NAJVEĆA TAJNA ŽIVOTA

angel 021

Domaćin
Poruka
3.331
DA LI STE IKADA RAZMIŠLJALI O TOME ŠTA JE NAJVEĆA TAJNA ŽIVOTA?
Za mene je to činjenica da nam je žovot DAR. Ili mislite da nije, da je to naše pravo? Da smo ga stekli?
Da li smo ga zaslužili, ili ne?
a možda je nešto, nešto sasvim, sasvim drugo...Ljubav?...prašnjavi snovi?..dobrota?..
 
angel 021:
DA LI STE IKADA RAZMIŠLJALI O TOME ŠTA JE NAJVEĆA TAJNA ŽIVOTA?
Za mene je to činjenica da nam je žovot DAR. Ili mislite da nije, da je to naše pravo? Da smo ga stekli?
Da li smo ga zaslužili, ili ne?
a možda je nešto, nešto sasvim, sasvim drugo...Ljubav?...prašnjavi snovi?..dobrota?..

Slazem se da je zivot-DAR....ali DAR od koga....vecito ljudsko pitanje i nedoumica........
Sama sustina je nevidljiva ocima, nevidljiva i kao misao, nevidljiva i nerazumljiva cesto kao i ljubav, strah...od cega .....koga??
Stekli smo zivot, samim tim sto postojimo, ali da li smo ga zasluzili......opet bezbroj pitanja i nedoumica.........
 
Ako je život DAR, a verujem, duboko verujem da jeste, onda je i sve ono što pripada životu - DAR...i ljubav i mržnja...i sreća i tuga...i radost..Možemo li da zahtevamo da sve, baš sve što pripada životu pripadne i nama?
 
angel 021:
Ako je život DAR, a verujem, duboko verujem da jeste, onda je i sve ono što pripada životu - DAR...i ljubav i mržnja...i sreća i tuga...i radost..Možemo li da zahtevamo da sve, baš sve što pripada životu pripadne i nama?

Mislim da se mi ne pitamo i da mozemo da zahtevamo, jednostavno, po meni , ta mogucnost nam nije data.
Zivot, do god ga zivimo, nam donosi, priredjuje, stvara i-ljubav i mrznju i tugu i bol i strah i srecu. Ubedjena sam da ne mozemo da zahtevamo, mozemo samo na neke stvari da uticemo, svojom voljom, snagom, energijom, snaznom zeljom za zivotom i opstajanjem u tom DARU-zvanom ZIVOT
 
Ivan015:
jeste vi sa filozofskog faxa, bez ljutnje, samo pitam?

Zasto bih se ljutila? ja nisam sa filoz faxa, jednostavno me je privukla ova tema, interesantna, jer je to vecito ljudsko pitanje-ZIVOT-kako? zasto? Ko?Sta?...i jos bezbroj pitanja , na koje generacije i generacije traze odgovore......da li cemo ih ili neko ikada saznati????????
 
opijum:
Mislim da se mi ne pitamo i da mozemo da zahtevamo, jednostavno, po meni , ta mogucnost nam nije data.
Zivot, do god ga zivimo, nam donosi, priredjuje, stvara i-ljubav i mrznju i tugu i bol i strah i srecu. Ubedjena sam da ne mozemo da zahtevamo, mozemo samo na neke stvari da uticemo, svojom voljom, snagom, energijom, snaznom zeljom za zivotom i opstajanjem u tom DARU-zvanom ZIVOT

Slazem se...ne mozemo da zahtevamo nista...mozemo samo da se prepustimo i stvari ce se dogoditi. Mozda je to ta najveca tajna ...prepustiti se. mozda u tome lezi i tajna vere...
 
angel 021:
DA LI STE IKADA RAZMIŠLJALI O TOME ŠTA JE NAJVEĆA TAJNA ŽIVOTA?
Za mene je to činjenica da nam je žovot DAR. Ili mislite da nije, da je to naše pravo? Da smo ga stekli?
Da li smo ga zaslužili, ili ne?
a možda je nešto, nešto sasvim, sasvim drugo...Ljubav?...prašnjavi snovi?..dobrota?..
Dar nije, zasluzen jeste. Mi smo svi ucestvovali u trci i pobedili smo, znaci da smo ga zasluzili. Ako smo ga zasluzili, onda nije dar, zar ne?

