Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

JaH_G|rL

Primećen član
Poruka
657
Cisto me zanima posto je neko ovde pomenuo klasicnu muziku...koliko vas uopste slusa tu muziku?Sta najvise volite da cujete iz tog zanra...i da li ste mozda isli u muzicku skolu?
Nadam se da tema nece biti toliko zapostavljena...jer se ne radi o hopu! ;(
 
Obozavam klasiku,slazem se sa blackground-om da je ona nesto "vise" od ostale muzike...omiljene kompozicije su mi svakako Orfova Carmina Burana i Mocartov Dies Irae..inace sam u "bliskoj vezi" sa ovom vrstom muzike,idem vec 8 godina u muzicku skolu...tako da ;)
 
Stoorbak:
Nisam neki ljubitelj ozbiljne muzike!!! Kad god je slusham uspavam se automatski, za mene je jedino dobra pre spavanja, mada u tu svrhu koristim i Led zepplen!!!!!!!
p0z
Драго ми је што Цепелине поредиш са класичном музиком, али не верујем да је једино што они изазивају код тебе САН!!!!
 
sluzimo narodu:
Stoorbak:
Nisam neki ljubitelj ozbiljne muzike!!! Kad god je slusham uspavam se automatski, za mene je jedino dobra pre spavanja, mada u tu svrhu koristim i Led zepplen!!!!!!!
p0z
Драго ми је што Цепелине поредиш са класичном музиком, али не верујем да је једино што они изазивају код тебе САН!!!!

Pa to samo ti mislish jer si me izvuk'o iz konteksta!!! Rek'o sam da klasika na mene utice dobro jedino kada trebam da spavam, jer zaista kada slusham klasiku automatski se uspavam, a pre spavanja koristim i Zepplen! Ali znash kako, postoje ljudi koji ne kapiraju neke stvari dok im se to isto ne nacrta!!! Za mene ce Zepplen uvek biti klasika!!!!!
p0z
 
Hvala Bogu da je neko pokrenuo ovu temu. Obozavam klasicnu muziku (mislim da nije u redu da je zovemo 'ozbiljnom' muzikom - kakva je onda 'neozbiljna muzika'?). Rekla bih da je klasicna muzika prilicno zapostavljena u nasoj zemlji, ali ovde su se ionako izgubile prave vrednosti. Ja sam (upravo) zavrsila srednju muzicku skolu i mislim da je zaista strasno to sto cak ni moji drugovi, kojima bi to trebalo da je buduci poziv, ne odlaze na koncerte klasicne muzike, niti je slusaju. Mozda bi malo vise medijske paznje koristilo plasiranju ovog zanra muzike. Sto se tice omiljenih dela, volim da slusam Vivaldijeva 'Cetiri godisnja doba', Betovenovu 5. simfoniju, Dvorzakovu 9.simfoniju ('Iz Novog sveta'), balete Cajkovskog, kao i njegovu operu 'Evgenije Onjegin', Mocartov 'Rekvijem', Debisijevu simfonijsku sliku 'Za popodne jednog fauna', Stravinskovog 'Petrusku'.... ma ima toga puno... Vise volim orkestarsku muziku od dela za soliste.
 
Stoorbak:
...za mene je jedino dobra pre spavanja, mada u tu svrhu koristim i Led zepplen!!!!!!!
p0z

Hehehe, svidja mi se komentar! :-)

Ja volim klasiku! Bez obzira sto sam prevashodno rock/metal/blues orijentisan, smatram da su kompozitori od pre 100, 200 ili 300 godina najveci muzicki talenti koji su ikada hodali ovom planetom! Volim Vivaldija zato sto veseo i zivotan (?), Baha skoro sve, Betovena...imam jedan sjajan CD koji sam sasvim slucajno dobio - Veberov koncert za klarinet. Mocna stvar!
 
išla sam u nižu muzičku i stvarno sam dosta slušala klasičnu muziku i zaista je volim.sada je ipak malo manje slušam u odnosu na neke druge žanrove,ali to je muzika neprolaznih vrednosti.inče najviše volim Betovena,Šopena,Debisija i Čajkovskog a ne volim Mocarta,Hajdna i Hendla.Najbolje kompozicije su definitivno Koncert za klavir b-moll i 5.Simfonija(Čajkovski), Bramsove Mađarske igre,sva Šopenova i Debisijeva dela za klavir kao i Smetanina Vltava.
 
Obozavam klasicnu muziku ali normalno postoje odredeni momenti kada je slusam....omiljena mi je barokna muzika,taj stil mi je posebno drag u umetnost uopste.Obozavam Baha,Mozarta...Vivaldija.Poslednji kupljeni cd.je Cajkovski i njegov "master work'....valcer cveca,scena iz opere "Krcko Orascic" me odusevljava.
Uopste volim svako delo u kome se cuje zvuk klavira,sviranje klavira je moj neostvareni san.Dopada mi se muzika iz filma "Klavir"
 
pa klasicna muzika je dobra za svakoga ko zna sta znaci rec muzika:))..... i da ne valje ne bih prezivaela ovoliko generacija i ne bi se dalje slusala:)....kao sto i biva sa danasnjom muzikom..koja traje nekoliko meseci i to je to:)..posle je svi zaborave:)).....mada ne kazem da i sada nema dobre muzike:)...ali u vecina ljudi danas slusa bas losu muziku:)..... ali sta da se radi ukusi su razliciti:).....
jedino sto mogu da kazem na skali od 1-10 klasika je 10!!!:))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top