Izreke i mudrosti

M

MS

Gost
Cao.

Evo samo za Vasu dusu nekih misli velikana, a vi nastavite sa nekim drugim mislima....

MARLO

1. STA LJUDI NAJRADIJE NAZIVAJU GLUPIM? NESTO PAMETNO STO SAMI NERAZUMEJU.
2. KAD NAS ONI KOJI IDU ZA NAMA NE MOGU STICI, ZAKLINJU SE DA SMO ZALUTALI.
3. VELIKI STVARAJU VELIKO, A DOBRI TRAJNO.
4. SVAKO ZNANJE PROIZILAZI IZ SUMNJE, A ZAVRSAVA U VEROVANJU.

EMERSON

1. NE PLACI NE LJUTI SE NEGO SHVATAJ.
2. NISTA NAM NE MOZE PRUZITI TAKAV MIR KAO MI SAMI.
3. PESMA JE DUSA, ONA JE ODJEK KOJI GOVORI DA GA OSECAJNI UMOVI SMATRAJU ZA NAJVECE BLAGO LJUBAVI.
4. BITI VELIK ZNACI BITI NESHVACEN.
VELIK JE ONAJ KOJI JE PO SVOJOJ PRIRODI TAKAV KAKAV JESTE I KOJI NAS NIKADA NE PODSECA NA DRUGE.

EURIPID

PUTA NEMA, SVAKO MORA SAM DA GA PROKRCI.

EMIL ZOLA

POSTOJI CILJ, A NIKAKO PUT. ONO STO ZOVEMO PUTEM JESTE KOLEBANJE.

ALEKSANDAR CEHOV

COVEK TREBA DA SE OSECA IZNAD LAVOVA, TIGROVA, ZVEZDA. DA JE IZNAD SVEGA U PRIRODI, CAK I IZNAD ONOGA STO JE POJMLJIVO I IZGLEDA CUDNOSVATO. U PROTIVNOM ON NIJE COVEK VEC MIS KOJI SE SVEGA PLASI.

BERNE LUDVIG

NE BOJ SE NICEGA DO STRAHA.

BUDA

VISE VREDI SAKA DOBROTE, NEGO VRECA MUDROSTI.

VOLTER FRANSOA

1. PRIJATELJSTVO VELIKOG COVEKA JE ISTO STO I DOBROCINSTVO BOGOVA.
2. VELIKE SU BOLI NEME.

GETE

1. BUDI LJUBAVI DOSTOJAN AKO ZELIS DA BUDES LJUBLJEN.
2. COVEK LUTA DOKLE GOD TEZI ZA NECIM.
3. NIKO NE ZNA DOKLE DOPIRU NJEGOVE SILE SVE DOK IH NIJE ISKUSAO.
4. PRVO I POSLEDNJE STO SE OD GENIJA TRAZI JESTE LJUBAV PREMA ISTINI.
5. KO ZIVI TREBA DA SE NADA.
6. NAJSRETNIJI JE ONAJ COVEK KOJI KRAJ SVOGA ZIVOTA MOZE POVEZATI SA POCETKOM.
 
Pozdrav svima i idemo dalje........

ALBER KAMI

Zasto sam umetnik, a ne filozof?
- Zato sto razmisljam recima, a ne idejama.

GANDI

Ucenje bez razmisljanja je beskorisno, ali razmisljanje bez ucenja je opasno.

ARTUR GROF

Samo onaj koji je pao moze drugome pruziti primer kako treba ponovo ustati.

FJODOR DOSTOJEVSKI

Ako si se uputio prema cilju i putem poceo zastajkivati da kamenjem gadjas svakog psa koji laje na tebe, nikada neces stici na cilj.

JOVAN DUCIC

Slava, to je jedina covekova sreca koja nije spokojna i koja je najskuplje placena.

BOZIDAR KNEZEVIC

Pravda je najvisi pojam duse, istina je najdublje osecanje srca.