Kako mislis da li je to nase pravo? Objasni.

U osnovi zivot je gomila jedi/izbaci pojedeno, pij/izbaci popijeno, disi/izbaci udahnuto, ebi/donesi potomke operacija koje se ponavljaju u odredjenom vremenskom intervalu... Nista vise...
 
angel 021:
Slazem se...ne mozemo da zahtevamo nista...mozemo samo da se prepustimo i stvari ce se dogoditi. Mozda je to ta najveca tajna ...prepustiti se. mozda u tome lezi i tajna vere...

Prepustiti se? Mislim da se ipak ne smemo tek tako prepustiti, jer zivot zna i cesto je opasna bujica, koja moze da te slomi, proguta, unisti......treba se ipak boriti, a vera je deo te borbe,vera nas tera da idemo dalje.....nada.......ljubav..
tajna vere je u samom coveku, po meni, koliko je sposoban da prvo rascisti sa samim sobom, a onda se na to nadovezuju i jos mnogobrojna pitanja........
 
Ja mislim da je priroda tako sredila da niko nikad ne sazna koja je u stvari svrha zivota, jer kad bi saznali mozda bi odlepili svi generalno. Sta recimo ako smo mi u stvari neki milioniti deo celije nekog organizma? Necije krvno zrnce? Ili mozda deo necijeg mozga? I sta ako su ljudi recimo virus na ovoj planeti? Nikad nista korisno za nju nisu uradili, bez ljudi ova planeta bi bila prepuna raznih vrsta biljki i zivotinja, prema tome covek nije neophodan da bi planeta funkcionisala, a jedino sto trenutno radi je da je zagadjuje, istrebljuje vrste i sve u tom stilu, prema tome samo joj skodi, pa smo mi mozda u stvari sadrzaj jednog virusnog oboljenja? Jeste li nekda razmisljali o tome?
 
samouka:
Cao, ja sam ovde nova,
po meni najveća tajna života, bar ono što ja tražim očajnički je potpuna sloboda. Znam gde da tražim, u meni, ali ne znam kako da dođem do nje. Drži te mi palčeve.

Cao.....potpuna sloboda?????????.......ti je mozes mozda pronaci u sebi, odnosno zeleti je........verovatno je svako od nas pozeleo tu potpunu slobodu......ali sta to znaci,svako je verovatno shvata na drugaciji nacin.......da li ces doci do nje??????mislim tesko, uvek se ispreci neka nazovi kocnica, a i pitanje je da li bi , ako bi i dosla do te nazovi potpune slobode, uzivala u njoj.......naravno ,po meni to vazi za sve nas!!!!!
U svakom slucaju drzim ti palceve, mozda nadjes ono sto trazis.......
 
samouka:
Cao, ja sam ovde nova,
po meni najveća tajna života, bar ono što ja tražim očajnički je potpuna sloboda. Znam gde da tražim, u meni, ali ne znam kako da dođem do nje. Drži te mi palčeve.

Dobrodošla na zajedničko druženje.Ima li većeg i leššeg sna od slobode?Mislim da nema.
San svih nas je da makar malo osetimo tu slast...oslobođeni poslova koje ne volimo...slobodni u ljubavi...svakolikom delovanju
 
Silent Bob:
Dar nije, zasluzen jeste. Mi smo svi ucestvovali u trci i pobedili smo, znaci da smo ga zasluzili. Ako smo ga zasluzili, onda nije dar, zar ne?

Kako mislis da li je to nase pravo? Objasni.

