Kad vec imas sve na gotovo sta kukas... Od tebe se ocekuje da to ispolazes i gotovo...Posle imas i posao i platu i sve ostalo sto mnogi drugi nemaju nego moraju da se BORE!!!!!
To je dakle kljucna rec...Od tebe roditelji ocekuju da se boris pa da sto pre polozis svoje ispite , ali ti koji si navikao sve na gotovo ( Izvini ako gresima ali to je moj utisak) sad kad mora malo da se pomuci - udario da kukas...i to na sav glas ...ko damjanov zelenko...

Ja sam jedinica u majke i tajke, predpostavljam i ti po onome sto pises...Znam tacno kako ti je....jako ti je "tezak" zivot...I meni je bilo tako dok sam zivela sa mamom i tatom. Skroz bez veze , imala sam skuvano, opeglano,uvek iseckano voce na stolu, dzeparac kad hocu i koliko hocu ,uz to racune placene , cak i za mobilni ...sad kad nisam sa njima konacno sama radim sve te "divne " stvari ...Toliko me je smaralo sto mi oni to nisu dozvoljavali da sam morala da se udam i presecem taj "lanac mucenja"

Zamisli jos su mi trazili i da ucim..umesto da su me odmah zaposlili negde ko direktorku ili menadzera...Mislim ako su tvoji ko moji jadan ti ...Stvarno roditelji nekad mogu da budu nepravedni.... :mad:
 
Mirka šizika:
Meni se cini da ti mnooooooooogo udovoljavas roditeljima tj brines sta ce oni da kazu.... Nisi bre ni malo samostalan..te sta ce maam da kaze , te sta ce tata da kaze, te faks koji je tata hteo, te polaganje ispita za njih... aj mislila ti si neki samostalni lik pa te smaraju cale i keva , a ti bre dete..mamin i tatin sin.....Kad vec imas sve na gotovo sta kukas... Od tebe se ocekuje da to ispolazes i gotovo...Posle imas i posao i platu i sve ostalo sto mnogi drugi nemaju nego moraju da se BORE!!!!!
To je dakle kljucna rec...Od tebe roditelji ocekuju da se boris pa da sto pre polozis svoje ispite , ali ti koji si navikao sve na gotovo ( Izvini ako gresima ali to je moj utisak) sad kad mora malo da se pomuci - udario da kukas...i to na sav glas ...ko damjanov zelenko...

Ja sam jedinica u majke i tajke, predpostavljam i ti po onome sto pises...Znam tacno kako ti je....jako ti je "tezak" zivot...I meni je bilo tako dok sam zivela sa mamom i tatom. Skroz bez veze , imala sam skuvano, opeglano,uvek iseckano voce na stolu, dzeparac kad hocu i koliko hocu ,uz to racune placene , cak i za mobilni ...sad kad nisam sa njima konacno sama radim sve te "divne " stvari ...Toliko me je smaralo sto mi oni to nisu dozvoljavali da sam morala da se udam i presecem taj "lanac mucenja"

Zamisli jos su mi trazili i da ucim..umesto da su me odmah zaposlili negde ko direktorku ili menadzera...Mislim ako su tvoji ko moji jadan ti ...Stvarno roditelji nekad mogu da budu nepravedni.... :mad:

Vidi sizika KENJAS. Da izvines.
Jesi li nekad podnosila izvestaj i to detaljan, kod njih ne postoji pitanje i odgovor, kod njih postoji pitanje i izvestaj. Ja moram sve da im deklamujem u detalje, do sitnih crevaca, kada NE DAJ BOZE IZADJEM NEGDE gde sam bio sa kim sam bio , gde sam upoznao te ljude, odakle su ti ljudi, koliko imaju godina ti ljudi, cime im se bave mama , tata, baka, deka, imaju li kriminalnu proslos, da li piju, da li se napijaju, da li se drogiraju, kakvi su studenti, koliko su ispita polozili.

Ah da ne zaboravim celo skolovanje "Koliko je bilo petica?" "Koliko je bilo cetvorki?" "Koliko si ti imao bodova?" "Aha A Koliko je Pera (Laza, Pavle, *****...) imao bodova?"
"Kako to da ne znas koliko su bodova imali drugi?"

OVO TI SE CINI KAO ZAHTEV DA SE UCI?
 
Alo decko , imas ako ja dobro kapiram 24 godine.Jel za svoje 24 godine imas stav ili se bojis da ga iskazes da ne ostanes bez posla, kuce, nasledstva..J..o te pa bori se za svoje stavove. ISto ko sto si meni rekao ono da k...reci i njima....
Vidis moj cilj je bio da te isprovociram da malo ukljucis tintaru...Da se malo ukljucis..Reci covece NE toj tiraniji..nemoj ko p..da cutis...
Ako im kazes sve sto ti je u galvi ,MOZDA ce neko od njih malo i da porazmisli...Ako im nije dosta reci jednom , a ti ponavlaj dok ne shvate...Alo imas 24 ...nemas 12... A tako se ponasas...
Ajd u boj..
 

Back
Top