hm,problemcina!

-ZOE-

Početnik
Poruka
18
:roll: E pa ovako:
prije neka 2 mjeseca sam pocela da se zabavljam sa jednim deckom i problem je u tome sto on ne zeli da koristi prezervativ prilikom odnosa.Pokusala sam da pricam s njim na tu temu al on odbija, jer "sa svojom djevojkom nikad nije koristio kondom!" I ja sam njemu lijepo rekla da se mene ne tice kakvi su odnosi sa njegovim bivsim djevojkama bili,ali da ja naprosto ne zelim da razmisljam o tome dal je on mozda nekad bio s nekom koja je mozda bila s nekim ko je bio "kritican" i bla bla ...ma znate sta mislim! Citava lancana reakcija iz koje mogu da se stvore neke nezeljene posljedice!I da ne zelim da razmisljam o tome da li je on "prekinuo" odnos na vrijeme , i mu se mozda malo omaklo i bla bla! Al on je toliko tvrdoglav i siguran u sebe (kao "to se njemu nikad ne moze desiti!" , a veliki broj trudnoca se upravo tako i desilo! ). I ja kad mislim da su mi kriricni dani, ili izbjegavam odnose ili popijem tabletice za dan poslije "za svaki slucaj" ,jer sam uzasno istraumirana i samom mogucnoscu da bih mogla da ostanem trudna,jer jos uvijek nisam spremna da budem mamica sa svojih 27 godina ,iako satic kucka,ja mislim da nisam zrela za to, a ne mislim ni da je on i pored svojih 29 godina!
E posto sam svjesna da te tabletice nisu toliko zdrave, ne svidja mi se ideja im cesto pribjegavam! Jel ima neko neku malo bolju ideju? :?: :confused:
 
pa ja stavrno ne znam kako da ti pomognem...ti bi se ****** a da ti ne udje,..e pa ne moz tako,....
CEK :shock: Jel ti to imas 27 godina i tebi je PROBLEMCINA sto tvoj dragi nece da stavi kondom??? :?:?:? U jbt :shock:
pa onda koristi Pilule za kontracepciju...i cao....
 
pa prosto nek se testira, a imash gomilu kontraceptivnih sredstava, izbegavaj plodne dane i to je to. Btw nije bash tako lako zatrudneti. A te tablete za dan posle su neuporedivo gore od pilula za kontracepciju
 
A po cemu su gore jel mi to mozes malo objasniti posto do skora i nisam neki "bliski" susret s njima!
Pa Samantha, znas , ja bas i ne zelim da me,u pocetku jedne veze, glava boli oko takvih nekih stvari i zato ovo i pitam! Uvijek sam u pocetku neke veze inistirala na kondomu i tek nakon izvjesnog vremena kad osjetim da mogu da imam povjerenja onda se opustim sto se tice takvih misli i ne koristim zastitu! Ali u pocetku se jednostavno tako osjecam sigurnija!
 
evo ti tekst pa chitaj:


O kakvim se pilulama zapravo radi? U pitanju je hormonski preparat koji će eventualno oplođenu jajnu ćeliju sprečiti da se implantira (neke striktnije grupe ljudi ovu pilulu smatraju vrstom abortusa). Dve pilule se uzimaju najkasnije 72 sata nakon polnog odnosa (posle toga, jednostavno neće imati željeni efekat, a i dalje će imati neželjena dejstva), a 12 sati kasnije uzima se druga doza, takođe dve tablete.

Kao što možete i da pretpostavite, to je pravi hormonski udar na organizam, pa su neželjene posledice brojne: mučnina, povraćanje, glavobolja, vrtoglavica, osetljivost dojki i, vrlo, vrlo često, poremećaj menstrualnog ciklusa. Zbog toga je ovaj metod sprečavanja trudnoće krajnje nepreporučljiv za čestu upotrebu - najviše jednom godišnje (po mogućnosti, razume se, nikad).

