Najdirljivije pesme

Slobodance

Ističe se
Poruka
2.829
Ova pesma je iz knjige Episkopa Nikolaja "Duhovna lira"


Mati i sin

"Sta ces,starka,ovde,gde kursumi lete,
Na poljani smrti,sred krvi rumene?"
-"Trazim moga Jovu,moje milo dete!
"I nosim mu lepe carape sarene!"

"O vrati se,stara!Zalud zuris tako
Iz dalekih svojihsumadiskih strana:
Jedinac ti,bako oboleo lako,
I u Skoplje prenet pre nedelju dana!"

Zabrinuta starka u Skoplje se dize
Preko bezbroj polja,brda i suvata
Precacima zuri,i,napokon ,stize
I zakuca alkom o bolnicka vrata.

"Ko je,"-cu se.-"Ja sam ratnikova mati!
Roditeljska ljubav dovela je mene!
Trazim moga Jovu,moje milo dete!
I nosim mu lepe carape sarene!"

-"Tu je!" Ona udje,i drscuci ,gleda
Sve postelje redom sto oko nje stoje;
"Boze da l je ovde?Kamo moga ceda?"
Dok odjednom,kliknu:"Jovo oci moje?"

"Kako nasi doma?" pita sin polako
Sta te nagna,nano,cak dovde do mene?"
-"Zdravo su!Ne brini!Ja dodjoh...tek tako...
I nosim ti evo,carape sarene!

"Da ti ih navucem ded ovamo brze!
Nosices ih s dikom-nek je slava Bogu!"-
Pa pokrivac dize,al hitro se trze
Jer spazi patrljke-otsecenih nogu!"

No uzdrza srce da bol ne potece.
I ne dade suzi,da iz oka kane,
Vec pokrivac spusti,i s ponosom rece:
Ziv mi bio,sinko,i srecne ti rane!"

Potom se jedincu nadnese nad grudi
I bledu mu glavu oberucke uze
I ljubljase dugo...Svi prisutni ljudi
Posmatrahu cutke,i brisahu suze...

Izvinjavam se zbog tastature-nemanja nasih slova,ko ima komentar na pesmu-izvolite i izaberite po vama neku slicnu ovoj
 
jagodica:
brrrrr....nikolaj...nikako da mi bude simpatichan taj ne znam a svi ga neshto voleee[
/quote] Z E L E N A si ti jos jagodice !!!
1. To je SRPSKI svetitelj,duhovnik,pisac... a nije "taj"!!! A ko ti je simpatichan ?-Dalaj lama ?
2. Pitao sam za komentar o pesmi i izrazio zelju da neko jos napise slicnu ne bas mnogo poznatu .
 
Slobodance:
jagodica:
brrrrr....nikolaj...nikako da mi bude simpatichan taj ne znam a svi ga neshto voleee[
/quote] Z E L E N A si ti jos jagodice !!!
1. To je SRPSKI svetitelj,duhovnik,pisac... a nije "taj"!!! A ko ti je simpatichan ?-Dalaj lama ?
2. Pitao sam za komentar o pesmi i izrazio zelju da neko jos napise slicnu ne bas mnogo poznatu .

ne svidja mi se pesma daj nesto bolje

(ok su dalaj lame)
 
jagodica:
jagodica:
Slobodance:
Zao mi je JAGODICE !!! Nismo iz istog sveta,ali hajde napisi koja je tebi lepa pesma .

taj nikolaj je bio malo i rasista i sl malo objektivnosti jel mozhe

koju oces temu

ma necu da se svadjam samo mislim da mnogo sad hvale tog vladiku a mozhda samo da bi lupali neku kontru

za mene je on jedan fasistoidni homofobicar. tacka.
 
Vladika Niokolaj je proglasen za svetitelja od strane SPC.Kako ga mozete optuzivati za nesto sto nema veze sa istinom,iz kojih VALJANIH izvora imate takve informacije o njemu ?
Jagodice daj neku pesmu a ne pisca . Znam pesme M.Antica.Recimo tip pesme kao "Plava grobnica".
 