LIHTENBERG GEORG

Zivot je tragedija za coveka koji oseca, a komedija za coveka koji misli.

LESING GOTHOLD

Izgubljeno je samo ono cega se odreknes.

LIPMAN

Sumnjati u sebe prvi je znak inteligencije.

.............
........
....
..
.
:P
 
Ljudska glupost poprima granice neshvatljivog.

Za neke ljude, imati dobrotu jednako je nemanju nicega.

Tezina zivota meri se zabludama nasim.

Koliko smerova ima pogresan pravac. Koliko ideja vodi u ludnicu. Koliko od zivota treba da prodje, da bi ljudi zastali u svojoj nepromisljenosti.

Koraci mogu negde da nas i odvedu, ali nekorak nigde.

Pisati o nedosegnutom, ravno je samoubistvu.

MS
 
PO CEMU SE RAZLIKUJU LJUDI?
PO SVOJIM LJUSTURAMA.

KADA TREBA STATI U ZIVOTU?
KADA NAM KORAK POSTANE PRETEZAK.

KAKO SE TISINA MOZE NAJBOLJE OPISATI?
TISINOM.

STA PREDSTAVLJA, SEM VOLIM TE, NAJBOLJI IZRAZ LJUBAVI?
VOLIM SE.

STA PREDSTAVLJA, SEM UBICU TE, NAJGORI IZRAZ MRZNJE?
UBICU SE.


STA PREDSTAVLJA KRAJ?
POCETAK NICEGA.

STA JE PAMET?
DRUGI IZRAZ ZA GLUPOST.

STA JE KONACNOST?
TRAG SMRTI BESKONACNOG.

STA JE BESKONACNOST?
POCETAK ZIVOTA KONACNOG.


STA JE MAJKA?
SVETICA.

STA JE OTAC?
SVETAC.

STA JE DOM?
SVETILISTE.

MS :? :? :? :? :?
 
pa majkumu, moderatoru!
tri iste teme??
citati, citati i citati?

pa zaboga gde je ovde kreativnost? da li stvarno treba sad da prepisujemo citate iz omiljenih knjiga i to na tri mesta?

mogu li odredjeni da iskuliraju sa postavljanjem slicnih tema, mislim da je jedna sasvim dovoljna!
 
anakin:
pa majkumu, moderatoru!
tri iste teme??
citati, citati i citati?

pa zaboga gde je ovde kreativnost? da li stvarno treba sad da prepisujemo citate iz omiljenih knjiga i to na tri mesta?

mogu li odredjeni da iskuliraju sa postavljanjem slicnih tema, mislim da je jedna sasvim dovoljna!

slazem se
ovde (po mom misljenju)jedino gete zasluzuje da bude citiran
 
anakin:
pa majkumu, moderatoru!
tri iste teme??
citati, citati i citati?

pa zaboga gde je ovde kreativnost? da li stvarno treba sad da prepisujemo citate iz omiljenih knjiga i to na tri mesta?

mogu li odredjeni da iskuliraju sa postavljanjem slicnih tema, mislim da je jedna sasvim dovoljna!

Ћао,

Поштовала сам вољу посетилаца Форума, премда се слажем да се све три теме своде на исто. Ипак, неко би ми могао замерити због закључавања, јер мисли великана, па ни цитати уопште, не морају бити цитати из дела које је оставило најјачи утисак на читаоца. Разлике су веома танане, али их ипак има.

Хвала на разумевању.

