Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Klasicna muzika,jedno je od najdubljih covekovih zivotnih iskustava.Tokom istorije,brojni muzicari-stvaraoci,od Leoninusa i Perotinus Magnusa do Sostakovica i Henrika Goreckog,uspeli su,ne samo da muzickim jezikom docaraju covekov zivot i svet koji ga okruzuje,vec i nesto mnogo vise.Oni su uspeli da prodru u najdublje slojeve ljudske duse,cime su dozivljaj muzike ucinili veoma znacajnim.
Zato ih uvek i svuda,kod kuce i na koncertu,treba slusati,njihova dela,kao i muzicare-izvodjace,sa postovanjem,znanjem i koncentracijom.Jedino se tako klasicna muzika moze shvatiti u svoj svojoj sustini i lepoti.
Hvala Vam svima i srecni Vam Bozicni i Novogodisnji praznici.
 
bojanbeader:
Klasicna muzika,jedno je od najdubljih covekovih zivotnih iskustava.Tokom istorije,brojni muzicari-stvaraoci,od Leoninusa i Perotinus Magnusa do Sostakovica i Henrika Goreckog,uspeli su,ne samo da muzickim jezikom docaraju covekov zivot i svet koji ga okruzuje,vec i nesto mnogo vise.Oni su uspeli da prodru u najdublje slojeve ljudske duse,cime su dozivljaj muzike ucinili veoma znacajnim.
Zato ih uvek i svuda,kod kuce i na koncertu,treba slusati,njihova dela,kao i muzicare-izvodjace,sa postovanjem,znanjem i koncentracijom.Jedino se tako klasicna muzika moze shvatiti u svoj svojoj sustini i lepoti.
Hvala Vam svima i srecni Vam Bozicni i Novogodisnji praznici.
Talking about noble spirrits... :D :D :D :D :D :D
 
ja sviram klasiku i pevam je vec 6god tako da mi nije strano da je po ceo dan slusam!volim Rahmanjinova (jedan od mojih omiljenih kompozitora,i za slusanje,a pogotovo za sviranje!),ali tu su i Bach,Mozart,Debisi,Maler,Vagner....koliko ih im. :wink: Savet - klasicnu muziku treba slusati sa razumevanjem i paznjom,jer u suprotnom postaje dosadna i monotona,a i ne shvati se kako treba,jer svako delo ima svoju pricu.
 
da li je neko slusao Goldberg varijacije od Baha?
preporuka: izvodjenje - Glen Guld!! ali ima dva, jedno je snimio mlad a drugo pred smrt. ovo drugo je potpuno neverovatno!

Rahmanjinov 3. koncert i sonata b-moll - u izvodjenju Horovica.

da li vam je bitno kog izvodjaca slusate? razlike su fascinantne....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top