Čanak o nezavisnosti Kosova

Fagypont

Primećen član
Banovan
Poruka
511
Novi Sad -- Nenad Čanak kaže da što pre Kosovo postane nezavisno, to će se Srbija pre morati suočiti sa stvarnim životnim problemima.

"Nakon što Kosovo dobije nezavisnost, priča 'jako nam je teško zbog Kosova', koja se sada forsira iz Beograda, brzo će prestati. Onda ćemo konačno dobiti priliku da se suočimo sa stvarnim životnim problemima, kao što je razvoj zemlje, standard građana, ali i autonomija Vojvodine",
"Osamostaljenje Kosova konačno će u samoj Srbiji otvoriti pitanje propalih nacionalsocijalističkih projekata, od Garašanina, preko Mojovića, do Miloševića i Koštunice", rekao je Čanak.

On je optužio zvanični Beograd da Srbe na Kosovu koristi kao "alat destabilizacije" umesto da im pomogne da se integrišu u kosovsko društvo. "Beograd i inače Srbe van Srbije drži kao taoce svoje centralističke politike", kazao je Čanak.
 
Ne znam kako Chanak sve zna unapred ,nikada necu zaboraviti kad je pocelo bombardovanje ,uzeo sam neku njegovu tanku knjizicu pisanu '90-tih ,u kojoj stoji da ce Novi Sad biti prvi bombardovan,da ce sve poceti sa kosovom itd... stvarno je covek vidovit . (mogu se kladiti da ce doticni radikali odmah reci da je on CIA-man i domaci izdajnik)
Sto se tice autonomije ona ce jasno stajati u novom ustavu, i nije niciji primarni cilj pa ni Cankov da Vojvodina postane drzava, taj cilj je postojao dok je bio Zloba Milosevic prisutan ,jer ono se vise nije dalo podneti.Taj cilj je nestao odavno 5.okt. 2000. sada hocemo da vratimo sve na staro pre jogurat revolucije.
(mogla bi se postaviti neka tema sa detaljnim informacijama o toj jogurt revoluciji ,dovodjenje crnogoraca da ruse autonomiju itd...)
 
sw-darthBEN:
Ne znam kako Chanak sve zna unapred ,nikada necu zaboraviti kad je pocelo bombardovanje ,uzeo sam neku njegovu tanku knjizicu pisanu '90-tih ,u kojoj stoji da ce Novi Sad biti prvi bombardovan,da ce sve poceti sa kosovom itd... stvarno je covek vidovit . (mogu se kladiti da ce doticni radikali odmah reci da je on CIA-man i domaci izdajnik)
Sto se tice autonomije ona ce jasno stajati u novom ustavu, i nije niciji primarni cilj pa ni Cankov da Vojvodina postane drzava, taj cilj je postojao dok je bio Zloba Milosevic prisutan ,jer ono se vise nije dalo podneti.Taj cilj je nestao odavno 5.okt. 2000. sada hocemo da vratimo sve na staro pre jogurat revolucije.
(mogla bi se postaviti neka tema sa detaljnim informacijama o toj jogurt revoluciji ,dovodjenje crnogoraca da ruse autonomiju itd...)
Cini ti se da ce "doticni" Radikali reci da je on CIA-man i domaci izdajnik, jednostavno, ja njega i ne uzimam ozbiljno, a njegove vracarske sposobnosti jos manje.
Nesto se ne secam da je prva bomba pala na Novi Sad i da je prvi bombardovan(i nije mi jasno sto bi uopste Novi Sad imao neki "primat" i "cast" koju ostali delovi Srbije sa Kosovom nisu imali) i ne znam sta to znaci (u toj knjizici) da ce "sve poceti sa Kosovom" osim ako doticni nije unapred bio obavestavan :roll:
 
To "svi smo isto postradali" okaci macku o rep!

Ne znam za vas odakle ste ali u Novom Sadu je nedeljama bila crna pecurka iznad grada, od zapaljene nafte iz rafinerije, koja se videla i sa udaljenosti od 30 km! Mostove da i ne spominjem!
 
WIBU:
To "svi smo isto postradali" okaci macku o rep!

Ne znam za vas odakle ste ali u Novom Sadu je nedeljama bila crna pecurka iznad grada, od zapaljene nafte iz rafinerije, koja se videla i sa udaljenosti od 30 km! Mostove da i ne spominjem!
Ja sam iz Srbije, rodjena i tu zivim i nadam se da cu tu i umreti kad za to dodje vreme.
Ja ne razumem, sta vi sad hocete da kazete time da je Novi Sad pogodnjen prvi?
To nesto dokazuje?
Sta?
Naravno, SVI veci gradovi su gadjani vise, pa neces valjda ocekivati da su mestani Gornje Pomijace gadjani istim intenzitetom kad tamo nema nicega za gadjanje, kad su vukovi skoro domace zivotinje?
Volela bih da mi objasnite, ako mozete, bila bih vam do groba zahvalna :roll:
 
A Kosovo sada kao nije nezavisno,a?
Sta god da je znam sigurno da Kosovo trenutno sigurno nije zavisno od Srbije ni u kom pogledu.
A tzv. nacionalisticka ekipa moze da tripuje sta hoce.
Kad sebi objasne i shvate da su Kosovo prodali SPS i SRS onda im mozda bude bolje.
A oni optuzuju sve moguce lidere od 5. oktobra 2000. na ovamo,a Srbija od tada nije izgubila ni jedan kavdratni metar svoje teritorije.
Jos ako bude bilo pameti,mozda i izvuku neke autonomije za srpske opstine na Kosovu.
Opet...sve apsurd do apsurda.
 
Stvarno sam čitao knjigu koja je pisana mnogo pre '99 u kojoj su predvidjene mnoge stvari .Šteta što nemogu da se setim šta je sve pisalo prošlo je 7 godina od tada .
Što se tiče motora, nije on Kleopatra ,setite se samo kako je znala da ce Sloba da pobedi na izborima.
 
PLESsitnihDEMONA:
Logicno je da se NS bombarduje medju prvima zbog NISa. Kraj price.
Ko se iole razume u ratovanje zna da se prvo onesposobljuje pozadina i putevi snabdevanja. Ostalo je rutina.
To i kazem, nece valjda neko zabito planinsko selo prvo da bombarduju.
I, sad se preganjamo a sve da bismo skontali da je gospodin Canak vidovit!
Pa, eto, ja priznajem, nemojte me vise muciti, molim vas :cry: :wink:
 

Back
Top