Molim vas za savet i misljenje..

besame

Zainteresovan član
Poruka
345
Nas trogodisnji sin Bogdan od juce otezano hoda,tako da kazem iz punog zdravlja..Od jutros ne hoda u opste..Nije imao povrede.Vodili smo ga kod ortopeda,radjen RTG snimak.Receno nam je da se radi o virusnoj upali kuka.Nije radjena laboratorija,ni EHO.Saveteovano mirovanje i Brufen sirup.Molim vas,dajte mi neki savet.
Koliko traje bolest?Skroz sam isprepadana,ne umem ni da mislim,jedem,spavam..
 
Nemoj da brines @Elmed, virusni artritisi ( zglob kuka, u ovom slucaju ) su blagi po klinickom toku..( nista nije opasno, nema nikakvih posledica )
Da je sin imao neko virusno oboljenje, posto obicno idu zajedno ? Da li je u pitanju samo zglob kuka ?
To je ta terapija - ukoliko se radi o virusnom artritisu.
Cudno je da nisu uradili nikakav laboratorijski pregled..
Pozdrav :)
 
DA li se dete zali na bolove u nogama, da li ima otvrdnuce misica listova (pipnite), svakako uradite privatno krvnu sliku i biohemiju i ukoliko se dete zali na bolove u nogama odvedite ga kod neurologa bez puno cekanja. Ukoliko se decak zali na bol u predelu kuka, a ne na noge u predelu listova (ili muskulaturu gornjih ekstremiteta) onda se verovatno radi o upali kuka, poslusajte savet lekara.
 
Nije bio bolestan,nije pao..Zali se na bol u desnoj nozi,nemogucnost oslanjanja na stopalo,ograniceni pokreti i ne moze da svije nogu kada je u lezecem polozaju.Nije febrilan.
Ortoped nam je rekao da dodjemo na kontrolu u utorak.To mi je bas dugo da cekam.Da li da odem privatno da mu urade EHO,ili da mu izvade rezulate..Ne znam koje,fibrinigen,SE,RE-faktore,Sta jos?
Hvala vam mnogo,sva sam tako izgubljena..Sutra smo trebali da putujemo na Tasos,naravno samo da mu bude dobro,bice mora..
 
Obavezno kod neurologa da pregleda dete! Neuroloska klinika u Pasterovoj ulici. Nemojte cekati - neka ga neko vidi, pa ako smatra da je sve ok tim bolje. Ako nem ozete da dodjete do pregleda na neuroloskoj klinici, otidjite privatno kod neurologa, svakako uradite osnovnu krvnu sliku i biohemiju, za pocetak je to sasvim dovoljno. Samo polako i bez panike, dete oseca vas strah i uznemirenost pa se i samo jos gore oseca. Hladne glave budite, jer bilo da je kuk u pitanju bilo da je neuroloski problem, najverovatnje se radi o virusu. Smirite se i potrazite i drugo misljenje. Sve ce biti u redu sa detetom, samo je vazno da budete sigurni da ga je video pravi specijalista. Pozdrav i javite sta se desava.
 

Back
Top