Slanje velikog materijala e-mailom

Pa rekao bih jednostavno..
Ako saljes takvu neku poruku najbolje je da posaljes sav materijal ili parcijalno zapakovan u neki arhiver (Winzip,WinRaR) pomocu opcije attach file..Zavisno naravno koji mail koristis, misleci na velicinu tvog mail boxa na provajderu, s tim da ako nije mali kako se desava kod domacih provajdera ne bi trebalo da bude problem..

Sto se tice free mail boxova tipa Yahoo, poznato mi je da u jednoj poruci ne mozes da posaljes vise od 10MB materijala... Sad napisi vise detalja sta zelis i naci cemo se da ti objasnimo..

Nadam se da nije neki spam u pitanju, a s obzirom da se radi o velicinama materijala ne bih bas rekao da je spam..
 
Imas jos jednu interesantnu opciju koju ja koristim
www.dropload.com

Ostavi fajl (upload) na javnom serveru, pa posalji pozivnice korisnicima kojima je fajl namenjen. Time izbegavas prepreke o ogranicenosti inboxa kod nekih koji budu primali takve "velike" mejlove.
Na serveru mozes ostaviti oko 100MB
Drugo resenje ti je program GSPLIT GUNITE (pa cepkaj i lepi mejlove).
 
Kaiser:
Imas jos jednu interesantnu opciju koju ja koristim
www.dropload.com

Ostavi fajl (upload) na javnom serveru, pa posalji pozivnice korisnicima kojima je fajl namenjen. Time izbegavas prepreke o ogranicenosti inboxa kod nekih koji budu primali takve "velike" mejlove.
Na serveru mozes ostaviti oko 100MB
Drugo resenje ti je program GSPLIT GUNITE (pa cepkaj i lepi mejlove).
Kada se prijavljujem nawww. dropload.com koju e-mail adresu ostavljam i zašto traže lozinku? da li je to sto posto sigurno u smislu da drugi, ''nezvani'' gosti preuzmu materijal? Pojasni mi proceduru pošto nisam vešt sa kompjuterima (možeš i na ptv) Hvala i puno pozdrava.
 
Prvo se moras registrovati, kada to obavis i logujes se na sajtu, izvrsis upload fajla ili direktorijuma koji zelis podeliti, i ukucas mejl adrese na koje zelis poslati pozivnice za preuzimanje tog fajla. Ti korisnici ce biti obavesteni linkom ka tom "paketu" i moraju ga preuzeti u odredjenom roku (mislim da je nekih 10 dana, moras proveriti), posle se brise sa servera. Lozinka JE POTREBNA ZBOG AUTORIZACIJE ibez nje se ne mozes logovati na sajt (znaci prvo se registruj ___ na onaj deo SIGN UP NOW). Pozivnice koje saljes korisnicima vode direktno do tvog paketa pa njima nije ni potrebna lozinka (koliko se secam).

Druga verzija (javna) ti je da ostavis sadrzaj na yourname.Googlepages.com (prakticno imas svoj besplatan sajt na Google serveru sa 100MB prostora , pa nek skida sta ko hoce).

p.s. Artiljerac = Topnicka bitnica (hrv.)
 
Postoji jedan dobar nacin koji pali kod mene. Naime skini sa neta program za prebacivanje teksta i slika u .PDF fajl. To ce smanjiti velicinu samog fajla za jedo 10 puta. Program mozes da skines na sajti www.pctv.co.yu.
Program se koristi tako sto se instalira virtuelni PDF stampac, pa ceo fajl posaljes na stampu pdf stampaca i on ce prebaciti ceo fajl u .pdf;
Probaj, POZDRAV
 

Back
Top