Grafichka...

Devil`s_Advocate

Primećen član
Poruka
912
Koju grafichku da uzmem do 120e? Da mogu da igram OBLIVION i nove igre bar sa 40 frejmova...
ali da se uklopi uz moju konfiguraciju
AMD Athlon 1700+ (1.46)
512 rama
trenutna grafichka mi je ATI Radeon 9200SE... Nisam mogao ni Battlefield 2 da pokrenem... a jedan ortak ima isti procesor, isto rama i GF 6200 i igra sve novo...ali na low..
 
X1600,7300GS nisu jace a X800 je tu negdje.
Ali s obzirom na tvoj procesor i plocu koju imas ne bih tri savjetovao da pretjerujes sa novijim grafickim kartama jer mozes ti uzet i 7950 GT pa da ne budes nesto zadovoljan sa brzinom i u najgorem slucaju da ti uoste ne radi...
 
vertis:
X800 IMA VERZIJU SA 256DDR3- 256BITA,,,,,,,,,,,,,,,,,,JACHA JE OD 6600GT ZA 30%!!!
A JOSH I PASIVNO HLADJENJE !!!
Aha i greje se najmanje 80-90 stepeni i pravi artifakte u letnjim danima, plus sto nema pixel shader 3.0 za razliku od 6600Gt. :)
Pricash o gigabyte-u :) bitango ! :)

@Devil`s_Advocate
Prvo pazari memoriju jer je 512 Mb PREMALO. imam 1Gb pa cak ni to nije dovoljno za komotno igranje Obliviona, hard stalno drlja, zapinje jer non stop ucitava itd!
moj savet je da kupis 6600Gt i jos 512 Mb i tek tada mozes igrati oblivion kako valja sa15-25 frame-a (ipak imas slab procesor)i maximalnim vizualnim uzitkom sa komplet svetlosnim efektima.
Poz!
 
X800 jeste mnogo bolja, ali za 120e nemozes uzeti x800, tako uzmi bilo kakvu 6600 za te pare. Igrati oblivion moces sigurno doduse nece sve biti na maks, ali ces igrati. Ja igram oblivion sa 9600pro koja je mnogo losija od 6600.
 
Elevencrypt:
X800 jeste mnogo bolja, ali za 120e nemozes uzeti x800, tako uzmi bilo kakvu 6600 za te pare. Igrati oblivion moces sigurno doduse nece sve biti na maks, ali ces igrati. Ja igram oblivion sa 9600pro koja je mnogo losija od 6600.

Da se malo ubacim.
Hteo bih da menjam graf.k 9600pro za neki bolji ,e sad ,za koji i koliko se isplati.
Namera mi je 6600GT ili neka druga AGP sa pasivnim hladjenjem.(mozda neka iz serije 7***) cena oko150 -180 e.
Konfig: P4 2.4GHz HT , 1GB RAM u dualch.
 
El Muerte:
@Devil`s_Advocate
Prvo pazari memoriju jer je 512 Mb PREMALO. imam 1Gb pa cak ni to nije dovoljno za komotno igranje Obliviona, hard stalno drlja, zapinje jer non stop ucitava itd!
moj savet je da kupis 6600Gt i jos 512 Mb i tek tada mozes igrati oblivion kako valja sa15-25 frame-a (ipak imas slab procesor)i maximalnim vizualnim uzitkom sa komplet svetlosnim efektima.
Poz!

Dobro grijeshish El Muerte...
moj ortak ima 512ddr i ati x550 i igra OBLIVION lagano...
A znash li o chemu prichash... 25fps ti je granica(ispod secka)...pogledaj na nekim benchmark sajtovima...samo nema nidje koliko grafichke izvlache na oblivion, nego samo na doom3, hl2...na jednom sajtu ima test grafichke 6600gt...uz konfu amd athlon 2000+ i 512ddr...dere komp i doom i hl2 i cod2 i fear na 1024xXXX rezoluciju..razmisli
 
X800 256DDR3,256BIT..BEZ ONOG GTO,XL,GT..........ZNACHI OSNOVNA VERZIJA.....SA
"VANILA" JEZGROM,NARAVNO,JE EXTREMNA KARTA.ZASTO?
PRONADJITE 6800Ultra ......nema shanse..............X800 SE UGRADJUJE U ALIENWARE KOMP!!!
 
