Izbor bicikla

kupio sam capriolo adrenalin model. posle 10 tak dana vec je poceo da se kvari. toliko o kvalitetu te bicikle. ja sam se zajebao, nemojte i vi. bicikla je uzas!!! nema ni k od kvaliteta!!!!
 
Dekica80:
kupio sam capriolo adrenalin model. posle 10 tak dana vec je poceo da se kvari. toliko o kvalitetu te bicikle. ja sam se zajebao, nemojte i vi. bicikla je uzas!!! nema ni k od kvaliteta!!!!

Meni boga mi funkcionise super.

Jesi li siguran da pravilno menjas brzine? Meni su se ranije bicikli kvarili ali zato sto nisam bas umeo da ih koristim kako treba, pa onda recimo promenim brzinu na uzbrdici kako ne treba pa sjebem prenose i ostalo.
Sa kilazom ne znam kako stojis ali preterana kilaza je isto losa za bajs. Ovo iz iskustva.
Ne znam meni se svaki kvario dok nisam skontao da brzinci zahtevaju malo vise paznje od obicih bajseva.

Sta ti se pokvarilo?
 
Ćaos

U Subotici deca od carinika prodaju bajsove za džabaka.Tatice sa konvoja skidaju po neki i donose kućama,a deca ih daju za sitnu kintu da im se nađe za "kvoter dopa".
Tako kažem...
Uzmite neke oglase odande i cenkajte se,da se ne zaletite i platite skuplje.
 
jbga uvek je vazila ona stara" niko nije dovoljno bogat da kupuje jeftine stvari" :)

doduse zavisi kako ko i gde vozi..

recimo ja sam pre nekih 6 meseci uzeo jedan polar sa buvljaka i platio ga oko 140e

posto nisam normalan vozio sam ga gde sam stigao, takoreci dusu sam mu ispustio...

svakih 20ak dana sam ga nosio na stelovanje sto me je stajalo jednom 400din drugi put 600 pa onda 200-300 pa 1000 itd itd...

menjac se razjebavao, kocnice se brzo trosile , sajla otpustala, osovina na zadnjoj glavi se iskrivila od skakanja, u srednjoj glavi u patroni otisli lageri...strava...

dok me nisu ubedili da odvojim neke pare i kupim bicikl...posto se ono ne moze nazvati biciklom..samo deluje tako ..

kupio sam neki polovni fokus...takodje mu dusu vadim ali je posle cirka 1700 km off road vioznje utegnut kao prvog dana...

e sad...onaj prvi kao bicikl bi takodje bio kao nov kada bi ga vozil amoja keva...koja bi ubacila u neku brzinu i vozikala se po asfaltu , silazila sa njega kada naidje trotoar itd...

tako da ko planira takvu vrstu voznje ...nov bajs do 150e se isplati, za rekreativnu voznju pored reke uz usputnu pricu ...

a za ostale bike aktivnosti koje malo nabijaju adrenalin i kondiciju ne razmisljajte o biciklu ispod minimum 200e polovan !! nije poenta u ceni nego u onome sto dobijas za te pare...

ebiga...
 
Da, to je ta prica. Neki minimum za mirnu rekreativnu voznju je Shimano Alivio, novi bicikli sa tom opremom su 15-16hiljada. Za ozbiljniju rekreativnu voznju od 3-5000km po sezoni trebalo bi iskopati polovnjaka sa starom STX ili Deore LX/XT opremom. To su bile mrcine, a sada u dobrom stanju mogu da se nadju za 250-350e.
 
i73280_MOV00003.jpg


i73281_DSC00056.JPG


Evo mog bajs--a to ti je taj capriolo adrenalin
 
Da, to je ta prica. Neki minimum za mirnu rekreativnu voznju je Shimano Alivio, novi bicikli sa tom opremom su 15-16hiljada. Za ozbiljniju rekreativnu voznju od 3-5000km po sezoni trebalo bi iskopati polovnjaka sa starom STX ili Deore LX/XT opremom. To su bile mrcine, a sada u dobrom stanju mogu da se nadju za 250-350e.

