Fenomen crveno !!!!

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Mislim da je Crvena boja , boja koju gotive skoro svi astrološki znakovi.
Šta to CRVENO poseduje kao moć nad ženama?
Pišite i ako volite ili ako ne volite ovu boju..
Pored svega ako nije crvena koja boja je za vas zanimljiva?
U obzir dolazi odevanje i sve ostalo---
 
CRVENA:

Ova se boja povezuje sa strašću, bogatstvom, kockom, krvlju, patnjom, bludom, crnom magijom i sotonizmom. Za ljude sa crvenim bradama govorilo se da imaju urokljive oči i da donose nesreću, isto kao i osobe sa crvenom kosom. Crvena tinta je kao i crvena ruža - nesretna ako se koristi za pisanje ljubavnih pisama. Vjeruje se da crveni talisman štite od urokljivih očiju, zlih duhova i vještica, a crvena boja kockarima donosi dobit i sreću. Crvena odjeća na muškarcima obara ugled i stimulira ogovaranje, a ženama donosi svježinu i radost.

Nađeno na bosnićnetu...
 
CRVENA

Crvena je boja strasti. Ubrzava otkucaje srca muškog roda – znaš onu, 'žena u crvenom'! Ta boja potiče intenzivne osećaje, želju za poljupcima i snažnu strast. Želiš li dečku na spoju povisiti dozu adrenalina u krvi i naterati ga da za tebe napravi sve, izaberi crvenu odjeću
 
crvena je, po meni, boja koja se povezuje sa životom, jer asocira na sve te stvari vezane direktno za život (krv, mišići, meso-kao hrana,...), i stoga i asocira na rađanje, na akciju, energiju,...
možda je zbog toga draga ljudima jer stvari na koje ona podseća su primarne potebe i procesi koji se odvijaju kod svih ljudi. i kad asocira na krv, ne mora da asocira samo na nešto negativno (rat, bolest, umiranje, bol,...) već i na pozitivne stvari (rođenje, život koji struji u čoveku, strast, energija,...)
 
Nikako ne volim crvenu boju i nista crveno nemam.Previse mi je napadna i uznemirujuca.Ne smeta mi na drugima ali ja je nikad na sebe ne bih stavila.Previse je uocljiva za moj ukus i imam dojam da bi na meni izgledala nekako jeftino i vulgarno.Pored crvene iz mog zivota su apsolutno iskljucene plava,lila i ljubicasta.Plavu ne volim sto mi je nekako hladna,stroga,kruta.Obozavam tople boje.Zavisi i od namene,dali se radi o boji odece,interijera ili neceg drugog.Obozavam crnu,sivu,boju terakote ,maslinasto zelenu i jos neke nijanse zelene.U interijerima volim sve nijanse smedje i zumance zuto.
 
Fenomen Crveno....
Sjajna tema....
Licno mislim da velika vecina ljudi ima lenjost za boje i da iz tog razloga najvise primecuju crveno.Jer je svakako to boja koja na sebe skrece paznju.
Na pitanje da li volim crveno nemam odgovor.
Ali provereno je da ako me ocekuje neki naporan dan , vazan razgovor i neka neizvesnost obuci cu nesto crveno . Mislim da je to nesvesan izbor . Ali kad sam obratila paznju uvidela sam da je to boja koja mi vraca energiju i pomaze da se suocim sa svim.
Inace odnos prema bojama mi je poseban.
Smatram da svi imamo neku boju.
Cak je na tu temu i Spasoje Vlajic napisao knjigu.... Nisam je procitala , ali sam cula da govori o tome kako cak i imena imaju svoju boju.
 
KOCKARKA:
Nikako ne volim crvenu boju i nista crveno nemam.Previse mi je napadna i uznemirujuca.Ne smeta mi na drugima ali ja je nikad na sebe ne bih stavila.Previse je uocljiva za moj ukus i imam dojam da bi na meni izgledala nekako jeftino i vulgarno.Pored crvene iz mog zivota su apsolutno iskljucene plava,lila i ljubicasta.Plavu ne volim sto mi je nekako hladna,stroga,kruta.Obozavam tople boje.Zavisi i od namene,dali se radi o boji odece,interijera ili neceg drugog.Obozavam crnu,sivu,boju terakote ,maslinasto zelenu i jos neke nijanse zelene.U interijerima volim sve nijanse smedje i zumance zuto.



Razumem te u potpunosti,tako isto i ja!
Moja boja je definitivno crna!
 
blpd_girl:
crvena je, po meni, boja koja se povezuje sa životom, jer asocira na sve te stvari vezane direktno za život (krv, mišići, meso-kao hrana,...), i stoga i asocira na rađanje, na akciju, energiju,...
možda je zbog toga draga ljudima jer stvari na koje ona podseća su primarne potebe i procesi koji se odvijaju kod svih ljudi. i kad asocira na krv, ne mora da asocira samo na nešto negativno (rat, bolest, umiranje, bol,...) već i na pozitivne stvari (rođenje, život koji struji u čoveku, strast, energija,...)

Tako mislim i ja..
 

Back
Top