519-547-204.png


sve maximalno...samo nema aa...
 
vertis:
Sve vishe je ljudi na mojij strani Muerte.................X800 moze da parira i 7300......pa i navishe!
Kako su pukao Vertis
!Jesam li ja u jednom momentu uopste rekao da je 6600Gt BRZA od x 800 ?!?!?!?
Nisam.
Ali kazem da sa 6600GT igra ima lepse efekte nego sa X 800 !
Ako ne verujes mozes doci do mene da uporedis na jednoj i na drugoj jer imam obe!
A sa SMARTSHRADER probaj da nemestis efekte da vidimo hoce li biti iole priblizno kao 3.0 Znas li ti uopste to da koristish?

@Devil`s_Advocate

Znam tacno o cemu ti pricam i znam koliko je 25 frme-a (6600GT) ali od X800 ne ocekuj vise od 28 FPS-a na otvorenom prostoru u Oblivionu (osim ako ne zelis da iskljucish efekte).
U zatvorenim prostorijama je dosta brze oko 40 frame -a , e tu do izrazaja dolazi 6600Gt u odnosu na X800 zbog bogatstva efekata.
Daleko od toga da je 6600Gt brza ali po meni je konkretno za igranje OBLIVIONA bolja 6600Gt od X800. Jer vam nije poznat izraz koji se zove OPTIMIZACIJA!
Igra je optimizovana za n-vidiu dok je ATi daleko ispod (na zalost).
I obavezno ukljuci memoriju u ovu pricu jer ce ti u protivnom non-stop HDD drljati i raditi sto ce uzrokovati puuuuno seckanja.
1gb je MINIMUM za komotno igranje Obliviona.
 
El Muerte...El Muerte...pa ti si bash pukao.meni nije jasno,zaista, pa X800 naravno da
nece dati efekte u igrama koje su optimizovane za n-Vidiu.........chista logika....
Primer ti je TR Legend..........sa mojom X800 nisam postigao vecu lepotu........nego
sa Ge Force 6200........zashto?.jer je n-Vidia zakljuchala efekte Ati-ju......
i to pod smeshnim nazivom "Next Generation Efects"..SMESHNO!!!

Shto se tiche SMARTSHADERA...naravno da znam za chega sluzi.........ali mi nije
jasno da li je revolucionarnije to ili taj Pixel Shader 3.0..........protumachi pa javi...

P.S.U buduce nemoj komentarisati 6600GT sa X800 OK?........ako vec budesh uradi
to sa 6800Ultra vs X800..........nemoj mi reci da je i 6800 Ultra jacha od X800...
Iskreno X800 je za dlaku bolja od 6800 Ultra...........
 
vertis:
El Muerte...El Muerte...pa ti si bash pukao.meni nije jasno,zaista, pa X800 naravno da
nece dati efekte u igrama koje su optimizovane za n-Vidiu.........chista logika....
Primer ti je TR Legend..........sa mojom X800 nisam postigao vecu lepotu........nego
sa Ge Force 6200........zashto?.jer je n-Vidia zakljuchala efekte Ati-ju......
i to pod smeshnim nazivom "Next Generation Efects"..SMESHNO!!!

Shto se tiche SMARTSHADERA...naravno da znam za chega sluzi.........ali mi nije
jasno da li je revolucionarnije to ili taj Pixel Shader 3.0..........protumachi pa javi...

P.S.U buduce nemoj komentarisati 6600GT sa X800 OK?........ako vec budesh uradi
to sa 6800Ultra vs X800..........nemoj mi reci da je i 6800 Ultra jacha od X800...
Iskreno X800 je za dlaku bolja od 6800 Ultra...........

