problem

tiportoinafrica

Zainteresovan član
Poruka
167
Cao narode!

Juce mi je prijateljica donijela laptop iz Kanade ali je adapterov prikljucak za struju , da kazem kanadski. Ima samo ona 2 zupca, koji su pljosnati.

da li bi me neko mogao poduciti gdje kod nas da nadjem neki plasticni dio koji odgovara nasim uticnicama_?

thanks
 
da, ako hoce da spali laptop...

tebi, sestro, treba kovertov sa nasih 220, na 110 volti sto je stanrd u severnoj americi...
pogledaj po raznim radnjama sto prodaju 'elektro' robu...
 
Gde ti zivis - u UK ili US?
kakva uticnica u kupatilu, u Srbiji je sve na 220V !
Pa da spali laptop?
Dobar predlog si dao :roll:

Moj predlog je da malo potrazi po servisima elektro opreme. Ja sam tako nasao konvertor sa 220 na 110 V jer mi je trebalo za neki aparat citaca kartica za USA trziste za koje sam radio program, pa sam testirao kartice.
 
Juce mi je prijateljica donijela laptop iz Kanade ali je adapterov prikljucak za struju , da kazem kanadski. Ima samo ona 2 zupca, koji su pljosnati.

da li bi me neko mogao poduciti gdje kod nas da nadjem neki plasticni dio koji odgovara nasim uticnicama_?

Pogledaj koje oznake ti je lap top (marka).
Zatim prelistaj po oglasima i po internetu, najblizi servis u svome gradu vezan za ovaj lap top.
Objasni im situaciju i neka pogledaju. Upravo onako kako ti je codemaker, preporuchio.
 
Da, treba paziti na oznake na laptopu, nije dovoljna samo konverzija a da se ostali parametri ne prate. Ne razumem se u struju (znam samo dosta suvereno da zamenim sijalicu) ali ima tu jos parametara na koje treba obratiti paznju. Znaci bez laptopa neka ne kupuje konvertor.
 
Ako je 110v i 60Hz tada ce ga skupo kostati adapter .Kod nas je 220V i 50Hz.
Moj predlog je ili telefon u ruke i po servisima ili lap top pod misku i po servisima ili prodavnicama koji se bave lap topovima.
 
Pogledaj i sam adapter shta pise na njemu i kakav je.

Adapter za moj lap top moze da radi i na 110 i na 220 samo se zameni kabl sa uticnicom, koji je na jednom kraju tzv. osmica a na drugom uticnica kakva ti treba.
 
Evo ja imam univerzalni adapter na laptopu i pise mu input 100-220V 50-60 Hz,output mu je 19 V,kosta u italiji 35 eur,mozda i kod nas...........ti naravno imas onaj obicni vanjski adapter,kao svi.............ma ja mislim da mozes da odseces gajtan i spojis jedan obican utikac kao za peglu,ali ozbiljno......samo ipak najpre pogledaj sta pise na njemu............kao sto su ti vec rekli
 
Mozda ne mora da sece gajtan.

Moj adapter ima dva gajtana jedan koji je fiksiran i ide u lap top i drugi koji nije fiksiran vec se utacinje sa jedne strane u adapter (konektor je tzv. osmica) a sa druge strane nas ili americki utikac.

Taj kabl kosta 100-200 dindzi. Shto je mnogo manje nego ceo adapter. Pogotovo kod nas gde deru za takve stvari.
 
Nije problem da sece kabel, SAMO ako je trafo predvidjen da radi na 110V i 60Hz tada je cela skalamerija tako podesena i ne moze da manja ulazni napon na 220V a takodje postoji i razlika u frekvenciji, koja je i te kako bitna.
Zbog svega ovog bitan je tip laptopa.Treba neko da vidi dali se moze prikljuciti nekako na nasu mrezu ,cisto zamena kabla ili je potrebno i nesto drugo.
 
codemaker:
Gde ti zivis - u UK ili US?
kakva uticnica u kupatilu, u Srbiji je sve na 220V !
Pa da spali laptop?
Dobar predlog si dao :roll:

Moj predlog je da malo potrazi po servisima elektro opreme. Ja sam tako nasao konvertor sa 220 na 110 V jer mi je trebalo za neki aparat citaca kartica za USA trziste za koje sam radio program, pa sam testirao kartice.

