Izreke i mudrosti

Ми нeког љубимо нe зато што ту љубав заслужујe потпунијe и искључивијe нeго ико други, нeго што смо ми на ту личност просули јeдно својe сунцe којe га јe озарило и издвојило од свeг другог наоколо по зeмљи.
 
Ui7XVoT.jpg
 
Национализам србски је универзално хришћански, никад уски и глупи шовинизам. Овако би се могао дефинисати србски светосавски национализам: Уређивати своју кућу и сувишком своје снаге и свога блага помагати сваком народу да уреди своју кућу.
(Св. Николај Велимировић: Србски народ као Теодул)
....................
Напомена: Облик србски сам пренео изворно, из књиге.
 
"Važno je dopustiti nekim stvarima da odu, da nestanu. Pustiti ih i rešiti ih se. Ne očekujte da vam se vrate, da vam priznaju napore, otkriju da ste genijalac i shvate vašu ljubav. Zatvarajte krugove. Ne zbog ponosa ili oholosti, već zato što se to više ne uklapa u vaš život."

Paulo Koeljo
 
„A хлеб и лук које си доручковао тог јутра беху укуснији од најлепше гозбе за човека који зна да ће сутрадан поново јести. А сунчеви зраци што продиру кроз решетку за тебе су сјајнији него за човека који зна да ће их поново видети; само зато што си свестан да ћеш, по свој прилици, умрети на том песку пред очима 20 хиљада људи... Ако не у овој борби, онда у следећој, или у стотој пон реду...”

Роузмари Сатклиф
 
"Dozvoliti da drugi ima pravo ne štiti nas od jedne druge opasnosti: da poverujemo da možda svi imaju pravo."

"Poveruj onima koji skupo plaćaju svoju nedoslednost.
Ne veruj onima koji svoju nedoslednost skupo naplaćuju."
 
Ове године је двестогодишњица Његошевог рођења и брука и срамота је што се не слави. Буквално следе упутство да ми Срби морамо да променимо свест. Е нећу. Баш ћу, у инат, наредних дана акобогда, мало више да напишем мисли и мудрости из Његошевих дела, и тако, малкице, исправим неправду.

Кад ме жена пита ђе сам био,
Казаћу јој да сам со сијао, -
Куку њојзи ако не вјерова!

Пучина је стока једна грдна, -
Добре душе, кад јој ребра пучу.

Пас свакоји своје бреме носи;
Нове нужде рађу нове силе...

(Горски вијенац)

..................
Пас = поколење
 
Poslednja izmena:
Za mene vise nista nije vazno - ni moji, ni bilo ciji tudji postupci. Zivim ipak i dalje zato sto imam volju. Zato sto se ta volja kalila celog mog zivota i zato sto je sad cista i zdrava tako da vise nije vazno to sto je za mene vazno. Moja volja upravlja ludoscu mog zivota.-Karlos Kastaneda
 

Back
Top