Џулија Горин о Космету

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Албанско Косово подстицај тероризму
Када се Израел супротстави тероризму, то се назива самоодбраном. Када то чини Србија, каже се да је у питању “отровни национализам”

Иако Косово представља страшан преседан за Израел, бар два Јеврејина се радују због тога. У чланку који је недавно објављен у листу “Вол стрит џорнал” за Европу под називом “Балкански избор”, Мортон Абрамовиц и Марк Шнајдер пишу да због тога што се српски премијер Војислав Коштуница противи независности Косова постоји опасност да ће се његова земља “одметнути” од међународне заједнице. Зар су ова два аутора преспавала последњих 15 година? Србија се одметнула откако је почела да сузбија исламско-националистички тероризам без дозволе Запада.

На Србе се најпре указивало 1993. године када је нападнут Светски трговински центар и
Бил Клинтон је 1995. године најпре напао њих због масакра на пијаци у Сарајеву – упркос упозорењима британске обавештајне службе да је тај злочин почињен минобацачем босанских муслимана
. Друга отпадничка држава – Израел – добро познаје такве намештаљке и није случајно то што је тајно помагала српску војску, будући да је добро знала да између исламског тероризма и босанске војске постоји веза, укључујући Палестинце који су деловали по Босни.
Када се Израел супротстави тероризму, то се назива самоодбраном. Када то чини Србија, каже се да је у питању “отровни национализам” – како је наведено у уводном чланку листа “Вашингтон пост” исте недеље (“Српска непопустљивост”). Стратешки се ни у једном чланку не помиње реч “муслиман” да свет не би напокон схватио шта смо то ми “постигли” на Балкану. Уместо тога, аутори користе термин “косовски Албанци”, што подсећа на новинарски трик на основу којег је утврђен мултинационални рат муслимана против европских хришћана.

Абрамовиц и Шнајдер пишу да је “због Милошевићевог покушаја етничког чишћења за становнике Косова сасвим неприхватљиво било шта мање од независности”. Ти “становници Косова”, на које се ови аутори с толико поштовања позивају, користе српску децу као мете у вежбама гађања из ватреног оружја. Косовом доминирају насилници који су Србе, само откако су добили зелено светло за почетак преговора о коначном статусу прошлог октобра, напали чак 186 пута. Ране, поломљене кости и гробови њихових жртава – деце и старих, мушкараца и жена – забележени су на документарном ДВД снимку “Дани од страха”. Што се Милошевићевог “покушаја етничког чишћења” тиче, све што се може рећи је да људи који нису испратили бар један дан четири године дугог судског процеса не би требало да објављују своја мишљења ослањајући се на популарну митологију.
Абрамовиц и Шнајдер су чак толико нетактични да понављају лажне тврдње о томе да присуство снага НАТО обезбеђује међународне гаранције за заштиту српске мањине – као да заборављају да НАТО није успео да спречи скоро свакодневне отмице и нападе на преостале Србе и да никако није могао да спречи погром 2004. године у којем су на мети Албанаца били чак и припадници НАТО. (видиш ли Светоличе Трпковићу – оп. Духа) Невероватно је да ови аутори пишу да су косовски Албанци “довољно испунили стандарде да би добили одобрење Савета безбедности УН за преговоре о коначном статусу” – као да бројне посматрачке групе нису закључиле да је међународна заједница једноставно дигла руке од инсистирања на испуњавању било каквих стандарда. (УН планира да ове године, чим Косово буде предато терористима, евакуише више десетина хиљада Срба из овог региона.)