Ne znam, pljuvacete me ali, nikad mi se nije svidjala sektaska knjizevnost pa ma ona dolazila od budista ili arapa ili pravoslavaca. Evo je jedna od, za mene, najdirljivijih pesama

I'm Your Man

If you want a lover
I'll do anything you ask me to
And if you want another kind of love
I'll wear a mask for you
If you want a partner
Take my hand
Or if you want to strike me down in anger
Here I stand
I'm your man

If you want a boxer
I will step into the ring for you
And if you want a doctor
I'll examine every inch of you
If you want a driver
Climb inside
Or if you want to take me for a ride
You know you can
I'm your man

Ah, the moon's too bright
The chain's too tight
The beast won't go to sleep
I've been running through these promises to you
That I made and I could not keep
Ah but a man never got a woman back
Not by begging on his knees
Or I'd crawl to you baby
And I'd fall at your feet
And I'd howl at your beauty
Like a dog in heat
And I'd claw at your heart
And I'd tear at your sheet
I'd say please, please
I'm your man

And if you've got to sleep
A moment on the road
I will steer for you
And if you want to work the street alone
I'll disappear for you
If you want a father for your child
Or only want to walk with me a while
Across the sand
I'm your man

Leonard Cohen
 
Zbog ove Lionardove sam skoro, nekad davno, izgubio glavu. A ni on, kad mu je Lejla napravila zabavu u životu, više nije bio baš pri sebi. Kao ni ona druga dvojica. Uostalom, zar se na ovoj Planeti i ne dešava sve, u ljudskim životima, zbog žena? Ratovi sigurno.
 
'Ej Dzoni,Dzoni necu te "pljuvati" ali blagveze nemas o pravosljavlju{sektastvo?!?!?!?!...).Mozda je ova pesma sto si je napisao i lepa,ali ja sam SRBIN pa je nesto bas i ne razumem.Od toliko nasih pesama i pesnika tebe bas ova "pogodi"?
 
Slobodance:
'Ej Dzoni,Dzoni necu te "pljuvati" ali blagveze nemas o pravosljavlju{sektastvo?!?!?!?!...).Mozda je ova pesma sto si je napisao i lepa,ali ja sam SRBIN pa je nesto bas i ne razumem.Od toliko nasih pesama i pesnika tebe bas ova "pogodi"?

E Slobodance, Slobodance, kako to ''ja sam SRBIN pa je nesto bas i ne razumem'', ko da je to sto si SRBIN razlog sto ne znas engleski ili izgovor ili se ponosis time sto znas samo srpski. Sto se mene tice, sve pesme koje mi se svidjaju su nase, odn. moje, jer sam ja na 1. mestu gradjanin sveta, na 2. mestu Evropljanin, tek na trecem mestu Srbin i na 4. mestu Beogradjanin. A moj stav o religijama (necu da koristim vise onu tezu rec) je posledica mog licnog opiranja svim vrstama masovnih manipulacija...
No bad feelings ili ti u prevodu na srpski, nemoj da mislis da imam nesto protiv tebe ili da hocu da ti pokvarim post, samo iznosim svoje misljenje...
 
lepi dzoni:
Slobodance:
'Ej Dzoni,Dzoni necu te "pljuvati" ali blagveze nemas o pravosljavlju{sektastvo?!?!?!?!...).Mozda je ova pesma sto si je napisao i lepa,ali ja sam SRBIN pa je nesto bas i ne razumem.Od toliko nasih pesama i pesnika tebe bas ova "pogodi"?

E Slobodance, Slobodance, kako to ''ja sam SRBIN pa je nesto bas i ne razumem'', ko da je to sto si SRBIN razlog sto ne znas engleski ili izgovor ili se ponosis time sto znas samo srpski. Sto se mene tice, sve pesme koje mi se svidjaju su nase, odn. moje, jer sam ja na 1. mestu gradjanin sveta, na 2. mestu Evropljanin, tek na trecem mestu Srbin i na 4. mestu Beogradjanin. A moj stav o religijama (necu da koristim vise onu tezu rec) je posledica mog licnog opiranja svim vrstama masovnih manipulacija...
No bad feelings ili ti u prevodu na srpski, nemoj da mislis da imam nesto protiv tebe ili da hocu da ti pokvarim post, samo iznosim svoje misljenje...
Evropu i svet treba voleti isto kao i oni nas!Zasto nisi vec negde u Evropi a ne "samo u Srbiji"?
 
