PIROTENIKA I VATROMETI

Dr.Nitro

Aktivan član
Poruka
1.951
Posto su vatrometi jako skupi kod nas a evo blizi se i Nova Godina, resio sam da napravim sam svoj vatromet. Do sada sam napravio par komada koji su bili extra, zapravo bilo je i neuspelih lansiranja ali manje vise. svi Napravio sam nekoliko ali bih zeleo da malo rasirim asortiman vatrometa i raznih prskalica. Naravno i petarde su u igri ali vatrometi su lepsi za gledanje

Ima li slucajno nekoga ko se bavi istim ili slicnim hobijem kao sto je moj pa da malo razmenimo misljenja. Naravno i svaki ostali komentar je dobrodosao.

Pozzz ...
 
hehe ja vec 3 godine dobijam vatromet na poklon i to ne stignem sve ni da ispucam koliko ga ima........cak imam ponekad bolji vatromet od grada koji tradicionalno cepaju svake godine :lol:
cak mislim da su ostale jos neke rakete samo ne mogu da ih nadem
 
Pa daj posalji meni da se ne mucim, pa da i ja budem bolji od grada .... ako toliko imas koliko kazes podeli to sa nama ...

Smese nisu problem sem jedne ... kalicum perhlorad koristim za pogonsko gorivo, samo njega nemogu da nadjem kao ostale ... jel zna neko gde moze da se nadje elemenat ?
 
W.A.S.P - zasto te zabrinjavam, avion je i dalje moj san, samo sto sam u fazi stand by zbog motora, inace pirotehnika je zanimljiva, samo mi bre uvek ponesto nedostaje. Za pirotehniku mi treba sad trenutno Kalijum Perhlorat. Sve sto je imalo u laboratoriju prijatelji su mi doneli ( mislim na skole ) sad nemam odakle da se snalazim.

Zna li neko gde mogu da nabavim jedno 40 - 50 kg Perhlorata ?
 
mogao bi mozda da na brzaka napravis avion i da sa njega ispalis vatromet...mada ne bi to pokusavao sa aviona na fotki,mogao bi se zapaliti...a usput,da ti ne pokusavas da napravis bombu pa da nas bombardujes,a?ako pokusas,gadjadjemo te pvo sistemima koji su nam ostali...odemo na prugu,nakupimo kamenja i gadjaj... ;-)
 
u yebote, nitroglicerin, kako sam se istripovala da te znam i to mnogo dooobro... :D
u momentu sam bila sto posto sigurna. :lol:
zbog teleskopa, aviona, vatrometa, eksploziva, juzne srbije...sve se poklopilo...ali na kraju se ispostavilo da si ti ipak neko drugi-musicarenje i datum rodjenja ipak ne poklapaju...
a sad nastavite sa pirotehnikom...
 
Deder ljudi vratimo se temi o vatrometu kako i glasi poruka ... imam utisak da je indijanska zena napravila dar mar i da je postavljena zato da zbunjuje ljude vezane za ovu temu .... zeno ! idi tamo vidi kako je mali hijavata ....
 
Sta ce ti perhorat. Salitra koju mozes da kupis u poljoprivrednoj apoteci zavrsava posao za sve.
Perhlorat ti je suvise nestabilan. Mada ako mislis da ozbiljno pravis motore predji na kompozitna goriva,koje opet mozes da pravis sa k-nitratom. Ali je bolje sa magnezijum i amonijumnitratom.
Ja sam bas danas imao lansiranje jedne "motorcine", na zalost polu-uspesno jer je na pola leta motor izbio zadnji cep,izbacio padobran i ostalo... Ali posto sam eksperimentisao sa gorivom mogao dobro da je samo cep izbio posto je kuciste bilo aluminijumsko...
Jedan zanimljiv recept, pre svega zato sto je rizican dosta:) :Mozes da kupis obican barut, za lovacku pusku, uzmes malo salitre i rastvoirs je u malo vode i u to natopis barut. Onda sve to stavis na parce lima,povece da sto pre ispari, i osusis. Najbolje da sve to zagrejes, ali taman toliko da se ne upali...kad se sve osusi, uzmi malo toga pa zapali da vidis razliku u sagorevanju... Probaj:)
 
U kojoj bre kolega poljoprivrednoj apoteci ima salitra majke ti ??? Ja nisam video da ima, i ako ima za sta se koristi i pod kojim imenom se prodaje ??? Ako ima kod tebe poslacu ti novac pa mi kupi ja sam veoma blizu tebe !!!!

Pozzzz nitro ...
 
Odes u bilo koju poljoprivrednu apoteku i trazis kalijum nitrat i on ti da "dzakce" za 300-400 dinara.
Imas jugolaboratoriju u beogradu, oni imaju prilican izbor "hemikalija" :)
Ali nece bas svakome da daju sve i svasta. Meni su samo za cink u prahu uzimali sve moguce podatke i sto mi treba...a trebao mi je naravno za raketno gorivo:)
 

Back
Top