Možeš li okačiti neku sliku tih ''životinja'' ? :)
 
Burazer je prosle godine kupio Capriolo Adrenalin, posle godinu dana je poceo da zeza menjač, non stop ima problema i ide na stelovanje a i nedavno mu je pukla zadnja osovina.
Ne znam da li je kod svih tako ili je njemu zapao takav.
Ja imam racing bicikl i obozavam brzinu i tanke gume.Bez vecih problema na ravnom postizem 44km/h.Neverovatno koliko je racing bicikl laksi za voznju od MTB-a.Kada uzmem od buraza Capriola kao da sam seo na Harley :D
Sledece godine definitivno planiram da kupim Scott ili Cannondale, model od carbona koji je tezak svega 7 kg, pozdrav.
 
Da, to je ta prica. Neki minimum za mirnu rekreativnu voznju je Shimano Alivio, novi bicikli sa tom opremom su 15-16hiljada. Za ozbiljniju rekreativnu voznju od 3-5000km po sezoni trebalo bi iskopati polovnjaka sa starom STX ili Deore LX/XT opremom. To su bile mrcine, a sada u dobrom stanju mogu da se nadju za 250-350e.
:ok:samo to..nov za tu cifru ne uzimati ni u ludilu
 
Ne mozete ocekivati da bicikl koji platite 150-200 eura bude otporan i savrsen! Ali ako vozite po asfaltu, ne razumete se u delove i niste bas picajzle da vam je sve pod konac onda zasto davati vise novca! A ako ocekujete da sve radi kao sad, da imate dobar spoj rama, delova, viljuske,...i da pri tome izdrzi svaki off roud onda spremite minimum 600eur za nesto novo!
I jos nesto, ako ne umete i ne zelite da cuvate i odrzavate bicikl bolja varijanta vam je jeftiniji bajk jer sto skuplji/bolji deo to je i osetljiviji na kvarove i zahteva redovno odrzavanje!
Isto kao kod automobila: Yugo koji jeste prikolica od auta ali ce ici i sa losim uljem i sa nekim neispravnim delovima....kotrljace se, dok sa druge strane imate auto sa modernim motorm i tehnologijom....dovoljno da nesto ne uradite kako valja on to oseti!
 
Meni treba solidan bajs za idi mi dodji mi, nista posebno... ali zelim da bude kvalitetan a ne da skripi i raspada se posle godinu dana upotrebe. Koliko para i gde da se isprsim?

Malo je nestasica dobrih polovnjaka..ali u svakom slucaju sa dobrim delovima nema ulaganja po 10-15hiljada km i mozes ga uvek prodati za skoro istu cifru:ok:
 
Ја поседујем Capriolo Albino и прилично сам задовољан, имам га већ 3-4 године. Бајс је намењен за градску вожњу, и за такву намену заиста има одличан однос цена/квалитет. Дакле, ако не планираш да дивљаш и возиш бицикл по свакојаким вукојебинама, овај ти неће зашкрипати после годину дана, нити ће се распадати. Мој је чак одржао леп изглед, па сви мисле да ми је нов, иако га ја нисам уопште пазио.. Ако хоћеш мало агресивнију вожњу, онда узми Адреналин, шта знам, чини ми се да је он издржљивији.. Не знам колико је сада Albino, позови и распитај се - 011.262.14.32.
 
Ma kupila sam u Capriolu prošle godine mini-steper koji se u garantnom roku od 3 meseca (ili 6, nisam sigurna) x puta kvario pa sam ga nosila u servis gde sve živo popravljaju... to je u luci Beograd, obična radionica gde je uvek bila gooooomila najrazličitijih bajseva kojima je sve i svašta falilo pa sam malo skeptična po pitanju kvaliteta njihovih bajseva... I da, ne treba mi neka nabudžena mašina, treba mi normalan bajs za rekreaciju i švrćkanje ali da ga ne nosam po servisu non stop.
 

Back
Top