Uticnica od aparata u kupatilu je 110 volti u svim zemljama svjeta...
 
moj tata je pogledao oznake na adapteru za ovaj dell-ov racunar i rekao da uzmem kabal (dio od struje do ulaza u adapter) od starog HP laptopa.
rijesena stvar! punila sam bateriju i sve

poz svima
 
Molim za pomoc.Imam masinu za sivenje ,meksicke proizvodnje na kojoj pise sledece:TENSION NOMINAL 120V ca
FRECUENCIA 60Hz
POTENCIA CONSUMIDA 90W
Da li moze da radi uz pomoc adaptera na kome pise 100-250V
VR 2
7.5 A

Puno hvala
 
Nemoj da se igras sa tim,mozes da zeznes nesto.
Tebi je potrebno cini mi se isto sto i autoru ove teme,adapter da spusti 220 na 110 volti. ;)
Ja sad ne znam kakav je taj tvoj...Kazes da je 100-250 V.Da li ima neki prekidac sa vise polozaja?Jedan za recimo 100 drugi sto i nesto...
Uglavnom bitno je da dobijes napon od 110 V,ali nemoj da se igras sa nekim budzotinama jer bitna je i struja,ako je veca ode masina. ;)
 
Ljudi, ne pričajte koješta, svi ispravljači za laptope rade na svim strujama od 110-240V.

Dakle, najpametnije je da se kraj kabla odseče i stavi naša viljuška koje ima u svakoj radnji, jer oni adapteri za US-DE standard umeju da budu nekvalitetni i da prekidaju i varniče.
 
Sizife napon i struja nije isto. To od 110-240 je napon ;)
A i covek nije pominjao nikakav ispravljac,trafo,adapter od laptopa.
Napon moze da bude 10V a struja 1A i da uredjaj zvekne.U najboljem slucaju zveknuce zastita ako je ima.Taj adapter koji on ima,ne zna se za sta je koristen i na koliko spusta....
 
Poslednja izmena:
Sizife napon i struja nije isto. To od 110-240 je napon ;)
Ajde? A ja sam bio skoro siguran da je jedinica za napon Volt (obeležava se sa V - to je ovo što si ti zaboravio da staviš) i da kada napišem "dovoljna struja od 110-240V" svakome ko nije bežao sa časova fizike u osnovnoj školi jasno da je u pitanju napon naizmenične struje od 110-240V

A jačina te struje iz mreže je sasvim dovoljna da pokrene laptop, pogotovo kada je transformiše i ispravlja originalni power adapter koji je predviđen da radi na svakom naponu od 110V-240V naizmenične struje.
 
Opusteno...u redu je ;) Nema potrebe da meni objasnjavas,smo me dovodis u situaciju da te ispravljam ;) I nisam nista zaboravio,umesto jedinice V (volt) napisao sam 'napon' kao sto vidis...tako da je to to.

Inace jacina struje iz mreze je i vise nego dovoljna da pokrene laptop,cak je ogromna u poredjenu sa onom koja je potrebna i zato se ona smanjuje kao i napon jer u protivnom bi bilo dima.

Opet ti kazem da covek nije pominjao nikakav adapter za laptop i zato mi nije jasno zasto ga toliko forsiras.Pomenuo je neki adapter nepoznatih karakteristika...To sto sam mu rekao gore sadrzi dovoljno informacija da shvati sta mu je raditi.

I ne radi se,u mom slucaju,o fizici iz osnovne nego o elektrotehnici i elektronici iz srednje ;)

Meni su ti "lasusi" sa naponom i strujom isto kao kad bi neko rekao ovaj procesor ima 2.4 GHz kesa ili tako nesto slicno...
 
Molim za pomoc.Imam masinu za sivenje ,meksicke proizvodnje na kojoj pise sledece:TENSION NOMINAL 120V ca
FRECUENCIA 60Hz
POTENCIA CONSUMIDA 90W
Da li moze da radi uz pomoc adaptera na kome pise 100-250V
VR 2
7.5 A

Puno hvala

Zar ga ne primeti da je MASINA ZA SIVENJE u pitanju.
Potreban nominalni napon 120V >>>>>> KOD NAS JE 220V
Frekvencija 60Hz>>>>>>> KOD NAS JE 50Hz
Snaga motora je 90W,

Treba ti korektor napona ,a ne adapter, koji ce nas napon od 220v korigovati, samanjiti, na 120V.
Snaga tog korektora treba da je iznad 90W tj. da ima mogucnost odavanja struje jacine od 0.75A minimalno.Treba racunati i na to da pri kretanju motora potrebna struja je veca od nominalne i to vise puta.
Razlika u Frekvenciji ce uticati na broj obrtaja motora, tj radice na manjem broju obrtaja.
 

Back
Top