auto zatrzava u voznji

predol

Početnik
Poruka
2
........pozdrav.....
Prije dva meseca sam kupio AUDI A6 2.4 V6 motor 121 KW (bezolovni) ,
otkad sam ga kupio imam problem sa laganim zatrzavanjem prilikom naglog
dodavanja gasa . Naj vise se osjeca izmedju 2 i 3 hiljade obrtaja .
Ponekad osjetim da slabie vuce a nkad bude sasvim normalno ,primjetio sa
da kad mu u mestu naglo dodam gas i pustim u auspuhu se cuju dva tri pucnja.
Gorivo sam tocio na vise mesta ,potrosnja mu je 10-12L , temperatura normalna

Moliobi ako neko misli da zna sta bi moglo biti ili ako je neko imao slican problem da mi odgovori .
 
Hehehe,pa da je nov mozda bi mu jos vazila garancija.....................................mozda mu je katalizator zapusen,ma oteraj ga na dijagnozu u neki servis,za 15-ak evrica ce ti reci sigurno sta mu je....................
 
Ti imas problem koji je vezan za gorivo... znaci dovod goriva, pumpa, ne znam da li taj model ima filter za gorivo itd itd... ovako napamet moze samo da se nagadja... ali sam 90% siguran da je nesto sto ima veze sa gorivom... naravno moze da bude nesto i do elektronike, ali najverovatnije ce biti da je filter za gorivo.... verovatno da si nasuo negde los benzin ili da si ga vozio na rezervi pa da je povukao malo taloga... ;)
 
jomini:
Taj 2.4 je Audijev najproblematičniji motor... Verujem da se brzo prestao sklapati.
Ne znam kako se to manifestuje kod drugih, ali ja sam izuzetno zadovoljan bas ovim motorim na mom A4. To je motor sa 6 cilindera i jako dobro vuce i elastican je. Moj nema tako veliku potrosnju kao drugar sto navodi, krece se u proseku do 9 litara na otvorenom pri masimalnoj brzini 150. Ako sam sam u kolima (najcesce kad putujem do Atine), trosi ispod 8.5 litara pri istom tempu.

Bez ikakvih problema izvuce na 230 a do 180 moram da pazim kako baratam gasom jer ocas stigne do te brzine pa moram da cesce kontrolisem brzinomer, posebno na jako dobrim putevima.

Bas zbog svega toga me cudi konstatacija. gde si nasao taj podatak? Voleo bih da i ja procitam. A mozda sam imao srece sa mojim A4.
 
Code, naravno da nije baš svaki 2.4 loš, samo se na njima najviše pojavili problema, to je sve. Nije isključeno uopšte da te služi kako treba dokle god ga voziš... To je samo neka statistika koju sam čuo.

Inače, moguće je da je problem u pumpu za gorivo.
 
Pozdrav svima nisam bio u mogucnosti da se prije javim. Audi je 1999 g. kupio sam ga u jednoj auto kuci prije dva mjeseca,kada sam ga probavao primetio sam to zatrzavanje radili su dijagnostiku i nista nije pokazala i njihovi majstori su utvrdili da je to do korpe i lamele i da ce oni to da zamene na njihov racun ali nemaju trenutno ida ja mogu slobodno da vizim auto dok nestignu delovi. Nakon par dana su mi javili da su stigli delovi oterao sam auto na srvis zamenili su korpu i lamelu medjutim kad sam probao auto opet je zatrzavao.kad sam im rekao da opet trza ,
rekli su mi da je lamela bila u skroz losem stanju i da su je zamenili a da ja pokusam promeniti gorivo natociosam evo vec drugi rezervar sa pumpe koju su mi oni preporucili on idalje trza.Trzanje se naj vise osjeca u 3-oj, 4-oj, 5-oj brzini dok u 2-oj dosta manje a u 1-oj gotovo da i ne trza, nema veze dali vruc ili hladan.Paljenje muje normalno bio vru ili hladan. zaci kad je motor vise opterecen onda pocne da zatrzava ali samo kad mu jace stinem gas pri jednolicnom gasu neosecam nista mozda nekad malo stucne ali to nebi primetio da nema ove greske.Da mozda nije povezano sta sa ovim pucanjem iz auspuha kad ga turiram umjestu? mozda nema dobro sagorevanje. Naleru kad radi motor se savim normalno ponasa znaci nema puno vibriranja, temperatura mu je normalna ne varira , kad mu naglo dodajem gas u mjestu cinimi se da na neprima kao bih trebao to je moja pretpostavka .na auspuh ne izbacuje nikakve cudne dimove jedino sto mi je jedan majtor rekao da sobzirom na njegovu kubikazu teba da izbacuje na izduvu vecu kolicinu gasova pa pretpostavlja da nije zacepio katalizator.nismo nista pokusavali ,ali sutra ga teram onim
u servis da vidim sta ce mi sada reci.
 
Garwor:
Problem ti je ili pumpa ili lambda sonda.
I ja mislim isto, pogotovo sto pominje "pucanje iz auspuha" i potrosnju koja je ipak mislim prevelika.

Ja kad sam poseldnji puta imao problema sa lambda sondom, na servisu su mi odmah videli da ona ne dobija podatke ili su van ranga. Zamenili i sve je bilo ok.

A to za gruvanje iz auspuha, to jos iz starih vremena (audi 80 jaje), znam da je u vezi smese, paljenja ili kvaliteta goriva. Kad god bi mi se razdesilo paljenje, gruvao sam ko lud na auspuh. A i cimao je u voznji.
 
U nasoj zemlji covek mora da bude strucnjak za sve da ga ne bi opeljesili razni 'majstori'. Sta kazu, lamela i korpa bile lose. Pa nece valjda da kazu da su oni pogresili. A to sa benzinom je uvek izgovor, sta god da ne valja na autu. Ne treba im mnogo verovati (cast izuzecima).
Po mom laickom misljenju, lambda sonda je krivac, vraca pogresne informacije komp-u, smesa nije u odgovarajucem odnosu (kad das gas u cilindar udje previse benzina i sagorevanje ne bude dobro, zato i vise trosi, i dolazi do eksplozije u katalizatoru.
 
Garwor:
U nasoj zemlji covek mora da bude strucnjak za sve da ga ne bi opeljesili razni 'majstori'. Sta kazu, lamela i korpa bile lose. Pa nece valjda da kazu da su oni pogresili. A to sa benzinom je uvek izgovor, sta god da ne valja na autu. Ne treba im mnogo verovati (cast izuzecima).
Po mom laickom misljenju, lambda sonda je krivac, vraca pogresne informacije komp-u, smesa nije u odgovarajucem odnosu (kad das gas u cilindar udje previse benzina i sagorevanje ne bude dobro, zato i vise trosi, i dolazi do eksplozije u katalizatoru.

Istina,ali se i jasno vidi na dijagnostici da ne radi........................ma sto ga neoteras u neki servis,npr u porsche na auto putu ,malo vise platis ali te ne boli glava i bar znas sta mu je................
 

Back
Top