Promena statusa

nina_lion:
Ima li neko iskustva sa promenom statusa iz J1 vize u studentsku?Mislim,sve je to meni jasno,upises college i onda promenis status..blah blah..ali,kako se to konkretno radi?
:confused:

samo jedan savet.....nemoj slucajno da se nasalis da pre nego zavrsis s promenom statusa da krenes u skolu ....znaci upises fax....apliciras za promenu statusa....SACEKAS DA SE TO ZAVRSI ....krenes da studiras....poznajem momka koji je napravio gresku i nije vise mogao da se vrati u usa....odnosno upisao je fax krenuli u proces promene statusa i tokom promene krenuo u skolu i onda mu je stiglo pismo iz imigracija da mora da napusti zemlju radi promene vize ili tako nesto....kad je izasao iz zemlje nije vise nikad dobio vizu a imao je i i-20 i sve moguce papire potrebne za skolovanje u usa....tako da prvo zavrsis sve pa tek onda krenes u skolu.....
 
nnnn:
samo jedan savet.....nemoj slucajno da se nasalis da pre nego zavrsis s promenom statusa da krenes u skolu ....znaci upises fax....apliciras za promenu statusa....SACEKAS DA SE TO ZAVRSI ....krenes da studiras....poznajem momka koji je napravio gresku i nije vise mogao da se vrati u usa....odnosno upisao je fax krenuli u proces promene statusa i tokom promene krenuo u skolu i onda mu je stiglo pismo iz imigracija da mora da napusti zemlju radi promene vize ili tako nesto....kad je izasao iz zemlje nije vise nikad dobio vizu a imao je i i-20 i sve moguce papire potrebne za skolovanje u usa....tako da prvo zavrsis sve pa tek onda krenes u skolu.....
Tog momka koga poznajes sigurno nisu deportovali zato sto je "isao u skolu" vec zato sto generalno nije podoban za ostanak u USA. A zasto nije bio podoban, to vec on sam zna...Mozda je dosao na osnovu turisticke vise i onda odlucio da studira, a pritom nije imao dobre garancije da ce imati dovoljno primanja za vreme studija ili nije imao sponzora...ili....moze biti bilo sta...Uglavnom nisu ga vratili nazad zato sto je krenuo u skolu.
 
E fino..ja sam u frci,J1 mi istice za koji mesec,nasla sam faks ali posto nemam polozen TOFEL,moram prvo taj test da zavrsim.Dobra stvar je sto taj isti fax ima odsek za inostrane studente
koji prvo idu na kurs engleskog,zavrse TOFEL i onda pocnu da studiraju ono sto ih zaista interesuje.
Da li ti moras da napustas zemlju kada menjas status?To je malo..bizarno jer nakon vize koju ja imam ne mogu da apliciram ni za jednu drugu naredne 2 god.?
 
Ne moras da napustis zemlju ukoliko imas sve sto je njima potrebno. Najbitnije je da imas dovoljno kesa na bankovnom racunu da bi mogla da studiras i da zivis od toga. Ako nemas bankovni racun, a predpostavimo da nemas, onda moras da imas sponzora, odnosno osobu koja ce te finansirati, ta osoba mora da dokaze da ima dovoljno novca na racunu za tvoje studije i izdrzavanje ali i za sopstveni zivot. Ako to sve imas , kao i mesto boravka i nekoga ko garantuje za tebe, onda je sve ok.
 
Da, jedan savet za taj kurs engleskog za inostrane studente, evo moja drugarica je zavrsila taj kurs na jednom prestiznom univerzitetu u Chicagu. Nakon kursa joj je 'garantovano' da ce imati kredit na bilo kom fakultetu sa liste 'saradnika". Medjutim kada je otisla na jedan od fakulteta sa 'liste' da aplilcira za dizajn rekli su joj da ponovo mora da polaze test engleskog . Ok, polozila ga je tog istog dana , ali joj kredit nisu dali. I tako je bilo sa narednih nekoliko univerziteta sa liste.
Dakle, ako ides na taj kurs engleskog, idi na onaj univerzitet na kome kasnije planiras da studiras. Inace sam kurs je kao studija jezika. Traje 6 semestara, odnosno, dve godine, a ti mozes da prekines najranije na 5-om semestru, jer kazu da nakon 5-og ti imas neophodno znanje jezika za studije. Zato je mnogo lakse i prakticnije polagati TOFEL, ali se pre toga lepo pripremiti.
 
Bankovni racun imam,ali sam svorc..hihiihih..sponzora verovatno imam posto imam neku rodbinu ovde,obecali su da pomognu,i isto tako kod njih cu da ostanem.Nemaju USA drzavljanstvo ali imaju zelene karte vec godinama,a za drzavljanstvo su skoro aplicirallli..nadam se da to nije veliki problem?
 
