spaljivanje patika,zdrav razum i nacionalni ponos

savomilosevic

Zainteresovan član
Poruka
221
KIKINDA - Fabrika Livnica "Cimos iz Kikinde na dobrom je putu na postane prva u Srbiji u kojoj će se uništavati carinskim putem zaplenjene falsifikate poznatih svetskih brendova.

Spaljivanje u livničkim pećima plaćaće nosioci intelektualne svojine, a jedini uslov za sprovođenje tog posla jeste da spaljivanju prisustvuju carinici. Na lomači će završiti između 50.000 i 60.000 odevnih predmeta, oko 40.000 pari patika, kao i više od 20.000 čarapa i druge falsifikovane robe.




.....sve ja to razumem,medjunarodne konvencije,stiskaju "nike" i americka ambasada ali ovo je stvarno previse!!! nerazumno,nehumano,infatilno!!!
treba li da podsecam koliko srpske dece na kosovu bi se radovalo bofl nike patikama?ma ne moramo toliko daleko da idemo, evo u karton naseljima bi sa odusevljenjem docekali te falsifikate?!

cak ni kad ti mama i tata kazu da uradis nesto nerazumno ti neces to uraditi...ako mene braco pitate, ovo ne izvrsiti,to je cena nacionalnog ponosa(a mnogo vise zdravog razuma) a ne dilema da li ratne huskace i gorde generale poslati tamo gde im je mesto!
 
da, spaljivanje krsh robe kojoj se ne zna porekla puni kasu.
umesto njih ce da treba da se uvozi originalna roba, koja em je kvalitetnija, em se zna odakle je, em ce vlada od svakih pari patika da dobije neki kesh.

dalje,
mozes ti kod kineza da kupis patike za 500 din i one ce da traju mesec dana...pa opet, pa opet, pa opet...umesto da kupis nike i da ti traju 100 godina...
primer mog ranca: nosim jedan Hilfiger ranac od 2002. godine i nista mu ne fali. Pored njega sam nosio i neke kineske ranceve, i pocepao sam ih bar 3 komada...sto me izaslo skuplje nego onaj prvobitni
zakljucak: nismo toliko bogati da bi ziveli jeftino.
 
Obersturmfuehrer:
da, spaljivanje krsh robe kojoj se ne zna porekla puni kasu.
umesto njih ce da treba da se uvozi originalna roba, koja em je kvalitetnija, em se zna odakle je, em ce vlada od svakih pari patika da dobije neki kesh.

dalje,
mozes ti kod kineza da kupis patike za 500 din i one ce da traju mesec dana...pa opet, pa opet, pa opet...umesto da kupis nike i da ti traju 100 godina...
primer mog ranca: nosim jedan Hilfiger ranac od 2002. godine i nista mu ne fali. Pored njega sam nosio i neke kineske ranceve, i pocepao sam ih bar 3 komada...sto me izaslo skuplje nego onaj prvobitni
zakljucak: nismo toliko bogati da bi ziveli jeftino.

"ako nema hleba neka narod jede kolace" zena luja XVI
 

Back
Top