“Србија ће морати да прихвати независност Косова” – понавља Запад под притиском тероризма на Балкану као и обично. То је још неприхватљивије с обзиром на чињеницу да данас знамо да су бомбе које су експлодирале у Лондону и Мадриду стигле са Косова. Ова два аутора закључују да ће Србији бити боље “да живи у миру са новим Косовом”. Као што ће Израелу бити боље да живи “у миру” са Палестином на челу са Хамасом. “Вашингтон пост”, међутим, критикује Србију због тога што “не испуњава један од најважнијих услова за напредовање ка чланству у ЕУ и НАТО, односно зато што не хапси ратног злочинца босанских Срба Ратка Младића”. Док је пажња усредсређена на одбегле Србе ратне злочинце, албански ратни злочинци се слободно баве политиком. Приметићете да се сличне критике не упућују када је у питању косовски премијер Агим Чеку – некадашњи заповедник Ослободилачке војске Косова (ОВК) против кога је Србија подигла оптужницу због командне одговорности за терористичко убијање више од 600 Срба, Рома, Албанаца и других, укључујући одсецање глава, мучење, касапљење и отмице преко 500 људи, који су, како се претпоставља, већином мртви. Припадници ОВК су, у међувремену, обучавани у логорима Ал каиде пре него што је НАТО бомбардовао Србију 1999. године.
 
Када Америка води глобални рат против терористичког џихада, не можемо да схватимо како је амерички државни секретар Кондолиза Рајс уз топлу добродошлицу у Вашингтону овог лета дочекала тог траженог терористу. Не можемо да се боримо против тероризма с једне стране, а да га с друге подстичемо. Како изасланик УН за људска права Јиржи Динстбир каже: “Ако НАТО и УН не могу да поразе тероризам на територији површине једне осмине Републике Чешке, како онда очекују да ће га сузбити на глобалном нивоу?”

Иако су обавештајни кругови потпуно свесни опасности коју представља Косово, наши политички лидери и медији то све поричу. Уредници “Вашингтон поста” се позивају на “одлучан западни консензус” да ова покрајина “треба да стекне независност до краја године”. У преводу – Америка и Европа заузимају приступ у стилу Веслија Кларка и удовољавају албанском насиљу како би нас убедили да постоји само један исход – њихов. Присетићете се да је “одлучан западни консензус” 1999. године значио да ће Косово бити аутономно, али да неће постати независно. Како би поново стекли наклоност Запада, намучени Срби су у протеклих седам година беспомоћно посматрали како се њихова земља распада а безбедност угрожава. Па ипак, сваки лидер – без обзира колико демократски и прозападни били његови ставови (Коштуница је образовани стручњак) – који настоји да повуче границу када је реч о броју уступака које ће Срби учинити својим тлачитељима, “узнемирујуће подсећа на Слободана Милошевића”, како каже “Пост”.
Поред тероризма, криминалци на Косову (који тргују људима, хероином) повезани су са лидерима ОВК, који доминирају у локалној албанској власти која делује под покровитељством УН, и већ представљају опасност по Европу. Ако организовани криминал не може да се контролише под надзором УН и НАТО, како ће то независност Косова допринети побољшању ситуације када рекеташи постану суверена власт?
Време је да престанемо да пишемо у вакууму о региону Балкана и нашем уплитању у том региону. То је иначе најважнија област која нам је и најближа у оквиру рата против тероризма. Како је комисија за испитивање терористичких напада од 11. септембра закључила, “темељи праве терористичке мреже постављени су” у Босни деведесетих година.
Та мрежа је сада позната као Ал каида.

Ове године настављамо пут ка великој Албанији (коју ће на крају чинити искључиво муслимани) којој ће бити придружено Косово (а ускоро и Македонија и делови Грчке). Ако пристанемо да овај српски Јерусалим предамо терористима, пружићемо подршку тероризму за коју се он борио током деведесетих година.
Американци су равнодушни уместо да покушају да одврате своју владу од такве издаје.
Када је у фебруару 2002. године почело суђење Милошевићу, бивши српски председник “невероватне моћи” је показао фотографије одсечених српских глава. Судија Ричард Меј није имао стрпљења и рекао је да је то неважно. На то је Милошевић одговорио: “Тачно, тога нема на екранима које види јавност. Ја то сада могу да видим на овом екрану, али то је само локални екран. Он држи главу, главу Србина коју је одсекао. А ово су 20 000 муџахедина које је на европску сцену довела Клинтонова политика и већина њих је ту остала, а неки су отишли у Америку и у друге земље и широм Европе. А када почну да одсецају главе вашем народу у будућим ратовима, онда ће вам бити јасно о чему је реч.”
Мислила сам да смо до сада разумели ове белешке.

