Izreke i mudrosti

''Глупост је универзална појава. Апсолутно стојим иза тврдње да је глуп човек уједно и грамзив, простачки лукав и један од најопаснијих непријатеља, јер не постоји у логици интелигентног бића та врста нискости којом би се борио против глупака. А глупих и грамзивих има пуно. Они владају јако дуго.''

- Фјодор М. Достојевски
 
Stajao sam tako u svojoj radnoj bluzi. Stara šema. Ili si guverner ili đubretar, ili hodač po žici ili pljačkaš banaka, ili zubar ili berač voća. Ili si ovo ili si ono. Želiš da radiš dobar posao. Stižeš na svoje mesto i onda stojiš i čekaš na nekog govnara. Stajao sam u toj bluzi pored zelenih kolica dok je čovek iz lifta kenjao.

Onda mi je sinulo, jasno kao dan, zašto su se bogati zlatni momci i devojke uvek smejali. Znali su.

Čarls Bukovsi - Bludni sin
 
''Глупост је универзална појава. Апсолутно стојим иза тврдње да је глуп човек уједно и грамзив, простачки лукав и један од најопаснијих непријатеља, јер не постоји у логици интелигентног бића та врста нискости којом би се борио против глупака. А глупих и грамзивих има пуно. Они владају јако дуго.''

- Фјодор М. Достојевски

E, to!
Večni Dostojevski...
 

Back
Top