Dakle, dobro ste čuli: "pilula za dan posle" zaista postoji, ali nije baš dobra ideja koristiti je, osim u "slučaju krajnje nužde". Posledice su zaista neprijatne i prilično će vam pokvariti uživanje u seksualnom činu. Kao i obično, mnogo je efikasnije i prijatnije razmišljati na vreme i zaštititi se na pravi način.
 
ma ko ga yebe!
ajde molim te, sad ti treba da se povinujes njegovim zeljama i traziš neka rešenja koja njemu odgovaraju a da pri tome ugrožavaš svoje zdravlje i svoj mir...a da njega sa druge strane zabole za navedeno...
jel to toliki problem, staviti kondom?
zbog čega neće da ga koristi?
ja sad ne želim da dajem sebi za pravo da drugim ljudima pričam šta da rade u svom žiovtu, ali ja bih ga šutnula bez mnogo razmišljanja...

p.s. kolko ja znam ženski kondomi su skuplje rešenje koje se baš i ne prodaje kod nas u apotekama...nisam baš 100% sigurna, ali tako sam nešto načula...
 
Batali te za jutro posle da ne bi napravila sama sebi havariju pa da ti kasni zato sto su ti prsli hormoni a ti mislis da si trudna itd... Poznata mi je ova prica bar od 2 drugarice... Mislim da u 21. veku bar kontracepcije ne manjka, informisi se pa odaberi....
 
Ma daj bwe tu se svi natezemo da joj kazemo sta da koristi i bla bla bal...jbt ima 27 godina ako nije cula za Kontracepciju onda ja stvarno ne znam sta da joj preporucim,..ah da i da napomene DA NI JEDNA ZASTITA NIJE 100% sigurna,....
 
Samantha Jouns:
ma sta vam je!!!postoje pilule za kontracepciju sta je tolka frka,..kakav positron i ostale tablete....jbt ako nece da stavi KONDOM ONDA NEKA GA SUTNE I CAO,..barem Kurcheva ima koliko hoce ;)

znaci Samanta Dzouns 100%, licno i personalno, kucka iz Njujorka!:D A ja se pravim Sarlot! :D:D:D
 
-ZOE-:
:roll: E pa ovako:
prije neka 2 mjeseca sam pocela da se zabavljam sa jednim deckom i problem je u tome sto on ne zeli da koristi prezervativ prilikom odnosa.Pokusala sam da pricam s njim na tu temu al on odbija, jer "sa svojom djevojkom nikad nije koristio kondom!" I ja sam njemu lijepo rekla da se mene ne tice kakvi su odnosi sa njegovim bivsim djevojkama bili,ali da ja naprosto ne zelim da razmisljam o tome dal je on mozda nekad bio s nekom koja je mozda bila s nekim ko je bio "kritican" i bla bla ...ma znate sta mislim! Citava lancana reakcija iz koje mogu da se stvore neke nezeljene posljedice!I da ne zelim da razmisljam o tome da li je on "prekinuo" odnos na vrijeme , i mu se mozda malo omaklo i bla bla! Al on je toliko tvrdoglav i siguran u sebe (kao "to se njemu nikad ne moze desiti!" , a veliki broj trudnoca se upravo tako i desilo! ). I ja kad mislim da su mi kriricni dani, ili izbjegavam odnose ili popijem tabletice za dan poslije "za svaki slucaj" ,jer sam uzasno istraumirana i samom mogucnoscu da bih mogla da ostanem trudna,jer jos uvijek nisam spremna da budem mamica sa svojih 27 godina ,iako satic kucka,ja mislim da nisam zrela za to, a ne mislim ni da je on i pored svojih 29 godina!
E posto sam svjesna da te tabletice nisu toliko zdrave, ne svidja mi se ideja im cesto pribjegavam! Jel ima neko neku malo bolju ideju? :?: :confused:
NEMOJ ovo vise da radis, kao sto sam rekao u jednoj temi od ovih tableta se umanjuje plodnost koja se kasnije tesko vraca
 

Back
Top