U osnovi zivot je gomila jedi/izbaci pojedeno, pij/izbaci popijeno, disi/izbaci udahnuto, ebi/donesi potomke operacija koje se ponavljaju u odredjenom vremenskom intervalu... Nista vise...

Ne mogu to da objasnim jer ja duboko verujem da nam je život dat kao poklon, ali znam ljude koji misle da svi mi imamo pravo na život, da je to deo naše ljudske prirode.
ĐŽeferson je čak to pravo uneo u američki ustav definišući ga kao " pravo čoveka da neprekidno teži sreći ", što je, bar po meni nonses, jer nijedan sud nas ne može primorati da budemo srećni, kao što ni sreću ne može presudom da natera da bude uz nas. otuda i ne smatram da je to naše pravo, već poklon..Od koga? kako?E to je , zbilja za diskusiju...
 
Mackic:
Ja mislim da je priroda tako sredila da niko nikad ne sazna koja je u stvari svrha zivota, jer kad bi saznali mozda bi odlepili svi generalno. Sta recimo ako smo mi u stvari neki milioniti deo celije nekog organizma? Necije krvno zrnce? Ili mozda deo necijeg mozga? I sta ako su ljudi recimo virus na ovoj planeti? Nikad nista korisno za nju nisu uradili, bez ljudi ova planeta bi bila prepuna raznih vrsta biljki i zivotinja, prema tome covek nije neophodan da bi planeta funkcionisala, a jedino sto trenutno radi je da je zagadjuje, istrebljuje vrste i sve u tom stilu, prema tome samo joj skodi, pa smo mi mozda u stvari sadrzaj jednog virusnog oboljenja? Jeste li nekda razmisljali o tome?

U pravu si...kako čovek čivi na ovoj planeti, da li je svoje delanje usaglasio sa prirodnim zakonima, pa to je očigledno...toliko ratova i iznenadnih kataklizmi...zanimljivo razmišljaš i drago mi je da si sa nama
 
Silent Bob:
Dar nije, zasluzen jeste. Mi smo svi ucestvovali u trci i pobedili smo, znaci da smo ga zasluzili. Ako smo ga zasluzili, onda nije dar, zar ne?

Kako mislis da li je to nase pravo? Objasni.

U osnovi zivot je gomila jedi/izbaci pojedeno, pij/izbaci popijeno, disi/izbaci udahnuto, ebi/donesi potomke operacija koje se ponavljaju u odredjenom vremenskom intervalu... Nista vise...

...ne znam...svi mi smo u trci da bi neki pobedili, a neki bili poraženi...samo učestvovanje jeste uspeh i znači da smo tu, prisutni...ali selekcije mora i treba da bude...po onome kvantitet rađa kvalitet. Čime smo ga zaslužili? Možda nam je samo data šansa...ako se vratimo na reinkarnaciju - čovek sa rađa sve dok se ne oslobodi i poslednje karme, i tek onda dolazi prosvetljenje...to mu onda dođe kao točak koji se neprekidno okreće, neumitno klopara i nema tog vremena koje će ga zaustaviti..
Postoji li ravnoteža u kosmosu? Da li je to sila koja meri sva naša delanja?
 
angel 021:
DA LI STE IKADA RAZMIŠLJALI O TOME ŠTA JE NAJVEĆA TAJNA ŽIVOTA?
Za mene je to činjenica da nam je žovot DAR. Ili mislite da nije, da je to naše pravo? Da smo ga stekli?
Da li smo ga zaslužili, ili ne?
a možda je nešto, nešto sasvim, sasvim drugo...Ljubav?...prašnjavi snovi?..dobrota?..

kako je ovo leeeepo smishljeeenoooo...ih
 
angel 021:
...ne znam...svi mi smo u trci da bi neki pobedili, a neki bili poraženi...samo učestvovanje jeste uspeh i znači da smo tu, prisutni...ali selekcije mora i treba da bude...po onome kvantitet rađa kvalitet. Čime smo ga zaslužili? Možda nam je samo data šansa...ako se vratimo na reinkarnaciju - čovek sa rađa sve dok se ne oslobodi i poslednje karme, i tek onda dolazi prosvetljenje...to mu onda dođe kao točak koji se neprekidno okreće, neumitno klopara i nema tog vremena koje će ga zaustaviti..
Postoji li ravnoteža u kosmosu? Da li je to sila koja meri sva naša delanja?
WTF? Kosmos, reinkarnacija?

