"Udaranje čežnje"

1976!

Iskusan
Poruka
5.110
Kašalj,siromaštvo i ljubav -ne mogu se sakriti....
Zaljubljeni ste,dotična osoba to veoma dobro zna...ipak ponaša se tako da je još više nedostupna,dalja,još poželjnija..."udara vam čežnju"
Sigurno ste u životu bili u bar jednoj ulozi od ove dve.
Nije pitanje zašto to radimo,ili,zašto to trpimo,to znam...
Pitam:ako to više ne radite, a radili ste,koji su vaši razlozi da promenite"stil"?
 
1976!:
Kašalj,siromaštvo i ljubav -ne mogu se sakriti....
Zaljubljeni ste,dotična osoba to veoma dobro zna...ipak ponaša se tako da je još više nedostupna,dalja,još poželjnija..."udara vam čežnju"
Sigurno ste u životu bili u bar jednoj ulozi od ove dve.
Nije pitanje zašto to radimo,ili,zašto to trpimo,to znam...
Pitam:ako to više ne radite, a radili ste,koji su vaši razlozi da promenite"stil"?
Veoma mi je poznata ta taktika! Iskreno, "prepisala" sam je od muskaraca, dosta su me oni "taktizirali". Umesto otvorenog odnosa, da lepo znamo na cemu smo, oni se uvlace u neki svoj svet "zavodjenja". Kao da ne znamo da je to samo glupi "stil udaranja ceznje". Mislim da je to isuvise nezrelo. Kao da se igramo "zmurke" zavlaceci se na najskrovitija mesta, samo sto je pitanje da li cemo moci kasnije sami sebe da pronadjemo.
 
Dilejla:
Veoma mi je poznata ta taktika! Iskreno, "prepisala" sam je od muskaraca, dosta su me oni "taktizirali". Umesto otvorenog odnosa, da lepo znamo na cemu smo, oni se uvlace u neki svoj svet "zavodjenja". Kao da ne znamo da je to samo glupi "stil udaranja ceznje". Mislim da je to isuvise nezrelo. Kao da se igramo "zmurke" zavlaceci se na najskrovitija mesta, samo sto je pitanje da li cemo moci kasnije sami sebe da pronadjemo.
Slažem se.
Hm,to je muška taktika?! :shock: Zapravo sam mislio da je ženska.
Samo,da li si zaista prestala sa time,i zašto?
Što se tiče godina,pomenuta pojava nije strana ni osobama u sasvim,hm,pristojnim godinama.Pre bih rekao da je to osobina karaktera.
 
1976!:
Slažem se.
Hm,to je muška taktika?! :shock: Zapravo sam mislio da je ženska.
Samo,da li si zaista prestala sa time,i zašto?
Što se tiče godina,pomenuta pojava nije strana ni osobama u sasvim,hm,pristojnim godinama.Pre bih rekao da je to osobina karaktera.
Slazem se. Ne kazem da sam prestala. Pocnem da primenjujem kod osoba koje to primenjuju na meni misleci da ce da upali...vracam milo za drago, da vide i oni kako je to...S obzirom da je to jedina taktika koju poznaju u najvecem broju slucajeva dobiju n o g u !
 
1976!:
Kašalj,siromaštvo i ljubav -ne mogu se sakriti....
Zaljubljeni ste,dotična osoba to veoma dobro zna...ipak ponaša se tako da je još više nedostupna,dalja,još poželjnija..."udara vam čežnju"
Sigurno ste u životu bili u bar jednoj ulozi od ove dve.
Nije pitanje zašto to radimo,ili,zašto to trpimo,to znam...
Pitam:ako to više ne radite, a radili ste,koji su vaši razlozi da promenite"stil"?
Mene lichno nervira kada zhenu nervira to shto je ne primechujem,
to nije zato shto je ruzna ili zato shto nemam ochi, ili zato shto sam otkinut od apolonove patke, to je prosto zato shto nalazim drskim to zahtevanje paznje.
Onda ispada da se pravim hladan dok mi ona nabija sise u ochi, i shta mi onda ostaje osim da buljim?
Kakva je to osveta praviti se hladan, smeshna je.
Sigurna u sebe zena nece zahtevati takvu paznju, i ja cu biti opushten pored nje.
 
Ne radi se o paznji, ni o izbijanju ociju sisama, nego o "udaranju ceznje", tipa upoznas se sa ribom, smuvate se, upoznajete se...i ona se primi..... Dogovorite se da cete se cuti...ti je nazoves.....vidite se jos par puta, ali ti joj delujes nezainteresovano, nekako hladno....i onda, pocnes da je kuliras tj. da joj udaras ceznju! Kazes zovem te sutra ili u pon. uto. svejedno...i ne nazoves je....na poruke retko odgovaras, pa je onda zvrcnes, pa opet kuliras i tako sve u krug....koja zajebancija....
 
Sto se tice odgovora na temu, on bi mogao da bude dosta opsiran, ali mislim da niko nema vremena da cita toliko, ali ukratko receno tu taktiku primenjuju osobe koje su nesigurne u sebe ili samozive i zele potvrdu neke osobe da ih voli i da ih zeli, ne pokazujuci nista pritom ili jako malo prema onoj drugoj.....sad neko odlucuje da se pomiri sa tim manama svoje drage osobe, neko mozda i ne moze da funkiconise na taj nacin da neprestano trpi necije nezrele hirove.....
 
1976!:
Kašalj,siromaštvo i ljubav -ne mogu se sakriti....
Zaljubljeni ste,dotična osoba to veoma dobro zna...ipak ponaša se tako da je još više nedostupna,dalja,još poželjnija..."udara vam čežnju"
Sigurno ste u životu bili u bar jednoj ulozi od ove dve.
Nije pitanje zašto to radimo,ili,zašto to trpimo,to znam...
Pitam:ako to više ne radite, a radili ste,koji su vaši razlozi da promenite"stil"?

Udaranje ceznje....dozivela sam to dosta puta do sada...i svaki put me je takvo ponasanje sve vise udaljavalo od osobe koja to cini...
Ja jednostavno vise preferiram otvoren pristup.....a ne igranje nekih igara...to mi je potpuno nezrelo i po meni,ne vodi nicemu dobrom(pogotovo sto nema mere u takvom ponasanju),bar ne u mom slucaju..pa se samim tim i ja ne postavljam prema momcima tako...
 
ja sam to radila onda kada sam skontala da covek to u stvari voli i da se u takvoj postavci odnosa ponasa onako kako sam ja zelela. u svari - bila je to manipulacija... prestala sam bas iz tog razloga kao i iz razloga sto takve ljude smatram emotivno nezrelim. uzbudjenje, adrenalin i lucenje drugih hormona :D treba da pokrenu drugaciji osecaji a ne povredjena sujeta. moze doduse i tako, ako neko zeli da se zanima time sto ce igrati igru protiv partnera umesto da se posveti onome sto zaista vredi. samo treba imati u vidu i to da ljudi u zivotu imaju pametnija posla nego da se dokazuje u drustvenim igrama zbog cega se lako moze desiti da pobacaju karte i napuste mesto zbivanja. jer energiju ipak treba cuvati za neke bitnije stvari...
 

Back
Top