Realnost Zajecara

P

Preki

Gost
Svima nam je jasno da je u nasem dragom gradu sve gore ziveti, dok se u velikom broju drugih gradova situacija blago popravlja. Cini mi se da je apatija potpuno zavladala mednju ljudima koji ovde zive.

Ovo je jedan od glavnih razloga, pored materijalnih, zasto mladi ljudi koji su u drugim gradovima na studijama i radi posla sve manje posecuju svoj rodni grad. Prosto covek nema sta da radi osim da se napije u jednom od nasih trulih nocnih kafica i gleda samonabedjene face koji nisu imali prilike da se i sami sklone...

Postoje neki donatorski (finansijski) programi koji bi mogli da pomognu da se u nasem gradu stanje popravi. Ovo se naravno ne odnosi na puko deljenje novca.

Stoga vas molim za komentare i ideje sta nedostaje, sta treba izmeniti i kako je moguce popraviti situaciju u Zajecaru.

Bez komentara "lokalna vlast ne valja, vlast treba promeniti" jer je to svima jasno. Zbog toga bi bili pozeljni samo konkretni predlozi.
 
HANI:
vlast se promenila 100 puta i sta dalje....
...SVATITE ljudi, na zalost nista se nije i nece promeniti na bolje bez oporavkla privrede.A to se nece skoro dogoditi.Zato,posto ne mozemo cekati,hajde da se mi promenimo.Samo nasa prava promena,iznutra moze da nam donese osmeh na licu,novu ljubav i zelju za zivotom.Srecu cine stvari male i tu je treba potraziti.A svako ko zeli moze da ode i da se bavi politikom,ili uz dobar poslovni plan da udje u biznis.Pod uslovom da to ISTINSKI zeli.Tuzno jew da covekova sreca ne izvire iz njegove unutrasnjosti,vec je stalno trazi negde spolja.Verujte u sebe,u snagu Vase ljubavi i volje,verujte s Velikim V i molite se za mir u srcu i ljubav u dusi.Ne dozvolite sebi da vam nemastina i negativnosti truju dusu,verujte u ljubav.I budite pozitivni. :D :)
 
jeste jeste lep grad puno zelenila fontana u onom prelepom parku reka cista voda ko za pice komunalci vazda nesto rade ulepsavaju prosto mirise kada se udje u zajecar
 
Ne mozes drugacije bez promena u strukuri vlasti.Ne verujem da stav 'svi su isti'i apaticnost povodom toga pomazu.Uclani se u neku politicku stranku,organizaciju ili nevladinu organizaciju i bori se.Lopova i hostaplera ima i bice ih,ali ima i postenih ljudi.Smisao politicke borbe je sprovodjenje svog politickog programa tu potrazi sebe i daj svoj konkretni doprinos.To je demokratija a lokalni izbori se primicu.I ostani dosledan datoj reci,jer vlast vecinu ljudi promeni.Dokazi da si posten i drugaci.Imas moju podrsku. :wink:
 
Jasi to sto si mu rekao je sasvim.Jebeni demagozi koji nisu presli 15 km od Zajecara ce da mi uporedjuju situaciju i da mi kazu kako je ovaj grad truo.Jednostavno takvima daleko lepa kuca...
 
Drugari, kao neko sa strane mogu da vam kazem da se vas Zajecar sasvim lepo drzi, ako vam je uteha da su drugi gradovi totalno pukli. Ko ne veruje neka ode do Bora, Majdanpeka, Svrljiga, Knjazevca, Boljevca, i oma ce da ga prodje depresija.

Pozdrav svima...
 
Pjer_Nis:
Drugari, kao neko sa strane mogu da vam kazem da se vas Zajecar sasvim lepo drzi, ako vam je uteha da su drugi gradovi totalno pukli. Ko ne veruje neka ode do Bora, Majdanpeka, Svrljiga, Knjazevca, Boljevca, i oma ce da ga prodje depresija.

Pozdrav svima...
Dzaba znas onu pricu,stalno ti se cini da je u zubima drugog psa kost veca.Cela Srbija je u losem stanju,pa sta?Zar ce nas to spreciti da izivamo u lepim stvarima?Zivot prolazi,ne dozvolite da ide mimo vas. :D
 
Dragi moji verujte da iz iskustva znam da je ovo grad sve moze isve nemoze.Samo je pitanje sta vi zapravo hocete ? Da radis ? Mozes ina crno sta ti padne Inikom nista, mozes da preprodajes devize na pijaci i kuliras ikase l poreze i opet te niko ne pita...A ako hoces radnju onda su svi fini dok ne otvoris a onda si ovca za sisanje pa izabri?Ipak ima nesto i u ispijanju piva ispred prodavnice ito je Zajecar.
 

Back
Top