Izreke i mudrosti

le_malade_imaginaire:
Ovaj karamazov je slepac :D i Marina, on zeli tvoj broj :) Da ovo ne bi bio SPAM:

"Koliko god pametno govorio, uvek neku glupost kazes". Fridrih Nice
Haha,pitam se kako si se setio ove izreke? Vrlo interesantno...Osoba od koje si to cuo je verovatno dosta pametna :razz: A ovo,za Marinu,heh,umro sam od smeha,zasto lazesh :D :razz: 8-)
 
Hm, osoba koja mi je pomogla da se setim ove izreke je moj profesor filosofije kog toliko cenim i postujem, pogotovu jer je on jedini koji shvata obicne i prizemne stvari poput sapuna i cetkice za zube.
A vas, dostojevskofile izazivam na dvoboj... I takodje, dodao bih jos samo par reci... Les femmes, le potage, bonjour
 
le_malade_imaginaire:
Hm, osoba koja mi je pomogla da se setim ove izreke je moj profesor filosofije kog toliko cenim i postujem, pogotovu jer je on jedini koji shvata obicne i prizemne stvari poput sapuna i cetkice za zube.
A vas, dostojevskofile izazivam na dvoboj... I takodje, dodao bih jos samo par reci... Les femmes, le potage, bonjour
Ok,znam tog debelog ciku,ili samo mozda mislim da ga znam...Dostojevski i dalje zivi!!! :razz: I ja bih dodao josh nesto:mais oui,mais oui...
,,Jedna je pamet dobra,dve su josh bolje...''' Dostojevski
 
le_malade_imaginaire:
Jeste da je to, gospodine dragi, prva recenica fantasticne Ane Karenjine, ali smatram da nije pristojno ispravljati druge. To pravo imam samo ja kada neko prica na engleskom... :)

Meni se dopada i ova:
"Da bog ne postoji, trebalo bi ga izmisliti... " Nisam siguran ko je to rekao... :)
To je rekao Volter... :)
tout seul,tout seul :shock:
 
KLazar:
Ali šta je Bog radio pre stvaranja sveta


ovo je pitanje koje me je u poslednje vreme najviše mučilo.
Ne mogu da se setim ko ga je postavio
činimi se Balzak ili Zola (parafrazirao sam ga)

Mislim da je za ljude nerazumljivo da je nesto vecno. Bog, apsolut, ako postoji, vecan je. Nije smrtan i prolazan kao sve ovozemaljsko. Sta ako je sve ovo jednostavno oduvek postojalo? I sta ako mu nema kraja...? Zasto bi onda vecno, besmrtno bice moralo imati svoj pocetak i kraj?
 
le_malade_imaginaire:
Mislim da je za ljude nerazumljivo da je nesto vecno. Bog, apsolut, ako postoji, vecan je. Nije smrtan i prolazan kao sve ovozemaljsko. Sta ako je sve ovo jednostavno oduvek postojalo? I sta ako mu nema kraja...? Zasto bi onda vecno, besmrtno bice moralo imati svoj pocetak i kraj?
Uprvao u tome je neshvatljovost bozanskog,ta vecnost i neprekidnost u trajanju...Recimo:
,,Vecnost Bozja,prolaznost ljudska...Ako ga ne vidim ne znaci da ne postoji...Upravo je u tome moja slabost,a bozanska velicanstvenost...'' Lav Tolstoj
 

Back
Top