Da ti objasnim moje vidjenje svega: Mi smo gomila karbona, koja ima kratak vek trajanja ( a jos kraci upotrebni vek). Nema uzvisenosti i nema ljubavi... Samo hemija... Nista vise... Nismo mi nista posebni i nista specijalni... da nelupkamo sad po tastaturi, verovatno bi skakali sa drveta na drvo... Obicne vrece pune vode i mesa... Nista vise... Gomila zombija bez mozgova koje jedino gledaju kako da zadovolje svoje prastare nagone... nema tu romantike... nema tu nista uzviseno... nema tu nista posebno... nema nista... Najveca tajna naseg zivota je ta da u stvari nema nikakve tajne... nikakvog skrivenog razloga naseg postojanja osim evolucije... koja je mogla stvoriti u bezbroj kombinacija... mi smo proizvod slucajnosti, tako male i tako mizerne, da nema poente govoriti o njoj, zato kad sledeci put budes jela, pila, sedela na WC daski ili kad budes sedela na decku shvati: To isto rade i mravi, psi, crvi, zmije, gavranovi, amebe, bube... Nista posebno... nista magicno... samo mali proizvodi slucajnosti koji zele da nadju smisao svega, cak i tamo gde je smisao odavno poznat ili ga nema... Meat Bags je termin koji nas najbolje opisuje...
 
Mislim da zivot jeste Dar,ali da nije dar to sto smo mi eto rodjeni pa zivimo,vec sto imamo bukvalno alat u svojim rukama,da mozemo da uradimo sta hocemo.Pred nama je bezbroj puteva,bezbroj mogucnosti.....znaci imamo priliku da uradimo sa zivotom sta god zelimo.Ja cesto razmisljam sta je zapravo smrt.Mozda je zivot eto samo jedna obojena faza tog nekog celog nistavila,koju mi takodje bojimo onako kako nam se svidja.A onda sve to nestaje kao i sami mi.Odlazimo tamo odakle smo dosli....i tako u krug.
 
Silent Bob:
WTF? Kosmos, reinkarnacija?

Da ti objasnim moje vidjenje svega: Mi smo gomila karbona, koja ima kratak vek trajanja ( a jos kraci upotrebni vek). Nema uzvisenosti i nema ljubavi... Samo hemija... Nista vise... Nismo mi nista posebni i nista specijalni... da nelupkamo sad po tastaturi, verovatno bi skakali sa drveta na drvo... Obicne vrece pune vode i mesa... Nista vise... Gomila zombija bez mozgova koje jedino gledaju kako da zadovolje svoje prastare nagone... nema tu romantike... nema tu nista uzviseno... nema tu nista posebno... nema nista... Najveca tajna naseg zivota je ta da u stvari nema nikakve tajne... nikakvog skrivenog razloga naseg postojanja osim evolucije... koja je mogla stvoriti u bezbroj kombinacija... mi smo proizvod slucajnosti, tako male i tako mizerne, da nema poente govoriti o njoj, zato kad sledeci put budes jela, pila, sedela na WC daski ili kad budes sedela na decku shvati: To isto rade i mravi, psi, crvi, zmije, gavranovi, amebe, bube... Nista posebno... nista magicno... samo mali proizvodi slucajnosti koji zele da nadju smisao svega, cak i tamo gde je smisao odavno poznat ili ga nema... Meat Bags je termin koji nas najbolje opisuje...
daaa...ali ni mravi, ni bube, ni zmije nisu stvorili kompjutere ili otišli u kosmos..mi jesmo vrsta za sebe i kao takvi imamo neku suštinu
 

Back
Top