Izbor sistema

nikola_v86

Zainteresovan član
Poruka
434
Zaglupljuje mi se sistem u poslednje vreme,pa sam odlucio da ga reinstaliram.
Imam AMD64 3000+,512Mb ddr2,nforce 570ultra ,radeon x1300pro 256Mb
Trenutno je na kompu win xp sa sp2,pa se 'troumim' da li da sada instaliram vistu,xp 64 ili obican xp...
Usput,kada bi stavljao xp 64,zanima me jel i sa njim treba instalirati sp2?
 
Potpuno se slazem sa ovim..

Dakle, nema mnogo dilema.. Vista je jos u beta fazi i naravno za testere je preporuka, ako si jedan od takvih OK, a vjerujem da nisi jer bi u tom slucaju znao sta da stavis..

Sto se tice XP-a prepruka ovde nevedena...
 
Sto se tiche procesora sa jezgrom 64-bitniim i njihovim ponasanjem u radu, sudeci po onome sto sam ja do sada koristio, apsolutno zadovoljava kvalitet (i maksimum) koriscenja uz 64-bitnu verziju Windows-a XP. Jako brzi odziv koji se izvrsava u samom jezgru navodi na to da bez obzira imali podrsku sa hyper threading tehnologijom ili chistu (azdaju) ovakvi sistemi ce zadovoljiti kvalitet i brzinu rachunara sto je (najbitnije). Sudeci po tome da sam imao problema sa drajverima i (nekim) aplikacijama koju su pravljene za 32-bitni sistem, ovakve sisteme toplo preporuchujem. Dakle, u samoj osnovi onako kako stvari izgledaju, ukoliko poznajes dovoljno operativne sisteme, preporuchujem ti da (ako bar nista), isprobas 64-bitni Windows Xp, a zatim ukoliko ti neodgovara, predjes na 32-bitni. Takodje imaj u vidu da proizvodjachi matichnih plocha i grafichkih kartica vec imaju u svome prilogu drajvere za 64-bitne verzije procesora, nista te ne sprechava da odes korak dalje i isprobas i istestiras svoj rachunar (do kraja).

Sto se tiche Viste, kao operativnoga sistema, preporuchujem ti (iz moga iskustva) da sachekas jos, pre nego sto i nju instaliras, definitivno jos nije spremna.
 
Izbro je pao na win xp 64 Profesional i kao sto rece Legolas,odziv aplikacija,sistema,vreme potrebno da bi nesto poscelo da se izvrsava,dramaticno je ubrzano.Tek sad znam sta znaci Hypertransport...
xp 64 je od sad i moja preporuka za 64 procesore
 
Kao sto sam napisao i u prethodnom postu, (vrovatno ces imati problema sa nekim aplikacijama i programima) ali svakako ces dobiti na dosta jakim prerformansama, drago mi je sto si se opredelio za 64-bitnu verziju i poslusao moj savet, nisi si prevario, a samim time si dobio na preformansama svoga rachunara u njegovom daljem radu.
Imaj u vidu da je i sigurnost u ovoj verziji operativnog sistem (donekle) povecana.
 

Back
Top