Evo jos jedne pesme Leonarda Cohena za one kojima se on svidja. Ova je iz zbirke Snaga robova u prevodu Vladislava Bajca.




Umirem

jer ti nisi
umrla za mene

a svet
te jos uvek voli


Pisem ovo jer znam
da su tvoji poljupci

rodjeni slepi
za pesme koje te dodiruju


Ne zelim cilj
u tvom zivotu

Zelim da budem izgubljen medju
tvojim mislima

onako kao kada slusas Njujork
dok tones u san



Medena, nije cudo sto ti se svidja Cohen, s obzirom da je iz Kanade kao i ti. Samo sto je on iz Montreala.
Slobodance, evo pesme na SRPSKOM cisto da vidis o cemu to peva Koen(ako ti ne smeta pominjanje omrazenog grada)...
 
I ovaj kamen zemlje SRBIJE,
Sto pretec' suncu dere kroz oblak,
Sumornog cela mracnim borama
O vekovecnosti prica dalekoj,
Pokazujuci nemom mimikom
Obraza svog brazde duboke.
............
Stojte,galije carske!Sputajte krme mocne,
gazite tihim hodom!
Opelo gordo drzim u doba jeze nocne
nad ovom svetom vodom.
............
Nebesna SRBIJA,SRBIJA je rajska,
Miomirna krasna kao ruza majska...
............
Ko udara tako pozno u dubini nocnog mira
na kapiji zatvorenoj svetogorskog manastira?
"Vec je proslo davno vece,i nema se ponoc hvata
sedi oci,kaludjeri,otvor'te mi teska vrata...

Nadam se Johny da znas ko su pisci ovih pesama i ako ti ne smeta pominjanje "nekih" reci !
 
lepi dzoni:
Slobodance:
'Ej Dzoni,Dzoni necu te "pljuvati" ali blagveze nemas o pravosljavlju{sektastvo?!?!?!?!...).Mozda je ova pesma sto si je napisao i lepa,ali ja sam SRBIN pa je nesto bas i ne razumem.Od toliko nasih pesama i pesnika tebe bas ova "pogodi"?

E Slobodance, Slobodance, kako to ''ja sam SRBIN pa je nesto bas i ne razumem'', ko da je to sto si SRBIN razlog sto ne znas engleski ili izgovor ili se ponosis time sto znas samo srpski. Sto se mene tice, sve pesme koje mi se svidjaju su nase, odn. moje, jer sam ja na 1. mestu gradjanin sveta, na 2. mestu Evropljanin, tek na trecem mestu Srbin i na 4. mestu Beogradjanin. A moj stav o religijama (necu da koristim vise onu tezu rec) je posledica mog licnog opiranja svim vrstama masovnih manipulacija...
No bad feelings ili ti u prevodu na srpski, nemoj da mislis da imam nesto protiv tebe ili da hocu da ti pokvarim post, samo iznosim svoje misljenje...

covece, da samo znas koliko je to tesko objasniti. ljudi vole svoje ljusture.
 
Slobodance, ne smeta meni pominjanje Srbije. To bi bilo kao da mi smeta moja rodjena kuca. Ti i ja imamo razlicite poglede na svet sto je verovatno posledica drugacijeg pristupa vaspitavanju i okolnostima odrastanja. Samo me ne pali crkva, Srbija, oruzje, krv, galije carske i sl. Vise me pale urbane price, univerzalne ljudske istine, tolerancija,ljubav i lepota.
 
Pa ovako Dzoni: Ja ne mrzim Njujork ali sam protiv imperijalizma-neokolonijalizma-globalizacije na stetu malih i slabih!Olicenje toga su Amerika i njeni sateliti.Univerzalna istina se moze naci lako ili nikako-zavisi gde je trazis!Opet glup izraz "palim" se na crkvu;ako nekom moras verovati i sluziti najbolje je najboljem-BOGU!Ljubav i lepotu mozes naci i oko sebe ako si dobre volje,a o toleranciji u ovakvom vremenu ? Pa tesko da je i moze biti kad je zakon jacega svuda-na zalost-na snazi.Nista licno-ne ljuti se i poseti Crkvu ponekad!Pozdrav i ...kraj price od mene !
 

Back
Top