Јулија Горин
 
Duh Sekire:
Када Америка води глобални рат против терористичког џихада, не можемо да схватимо како је амерички државни секретар Кондолиза Рајс уз топлу добродошлицу у Вашингтону овог лета дочекала тог траженог терористу. Не можемо да се боримо против тероризма с једне стране, а да га с друге подстичемо. Како изасланик УН за људска права Јиржи Динстбир каже: “Ако НАТО и УН не могу да поразе тероризам на територији површине једне осмине Републике Чешке, како онда очекују да ће га сузбити на глобалном нивоу?”


Поред тероризма, криминалци на Косову (који тргују људима, хероином) повезани су са лидерима ОВК, који доминирају у локалној албанској власти која делује под покровитељством УН, и већ представљају опасност по Европу. Ако организовани криминал не може да се контролише под надзором УН и НАТО, како ће то независност Косова допринети побољшању ситуације када рекеташи постану суверена власт?


Када је у фебруару 2002. године почело суђење Милошевићу, бивши српски председник “невероватне моћи” је показао фотографије одсечених српских глава. Судија Ричард Меј није имао стрпљења и рекао је да је то неважно. На то је Милошевић одговорио: “Тачно, тога нема на екранима које види јавност. Ја то сада могу да видим на овом екрану, али то је само локални екран. Он држи главу, главу Србина коју је одсекао. А ово су 20 000 муџахедина које је на европску сцену довела Клинтонова политика и већина њих је ту остала, а неки су отишли у Америку и у друге земље и широм Европе. А када почну да одсецају главе вашем народу у будућим ратовима, онда ће вам бити јасно о чему је реч.”
Мислила сам да смо до сада разумели ове белешке.

Јулија Горин

Текст је одличан, аналитичан, поставља права питања. Не знам само колико је утицајна Јулија Горин и колико ће овај текст допрети до оних који одлучују о нашој судбини.

П.С. Душе имаш ли неке податке о овој новинарки?
 
Душе имаш ли неке податке о овој новинарки?

Она је уредница Jewish World Review.
Имам њен текст "Банализација и злоупотреба геноцида" где је баш лепо оплела по разним манекенима Сребренице.
НИН повремено објављује њене текстове везане за Србе.
Не слажем се у свему са њом, рецимо немам података о војној помоћи Израела према РС, ако је и било контам да су то канали Језда - Капетан Драган, па то не бих посебно хвалио.
Повлачење паралеле са Израелом је веома корисно, јер млада дама лепо рече:
Када се Израел супротстави тероризму, то се назива самоодбраном. Када то чини Србија, каже се да је у питању “отровни национализам”
 
Јел` она представља неки битан фактор у доношењу одлука?Мислим да не...
Има оваквих текстова,самосталних аутора кол`ко хоћете,али џаба.Све ми то знамо што она пише,а они што не знају ни не желе да знају.Или да кажем овако-то паметни знају,а глупе не интересује.

Свака њој част,али она даје овакве анализе(с којима се углавном слажем) са становишта глобалног уништења ислама и муслимана.То је јеврејски интерес.И,мислим,да због тога подржава Србију у вези са КиМ-ом,а не што она види неправду која нам је учињена.
Мислим да јој је мотив глобална борба против муслимана.
 
jedite_kod_Joa:
Јел` она представља неки битан фактор у доношењу одлука?Мислим да не...
Има оваквих текстова,самосталних аутора кол`ко хоћете,али џаба.Све ми то знамо што она пише,а они што не знају ни не желе да знају.Или да кажем овако-то паметни знају,а глупе не интересује.

Свака њој част,али она даје овакве анализе(с којима се углавном слажем) са становишта глобалног уништења ислама и муслимана.То је јеврејски интерес.И,мислим,да због тога подржава Србију у вези са КиМ-ом,а не што она види неправду која нам је учињена.
Мислим да јој је мотив глобална борба против муслимана.

Који је њен интерес мање је важно, много је важније да она улази у дубљу анализу и да својим текстовима бар мало доприноси поправљању слике у свијету о Србима. Твој текст је још један доказ да нама ништа не ваља.
 
