Vezite se, jer... (tema o Saturnu)

Meni se tek sprema!U Vagi u cetvrtoj,plus podznak u raku!Kad mi tresne po sedmoj ima sve da prsti...a mozda i nece...e Crocodile,jedan mi je astrolog rekao da se podsetim kako sam se osecala i sta mi se desavalo dok je bio u Raku.... kad je to bilo pa da mogu da uporedim sa svojim zivotom iz tog perioda?
 
1.KUĆA

Tijekom tranzita Saturna tom kućom uspostavlja se novi red nakon što se prethodni, za Saturnova boravka u 12.kući, rastočio. Dok Saturn tako napreduje i potom dolazi u konjukciju s ascedentom, često doživljavate nešto što vas prizemljuje, što vas navodi na shvaćanje posljedica ranijeih aktivnosti i prošlih obrazaca ponašanja, te da vas to, prema tome, može natjerati da preuzmete više odgovornosti za sebe i svoje djelovanje nego što je bilo u prošlosti. Redovito vas neka vanjska okolnost sili na to da se suočite s neposrednim čimbenicima ili situacijama koje ste u prošlosti vjerojatno zapostavljali ili ih uzimali kao gotove stvari. Takva vrsta iskustva jest početak dugotrajne faze približavanja shvaćanju nekih važnih istina o sebi. Kako je većina ljudi u to vrijeme svjesnija vlastitih pogrešaka i potrebe za budućim razvojem, to je i često razdoblje aktivna traganja za informacijama od drugih kako bi se stekla jasnija slika o tome što pojedinac zapravo jest. Ta se povratna informacija može tražiti u prijatelja, no često se zbiva i u obliku odlaska savjetodavcu, psihijatru, astrologu ili kojoj drugoj vrsti terapeuta. Ukratko, to je razdoblje u kojem se postaje mnogo svjesniji o samome sebi, razdoblja pokušaja stjecanja perspektiva u onome kakvu vrstu sebeželite stvoriti, te razdoblje u kojem se to novo Ja počinje graditi usredotočenim naporom i poštenom samoprocjenom. To je razdoblje kojem se raumnom ozbiljnošću poklanja pažnja samome sebi, vrijeme u kojem sebe možete upoznati dublje no ikad ranije, te vrijeme u kojem ćete naučiti više o individualnim sposobnostima. Saturnov tranzit kroz 12. i 1. kuću često predstavlja razdoblje osobnih kriza, obnavljanja procesa koji može potrajati i više godina. Tijekom čitavog tog razdoblja stara se osobna struktura nepovratno ostavlja pozadi, ali svojstva nove strukture i novog načina na koji ćete pristupati životu i iskazivati sami sebe u mnogome ovisi o razini poštenja kojom se u to vrijeme sučeljavate sami sa sobom. Po mom mišljenju cijelo to razdoblje kada sa Saturn nalazi u 12. i 1. kući mora se promatrati kao jedna od glavnih tranzicijskih faza i kao sastavni dio svačijeg života, pa se stoga može savjetovati da se u obzir uzme odnos značenja Saturna u 1.kući prema Saturnovu tranzitu kroz 12. kuću umjesto da se svaka faza promatra kao zasebno razdoblje.


Evo Saturn u prvoj kući..
 
2. kuća

Kad Saturn ulazi u drugu kuću, razdoblje zabrinutosti o vlastitu identitetu izbljeđuje i tada se počesto naznačuje osjećaj olakšanja kao snažnije osjećanje da sada valja prionuti poslu kako bi se bilo produktivnijim. Mnogi ljudi to premještanje naglaska objašnjavaju otprilike ovako: Već sam se umorio od toga da samo razmišljam o tome tko sam i o svim svojim problemima. Mislim da sad imam prilično dobru predodžbu o tome tko sam, a daljnje ostajanje na tom pitanju bilo bi puko samozadovoljstvo. Ono što sada želim jest postići nešto u stvarnom svijetu, postići nešto opipljivo i zaraditi nešto novca.¨ Zbog toga osoba kojoj Saturn prolazi kroz 2. kuću redovito ima snažan poriv za samostrukturiranjem svoje financijske situacije, da se jače baci na posao ili da unaprijedi neke izvore prihoda, ušteđevine, ulaganja, hranarine. To je općenito razdoblje u kojem će se početi graditi nov posao od samog početka, uključivati u neku vrstu naukovanja (formalnog ili neformalnog) ili odavati svojevrsnim praktičnim vježbama koje će možda omogućiti veću zaradu novca.
 
7. kuća ( part I )

Kao i Saturnov tranzit u svim drugim kućama i ovaj se položaj može istodobno iskazivati na različitim razinama. Nekolicina mojih klijenata počela je u to vrijeme utemeljivati poslovna poznanstva koja su se redovno financijski konsolidirala kad im je Saturn ušao u 8. kuću. Sve veze u to vrijeme se shvaćaju ozbiljnije, a pojedinac često preuzima veću odgovornost kako bi poboljšao svoju stranu u specifičnoj vezi. U većini slučajeva, pak, žarište pozornosti izgleda da počiva na pojedinčevoj primarnoj osobnoj vezi ili braku. Kako Saturn prelazi Descedent i počinje svoj krug iznad obzora, često se javljaju spoznaje o potrebama unutar veza, o ograničenjima i dužnostima, a to vrijeme naglašava i ulazak osobe na šire poprište javnog i društvenog sudjelovanja. Uzme li se ma koja važnija veza zdravo za gotovo ili ako se osjeti da se određena veza ne susreće s potrebama, tada je nastupilo vrijeme da se pojedinac s njome pozabavi (tome je sličan Saturnov tranzit natalnom Venerom). Saturn vas spušta na zemlju u svim područjima života koja se očituju prema položaju tranzita kroz tu kuću i tu morate pokušati utemeljiti čvrst, dobro definiran pristup odnosima koji imaju snažan utjecaj na posvemašnji stil života i na osobni identitet (tranzit Saturna u konjukciji s Descedentom istodobno je u opoziciji s Ascedentom).
 
Imas Neptuna u 7, pa idealizujes partnere i verovatno si bila ludo zaljublena u neku javnu licnost, platonske ljubavi, Mars u 10 u Ovnu trigon Sunce kon. Merkur, mnogo energije, zelje za dokazivanjem, u karijeri najvise, uspeh kroz trgovinu malim glamuroznim stvarima, mozes da budes sanerka :D , ili da otvoris butik. Saturn u kv sa Mesecom, veliki je orbis, pa nije strasno, probl. sa gen. org., tezak zivot majke, mozda pati od depresije. Sv. Petka ti je zastitnica, Uran ti je na 27* Strelca sto je centar galaksije, pa ce ti partner biti jako neobican covek, revolucionar... Eto toliko malo je off topic ali sam bio raspolozen a to me retko hvata obicno bez 10 evrica ne palim komp, ali nesto sam u elementu
 

Back
Top