HOROSKOP PRVE SRPSKE DRŽAVE

Milica kamilica

Zainteresovan član
Poruka
184
Nedavno sam naišla na zanimljiv članak o horoskopu prve Srpske države... Interesuje me šta mislite o ovome.. Čisto onako...

"Prva Srpska država stvorena je 04.01.1217.godine u 12.55 h u manastiru Žiča kada je Stevan Prvovenčani krunisan za kralja. Tačno vreme za ovaj horoskop pronašao je naš veliki astrolog Nikola Stojanović, čija je specijalnost pronalaženje tačnog vremena rođenja i događaja. Analizirajući ovaj horoskop možemo videti sve što će se kroz istoriju Srbiji dešavati.
U trenutku Kosovske bitke, Pluton, planeta smrti i uništenja, prolazila je preko ascendenta Srbije koji se nalazi na 25.stepenu Bika gde se trenitno nalazi zvezda Algol, odgovorna za najgora moguća stradanja. Ova zlokobna zvezda prolazi preko ascendenta Srbije već viće od 400 godina, što je dovelo do mnogih brutalnih događaja. Pogotovo je vezana za odsecanje glave. Iz tog razloga na Kosovu su poginuli najvredniji ljudi koje je Srbija tada imala, a Caru Lazaru je odsečena glava. Tada se ova zvezda nalazila vrlo blizu ascendenta pa je donela velika stradanja Srba. Sve ovo, kao i ratovi koji su se kasnije dešavali, bombardovanja, ujedinjenja i raspada Jugoslavije, vidi se iz horoskopa Prve Srpske Države. Ako bi pogledali šta se dešava sa Mesecom u horoskopu, videćemo da se nalazi u naj gorem mogućem znaku u Škorpiji. To znači da će narod kroz vekove stradati i ratovati, jer Mesec je narod, a Škorpija predstavlja ratove i stradanja i smrt. Da je neko birao gori datum za osnivanje jedne države, mislim da ga nebi našao. Da je samo dva dana kasnije država osnovana, situacija bi bila daleko bolja."


(Članak preuzet sa astrologyinserbia, P.Petkovic )
 
Poslednja izmena od moderatora:
Horoskop prve srpske države koji zastupa gospodin Nikola Stojanović jeste interesantan ali nije zasnovan na istorijskim podacima. Naime, ako krenete da čačkate po datumima važnih dogadjaja iz srednjovekovne istorije Srbije ostaćete kratkih rukava. Kako se na nekim mestima pominje da je krunisanje moglo biti 1217 godine pomenuti astrolog je tražio horoskop koji bi mogao da liči na neke kasnije. Kako je Algol planeta koja je obeležila neke dramatične dogadjaje u istoriji Srbije gospodin Stojanović je ascendent za taj dogadjaj postavio baš u blizini Algola. Medjutim, kako se zaista ne zna ni tačna godina kad se taj dogadjaj mogao odigrati, ozbiljnije bi bilo da se uhvatimo za dogadjaje koji su isto toliko bitni a za koje je lakše pronaći datum. Naša crkva slavi dan proglašenja autokefalnosti SPC 14 septembra a kao godina pominje se 1219. Kako sam čula da se na ulazu u Manastir Žiča na spomen ploči nalazi datum 15 septembar, pozvala sam manastir i zamolila jednu monahinju da to proveri. Ona mi je potvrdno odgovorila i ja sam za taj datum napravila čart. Uzela sam za vreme 8 h jer su se tada liturgije održavale oko tog vremena. Ono što je meni zapalo za oko je pozicija Meseca na istom stepenu kao i u horoskopu berlinske Srbije, zatim pozicija Venere koja je mogući vladar ascendenta tog dogadjaja je egzaktno na JMČ u hor. berlinske Srbije. Mars iz prvog u egzaktnom kvadratu sa Saturnom iz drugog. Saturn iz prvog u kvadratu(orbis 1 st) sa čvorovima iz drugog...
A kako se pominje i drugo krunisanje Stevana Prvovenčanog na Spasovdan 1220 ili 1221 god. ovde bi mogao lakše da se odredi validan čart za taj dogadjaj.Volela bih da se uključe svi koji vole mundanu astrologiju i ovu državu. Mislim da su ova dva dogadjaja jako bitna za nastanak prave srpske državnosti i da bi mogli da se pozabavimo njima. Šta drugi misle?
 

Back
Top