НиколаТ:
Који је њен интерес мање је важно, много је важније да она улази у дубљу анализу и да својим текстовима бар мало доприноси поправљању слике у свијету о Србима. Твој текст је још један доказ да нама ништа не ваља.
Па,ја нисам рекао да то не ваља.Напротив.
Не може она сама и њој слични битно да измени слику о Србима.Зна се ко тако нешто креира,и ко има ту моћ.Њен утицај на тако нешто мери се(вероветно) у промилима...Сети се Ремзија Кларка,који је био,сигурно,много познатији од ње,па ништа.Испадосмо кољачи и крволочници.
У сваком случају,текст је добар,али нисам сигуран колики је њен публицитет...
 
jedite_kod_Joa:
Па,ја нисам рекао да то не ваља.Напротив.
Не може она сама и њој слични битно да измени слику о Србима.Зна се ко тако нешто креира,и ко има ту моћ.Њен утицај на тако нешто мери се(вероветно) у промилима...Сети се Ремзија Кларка,који је био,сигурно,много познатији од ње,па ништа.Испадосмо кољачи и крволочници.
У сваком случају,текст је добар,али нисам сигуран колики је њен публицитет...

"...камен по камен палача"
 
Duh Sekire:
Када се Израел супротстави тероризму, то се назива самоодбраном. Када то чини Србија, каже се да је у питању “отровни национализам”

То што Израел чини злочин против цивилног становништва и протерује пола милиона Либанаца, и то што му међународна заједница то одобрава, не значи да је то мањи злочин од оног који смо ми радили на Косову. Фашисти у Израелу, фашисти (тада) и у Србији
 
Stoyo:
То што Израел чини злочин против цивилног становништва и протерује пола милиона Либанаца, и то што му међународна заједница то одобрава, не значи да је то мањи злочин од оног који смо ми радили на Косову. Фашисти у Израелу, фашисти (тада) и у Србији

Ај не сери, какав фашизам у Србији и Израелу. То што је Израел чинио иде у домен ратног злочина, али оно што је Србија радила на КиМ је само борба против тероризма на својој територији.
 
Stoyo:
То што Израел чини злочин против цивилног становништва и протерује пола милиона Либанаца, и то што му међународна заједница то одобрава, не значи да је то мањи злочин од оног који смо ми радили на Косову. Фашисти у Израелу, фашисти (тада) и у Србији

A sto su Izrael i Srbija poceli rat protiv terorista? Mozda im bilo dosadno... :roll:
 
Ма ја заиста не могу да схватим оне који мисле да је трагедија на КиМ дошла као производ некаквог етничког чишћења, конструисаног од стране тадашње српске власти. Такво мишљење се најбоље одсликава реченицом да људска глупост, у овом случају и незнање, немају граница.
 
jedite_kod_Joa:
Свака њој част,али она даје овакве анализе(с којима се углавном слажем) са становишта глобалног уништења ислама и муслимана.То је јеврејски интерес.И,мислим,да због тога подржава Србију у вези са КиМ-ом,а не што она види неправду која нам је учињена.
Мислим да јој је мотив глобална борба против муслимана.

Па ОК, свако има свој интерес...
Што рече једна девојка на другом форуму Ноам Чомски критикује америчку политику као Американац који жели нешто боље за своју земљу. Не као неко ко много воли Србе.
Не врти се свет око нас. Само треба наћи праве аргументе у постојећој резултанти сила.
Ја користим шта год ми одговара. И овај текст није пренет због неког битног фактора у свету, него због оних који бране америчко лицемерје. А видим да избегавају ову тему. Само она реченица да једно важи за Израел, друго за Србију је битна. Остало су факти који је потврђују. И говоре да је Америка сама створила терористе.

Дакле позиваћу се на оно што ми одговара. Ноам Чомски, Џулија Горин, Збигњев Бжежински, Пет Бјукенен... није битно шта иначе заступају и какав је њихов међусобни однос. Битно је шта је изнето у конкретном тексту.
 

Back
Top