Поздрав,
Лилит
 
Lilit draga,

treba vise da brines o kvalitetu foruma nego da li ces nekom da se zameris.

tanane razlike - da, ali cemu kad ms u svim temama citira sebe...i u "koji su citati uticali na vas" i u "Misli velikana". pa zar to nije smesno??

zato se i bunim...
 
dobre su ovakve teme, kod njih mozes da vidis i to na mala vrata kakvi su ljudi koji svracaju na forum. jos kada su to ovi intelektualci kojima se luk iz usta oseca i smrde na dekin sako pocnu da nabrajaju svoje omiljene citate, pa to je bas onako divno i osvezavajuce.
 
mr_pleasure:
dobre su ovakve teme, kod njih mozes da vidis i to na mala vrata kakvi su ljudi koji svracaju na forum. jos kada su to ovi intelektualci kojima se luk iz usta oseca i smrde na dekin sako pocnu da nabrajaju svoje omiljene citate, pa to je bas onako divno i osvezavajuce.

mh, da....
 
Лилит:
anakin:
pa majkumu, moderatoru!
tri iste teme??
citati, citati i citati?

pa zaboga gde je ovde kreativnost? da li stvarno treba sad da prepisujemo citate iz omiljenih knjiga i to na tri mesta?

mogu li odredjeni da iskuliraju sa postavljanjem slicnih tema, mislim da je jedna sasvim dovoljna!

Ћао,

Поштовала сам вољу посетилаца Форума, премда се слажем да се све три теме своде на исто. Ипак, неко би ми могао замерити због закључавања, јер мисли великана, па ни цитати уопште, не морају бити цитати из дела које је оставило најјачи утисак на читаоца. Разлике су веома танане, али их ипак има.

Хвала на разумевању.

Поздрав,
Лилит


Lilit, :lol:
nista ti ne bih zamerila ako bi zakljucala temu. Na nju sam i ja zaboravila. Nakacena je jos u avgustu, ali je neki posetilac foruma ponovo otvorio pre neki dan.
Samo jedan savet - procitaj sve poruke, da bi shvatila o cemu se radi. Mislim da me Anakin bas i ne gotivi, jer on/ona ne veruje u opisivanje lepote duse. Ja sam odustala od raspravljanja sa Anakin...
Neverovatno je koliko su posetioci ovoga foruma zajedljivi, zavidni i puni mrznje :?: :?: :?:

Pozdrav.
:wink:
 
mr_pleasure:
dobre su ovakve teme, kod njih mozes da vidis i to na mala vrata kakvi su ljudi koji svracaju na forum. jos kada su to ovi intelektualci kojima se luk iz usta oseca i smrde na dekin sako pocnu da nabrajaju svoje omiljene citate, pa to je bas onako divno i osvezavajuce.

Evo poklanjam ti jedan citat iz knjige - Moj zivot u Hristu od Svetog Jovana Kronstatskog, nadam se da ce tvoj jezik izvuci neku pouku........... :wink:

Kada je djavo u nasem srcu, tada su neobicnom nepodnosljivom patnjom i ognjem ispunjene grudi i srce. Dusa se u mukama grci i ispunjava tamom, sve je razdrazuje, prema svakom dobrom delu oseca odvratnost, reci i postupke drugih prema sebi ona krivo tumaci i u njima vidi zle namere protivu sebe, protiv svoje casti, i zato oseca prema njima duboku, ubitacnu mrznju, razjaruje se i kipti zeljom za osvetom.
 
anakin:
ja zavidim na lepoti tvog aorista i lepoti tebe kao pisca!!! kako nisi shvatila!!

Pa do sada to nisi nikada ni rekla. Hvala 8)

Evo ti malo duhovne knjizevnosti, ali ne moje.

Ovo je zapisano na jednoj drvenoj ploci sa likom Isusa Hrista kupljenoj u Studenici....

Ja sam ISTINA, a vi mi ne verujete
Ja sam SVETLOST, a vi me ne vidite
Ja sam PUT, a vi me ne sledite
JA sam ZIVOT, a vi me ne istete
Ja sam UCITELJ, a vi me ne slusate
Ja sam GOSPOD, a vi mi se ne povinujete
Ja sam vas BOG, a vi mi se ne moliste
Ja vas ljubim kao prijatelje, a vi mene ne ljubite
AKO STE NESRECNI, ONDA NE KRIVITE MENE
 

Back
Top