Pixel 3.0 DEFINITIVNO ...SMARTSHRADER samo pokusava da simulira 3.0 ali ne moze ni 20% da dostigne.A u Oblivionu brljavi najstrasnije i ne moze da simulira
Lepo ti kazem Igrao sam oblivion na X800 i AMD 64 3000+ dok je na drugom Ausus 6600Gt i Barton 2500.kolicine rama su iste -1gb.
Rezultat: barton i 6600 su imali 3 FRAME manje od ove druge konfiguracije u Oblivionu ali sa neuporedivo boljom grafikom.
I nauci ovo: Pricam o OBLIVIONU a ne o PRAVOJ SNAZI .....citaj malo!
Ne budi blesav, pa naravno da je x 800 jaca...ne bih je kupio da nije.
Ali je u OBILVIONU razlika izmedju x800 i 6600Gt NEPRIMETNA o tome non stop pricam!
Znaci ne u GLOBALU nego u O B L I V I O N U...jel ti sada jasno?

@Devil`s_Advocate
Pa zasto onda postujes ako toliko znas ne kapiram te ?
Shvati NE MOZES DOBITI 40 freme-a ...narocito ne u Oblivionu, i narocito ne bez memorije i jaceg procesora (to je druga prica) pa makar imao 7800 GT!
Kompenzuj, nije sve u grafickoj, treba pravilno raspodeliti resurse. Ne vredi ti X 800 ako su procesor i memorija "usko grlo".
Na kraju krajeva....ni X 800 ti ne moze dati 40 FPS-a.
 
El Muerte:
Daleko od toga da je 6600Gt brza ali po meni je konkretno za igranje OBLIVIONA bolja 6600Gt od X800. Jer vam nije poznat izraz koji se zove OPTIMIZACIJA!
Igra je optimizovana za n-vidiu dok je ATi daleko ispod (na zalost).

:lol: E neverovatno :lol: Oblivion je upravo optimizovan za ATI! ATIjevci su radili sa Bethesdom na Oblivionu. O cemu vas dvojica pricate, nije mi jasno?

vertis:
Primer ti je TR Legend..........sa mojom X800 nisam postigao vecu lepotu........nego sa Ge Force 6200........zashto?.jer je n-Vidia zakljuchala efekte Ati-ju......
i to pod smeshnim nazivom "Next Generation Efects"..SMESHNO!!!.

Sto se tice ove genijalne izjave ni ona nema pojma. Veliki je plus kako taj efekat izgleda, jer kad se ukljuci zaista voda npr. tako penusa i prelama se da je postognuta skoro pa fotorealistika. I pejzaz se dobrim delom sa njim menja (lijane i ostalo rastinje) Naravno ovaj efekat se moze ukljuciti samo ako karta ima SM 3.0 (posto nekima ocito nije jasno!)
Minus u svemu tome je zahtevnost sa tim podasavanjem. Navodno je donekle bolje sa najnovijim patcem, sto ja licno nisam probao.

I da dodam na kraju da je x800 (obican) brzi od 6600gt nekih 15% (ako ima 12 pajpova, kako bi trebalo), dok je x800gt (sa 8 pajpova) na 5-10% brzi od 6600gt i to u zahtevnijim setovanjima.


pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Ne znam odakle ti informacija da je Oblivion optimizovan za ATi ali je pogresna (na zalost)
Oblivion sve jeste , ali bogami nije optimizovan za ATI-ja, kao sto rekoh imam i 6600Gt i razlike nema izmedju x 800 i Gt-a ema osim sto Gt ima lepsu grafiku kada se ukljuci HDR i tada radi na 20-23 FPS-a.U pecinama i gradovima leti.....
Da je igra optimizovana za ATi u tom slucaju atijevci ne bi morali da skidaju budzeve sa neta koji se zovu Oblivion Ati Drivers koji koliko sam ja primetio ne poboljsavaju ama bas nista :) Pa dobro.....mozda za koji promil ali to je sve.
 

Back
Top