problemi sa povezivanjem kompa i tv-a

Dekica80

Zainteresovan član
Poruka
106
Da li neko ima iskustva sa povezivanjem kompa i tv-? uopste ne mogu da kontolisem sliku na tv? namam titl, na kompu imam, a na tv nemam. ne mogu da razvucem sliku na tv, uopste sa ne desavaju iste stvari na tv-u kao na kompu. ako znate nesto o ovome pisite, ili ako znate gde ima informacija o ovome. imam graficku 6200, ffdshow kodec.... da li mogu da igram igrice na kompu, a na tv da gledam film u isto vreme???
 
Hvala, pokusacu u toku dana da resim problem. kakvi mentoli su mi prodali komp, kada sam kupovao smeskali se, fini, ljubazni, a juce otisao da ih pitam za savet, nisu me ****** 2 posto, a pre desetak dana im ostavio 700 evra u radnji!!! nikada u radnju im necu uci vise.... mrzim takve prodavce!!!
 
jos jedan problem imam, kda snimam sa neta stranice, nekada nece da mi usnimi. recimo strne sa halo oglasa nisam uspeo da usnimim. snimam kao htp with imadge, nekada hoce,a nekada nece. koji mi program fali?? bio sam na ovim forumima i tamo samo objasnjavaju povezivanje kompa i tv-a, nema nista o podesavanju tog povezivanja, kupio sam 10m kabla i video i audio zajedno za 450din..... idalje mi treba pomoc oko titla
 
jos jedan problem imam, kada snimam sa neta stranice, nekada nece da mi usnimi. recimo strne sa halo oglasa nisam uspeo da usnimim. snimam kao htp with imadge, nekada hoce,a nekada nece. koji mi program fali?? bio sam na ovim forumima i tamo samo objasnjavaju povezivanje kompa i tv-a, nema nista o podesavanju tog povezivanja, kupio sam 10m kabla i video i audio zajedno za 450din..... idalje mi treba pomoc oko titla
 
Uspeo sam da resim sve probleme povezivanja kompa I tv-a.

Za pocetnike kao sto sam ja kratko uputsvo, ovo bi trebalo resiti sve vase probleme:

Za povezivanje kompa I tv-a kablom I podesavanje graficke kartice uputstvo imate na

http://www.weethet.nl/english/video_connect_pc2tv.php
http://www.weethet.nl/english/video_pc2tv_nvidia.php

Ja imam nvidia graficku karticu I ffdshow movie codec

Problemi koje sam imao su bili crno bela boja I pustanje titla na tv-u


Problem crno bele boje je bio u kablu, kada sam ga zamenio dobio sam boju, a na ffdshow komanda overlay controls ne sme biti stiklirana!! Podesavanja ffdshow-a vrsite misom, desnim klikom na ikonicu koja se nalazi kada pustite film dole pored sata… kada kliknete na ikonicu pojavice se puno pedesavanja I komandi, vecinu nemam pojma cemu sluzi I nisam ni dirao…


Problem titla resicete tako sto stiklirate takodje na ffdshow-u subtitles!!! Tada ce se pojaviti titl na tv-u. Povecanje fonta I menjanje boje uradite preko komande video decoder, isto preko ffdshow-a, nalazi se pri vrhu, pa tamo nadjite subtitle, font…


Problem povecanja slike na tv resicete opet preko ffdshow-a kada aktivirate resize&aspect, a opet preko video decoder pa nadjete ovu komandu pa tamo podesite kako vam odgovara…

Sto znaci da se sva podesavanja rade preko ffdshow!!! A ne preko bsplayera kako su mnogi po forumima pisali!!!

Ffdshow je movie codec
 

Back
Top