PIROTENIKA I VATROMETI

Da bi nabavio shalitru to je malo teze osim ako nemash laboratoriju...Mozesh pogledati u laboratorijama ali ako nisi punoletan teze da ce da vam daju ili mozesh manje kolicine da uzmesh i to treba da ostavish 100 podataka ili da maznesh iz shkole...Ja imam raznih hemikalija ako nekom treba dda je iz bg nek mi se javi...imam u manjim kolicinama
 
evo ti nesto Dr.Nitro
Prvo nam treba: fitilj, barut, cevcica, lepljiva traka(selotejp), i malo wc papira ili vate(ako ne znate shta je onda uzmite wc papir), i drvce za razhnjicje

__________
posl.izm. 16 jan 10 , 14:04; ukupno 1 put
3. Sejk (Off)
odg.|cit.|PP
16 jan 10 , 14:00

korak2: uzmite cevcicu i naspite baruta i nabijte barut, kad se nabije treba da ostane prazno oko pola centmetra od ivice, znaci sipajte i nabijajte sve dok ne ostane oko pola centimetra od ivice
4. Sejk (Off)
odg.|cit.|PP
16 jan 10 , 14:02

korak3: uzmite chachkalicu ili malu burgiju(to vam je ono za bushilicu) i po sredini baruta napravite mali tunel, pazite da ne razmekshate barut
5. Sejk (Off)
odg.|cit.|PP
16 jan 10 , 14:03

korak4: umite malo vate ili wc papira (bolje vate) i stavite na kraj punjenja(kod tunelchica za fitilj) a potom fitil stavite u taj tnelchic za fitilj
6. Sejk (Off)
odg.|cit.|PP
16 jan 10 , 14:06

korak5: uzmite drvce za razhnjicje i selotejp i vatromet i onda stavite vatromet na kraj tupog dela drvceta i zalepite znaci da fitilj bude dole, napravite rupicu u zemlji i stavite vatromet i zapalite, NAPOMENA: vatromet ne sme biti skroz zabijen, morate da napravite da se lako mozhe izvuci iz zemlje :ok::ok::ok:
 

Back
Top