Mislim da imam,ali sam sada aplicirala da produzim drugu godinu kao au pair.To mislim da mogu da otkazem,jer imam jos koji mesec da provedem da mojom sadasnjom porodicom,a i jos nisu poceli da mi traze novu.Mislila sam da zbrisem sa programa ,ali necu da komplikujem sebi zivot,a ne mogu tako nesto da uradim.
 
nnnn:
samo jedan savet.....nemoj slucajno da se nasalis da pre nego zavrsis s promenom statusa da krenes u skolu ....znaci upises fax....apliciras za promenu statusa....SACEKAS DA SE TO ZAVRSI ....krenes da studiras....poznajem momka koji je napravio gresku i nije vise mogao da se vrati u usa....odnosno upisao je fax krenuli u proces promene statusa i tokom promene krenuo u skolu i onda mu je stiglo pismo iz imigracija da mora da napusti zemlju radi promene vize ili tako nesto....kad je izasao iz zemlje nije vise nikad dobio vizu a imao je i i-20 i sve moguce papire potrebne za skolovanje u usa....tako da prvo zavrsis sve pa tek onda krenes u skolu.....

Hey,samo da ti kazem da sam pricala sa ljudima sa faxa na koji se nadam da cu otici,i da su mi sami rekli da ne ne mozes da podjes u skolu dok ti emigraciono ne odobri vizu.
Znaci da cekas svakako moras.I to prvo apliciras,dobijes I-20 kao dokaz da fax zeli da te primi,apliciras za vizu,sacekas da je dobijes(ako hoce da ti je daju)pa tek onda kreces u skolu...
A sto se sponzorstva tice,najbolje bi bilo kada bi kes bio na tvom racunu jel im je nepojmljivo da neki "prijatelj"hoce da se zrtvuje za tebe,pa ce imati izgovor da te odbiju..fax nema nista protiv sponzorstva.I dadose mi jos jedan savet,da me advokat obavezno podrzava ako hocu da dobijem vizu.
 
simple_things:
Tog momka koga poznajes sigurno nisu deportovali zato sto je "isao u skolu" vec zato sto generalno nije podoban za ostanak u USA. A zasto nije bio podoban, to vec on sam zna...Mozda je dosao na osnovu turisticke vise i onda odlucio da studira, a pritom nije imao dobre garancije da ce imati dovoljno primanja za vreme studija ili nije imao sponzora...ili....moze biti bilo sta...Uglavnom nisu ga vratili nazad zato sto je krenuo u skolu.

niko nije njega deportovao samo je dobio pismo u kome je pisalo da mora da izadje iz zemlje da izvadi novu vizu....ne znam da li je bio podoban ili ne ali znam sigurno da je dosao sa turistickom vizom upisao se na fax nije sacekao da mu se promeni status i to ga je kostalo da kad je prvi sledeci put izasao iz zemlje nikad vise nije mogao da dobije vizu i ako je imao i-20 i sve ostale potrebne dokumente......
 
nina_lion:
Hey,samo da ti kazem da sam pricala sa ljudima sa faxa na koji se nadam da cu otici,i da su mi sami rekli da ne ne mozes da podjes u skolu dok ti emigraciono ne odobri vizu.
Znaci da cekas svakako moras.I to prvo apliciras,dobijes I-20 kao dokaz da fax zeli da te primi,apliciras za vizu,sacekas da je dobijes(ako hoce da ti je daju)pa tek onda kreces u skolu...
A sto se sponzorstva tice,najbolje bi bilo kada bi kes bio na tvom racunu jel im je nepojmljivo da neki "prijatelj"hoce da se zrtvuje za tebe,pa ce imati izgovor da te odbiju..fax nema nista protiv sponzorstva.I dadose mi jos jedan savet,da me advokat obavezno podrzava ako hocu da dobijem vizu.

to je bas ono sto sam ja pokusao da napisem....mozes da se upises ali moras da sacekas da ti se promeni status ne smes da krenes na casove pre nego dobijes papir da si na studentskoj vizi....kod ovog mog druga je problem bio sto je fax napravio gresku i dozvolio mu da krene s casovima kao ono u procesu je.....mislim ali nisam siguran da za te sve garancije i bankovne racune uvek moze da prodje ono kao kad u beogradu ides u ambasadu ....znaci kazes roditeljima da izvade kod nas u nekoj banci potrvrdu da imas dovoljno para i gotovo to bas kod nas nije problem izvaditi.......
 

Back
Top