ISTINE I LAŽI

1976!

Iskusan
Poruka
5.110
Septembar....još jedna školska godina počinje.
Nekada sam bezrezervno verovao nauci,profesorima,istinama i lažima koje su nam prenosili možda i sami verujući u njih...Šta mislite o sledećim:
"Svi ljudi su rođeni jednaki"
"Fizički izgled nije bitan"
"Lepota je prolazna"
"Nije važno odakle je ko-već kakav je"
"Bogastvo nije važno"
Da li su neka pogrešna predubeđenja bitno uticala na vaš život?
Možete li navesti neku dogmu kojoj su vas učili,a sad znate da oni nisu bili u pravu?
 
"Svi ljudi su rođeni jednaki" Da. Jednaki, a razliciti.
"Fizički izgled nije bitan" Netacno. On je skup vaznih informacija o pojedincu i, kao takav, bitan.
"Lepota je prolazna" Netacno. Samo fizicka lepota je prolazna.
"Nije važno odakle je ko-već kakav je" Tacno.
"Bogastvo nije važno" Koje bogatstvo? Bogatstvo duha je jako vazno. Bogatstvo emocija takodje. Materijalno bogatstvo olaksava kretanje i povecava borj stepeni slobode, pa je i ono bitno...
 
Svi ljudi su rodjeni jednaki--Pa i nije bas tako.
Fizicki izgled nije bitan--Svako ce vas slagati ako kaze da nije.
Lepota je prolazna--Zavisi koja.
Nije vazno odakle je ko-vec kakav je--Po mom misljenju podrzavam ovu stavku ali kod mnogih ljudi je drugacije.
Bogatstvo nije vazno--Bez para se ne moze(ukratko)!!
 
1976!:
Septembar....još jedna školska godina počinje.
Nekada sam bezrezervno verovao nauci,profesorima,istinama i lažima koje su nam prenosili možda i sami verujući u njih...Šta mislite o sledećim:
"Svi ljudi su rođeni jednaki"
"Fizički izgled nije bitan"
"Lepota je prolazna"
"Nije važno odakle je ko-već kakav je"
"Bogastvo nije važno"
Da li su neka pogrešna predubeđenja bitno uticala na vaš život?
Možete li navesti neku dogmu kojoj su vas učili,a sad znate da oni nisu bili u pravu?


muzichki uvod...

Dok sam imao sedam godina
O vrat mi stavili crvenu maramu
Gadno je stezalo, ja se davio,
Pa još i danas imam traumu.

A drug je rekao
Svima jednako

A moji kapci nisu azbestni
A moje zjenice ne od mermera
A moji oziljci bolno potresni
A moja krv, krv je punkera



i naravno....

Nisu ih ucili nego dresirali
Nisu ih pomogli nego trenirali
Nisu ih štitili nego zarobili
Nisu ih vodili nego zavodili !!!!!


e nismo svi rodjeni jednaki...neko je rodjen sa hiv-om...svi bi trebalo da su rodjeni sa jednakim pravima...
fizichki izgled je bitan...kao shto je bitno i kako govorish kako se kretjesh...tj sve je bitno...treba naglasiti da nije previshe bitan...tj treba ih nauchiti da cene unutar...al to je opet utopija...
lepota je u ljudi prolazna indeed...mada sve je prolazno lolol
naravno da nije vazhno odakle si...misim vazhno je da bi chovek znao kako da se postavi prema recimo japancu il jamajchaninu...al sem toga jock...
pare su nuzhno zlo...

mene su uchili u sredjnoj mnogo toga shto nije tako...mrzi me da nabrajam al 50% onog recimo "struchnog" dela je bilo chista besmislica...u osnovnoj ne mogu sad da mislim...nijedno uchenje nije bez minusa to svakako...
 
AntunTun:
muzichki uvod...

Dok sam imao sedam godina
O vrat mi stavili crvenu maramu
Gadno je stezalo, ja se davio,
Pa još i danas imam traumu.

A drug je rekao
Svima jednako

A moji kapci nisu azbestni
A moje zjenice ne od mermera
A moji oziljci bolno potresni
A moja krv, krv je punkera



i naravno....

Nisu ih ucili nego dresirali
Nisu ih pomogli nego trenirali
Nisu ih štitili nego zarobili
Nisu ih vodili nego zavodili !!!!!

e nismo svi rodjeni jednaki...neko je rodjen sa hiv-om...svi bi trebalo da su rodjeni sa jednakim pravima...
fizichki izgled je bitan...kao shto je bitno i kako govorish kako se kretjesh...tj sve je bitno...treba naglasiti da nije previshe bitan...tj treba ih nauchiti da cene unutar...al to je opet utopija...
lepota je u ljudi prolazna indeed...mada sve je prolazno lolol
naravno da nije vazhno odakle si...misim vazhno je da bi chovek znao kako da se postavi prema recimo japancu il jamajchaninu...al sem toga jock...
pare su nuzhno zlo...

mene su uchili u sredjnoj mnogo toga shto nije tako...mrzi me da nabrajam al 50% onog recimo "struchnog" dela je bilo chista besmislica...u osnovnoj ne mogu sad da mislim...nijedno uchenje nije bez minusa to svakako...
...........ali kako to utiče na buduće puteve tih đačića?Nekada se pitam da li ti ljudi znaju koliko određuju živote nekim svojim,nekad i nehotičnim ,potezima.
 
Kao prvo, ja nikog nisam slusala sve sto sam od takvih uopstenih zakljucaka o zivotu izvela to sam, verovali ili ne, izvela sama.

Svi ljudi jesu rodjeni jednaki, ali od prvog dana svog zivota na njih utice bas svaki dogadjaj i covek.Zato su ljudi toliko razliciti.

Fizicki izgled nije bitan onima koji to tako nauce. Nikad necu nauciti dete tako necemu.

Lepota je nesto vise nego to sto imaju one devojke kojima ona prodje.One samo misle da su bile lepe, ako lepota prodje.

Vazno je kakav je neko, jer da je pametniji nikad ne bi bio odatle odakle je nego bi ga njegovi pametni roditelji izvukli iz tog sela na primer, a ako su mu roditelji bili glupi onda je i on glup i sve tako redom.Dakle, vazno je odakle je ko.

Onaj ko je naucio da bogatstvo nije vazno njemu nije ni vazno.
 
1976!:
Septembar....još jedna školska godina počinje.
Nekada sam bezrezervno verovao nauci,profesorima,istinama i lažima koje su nam prenosili možda i sami verujući u njih...Šta mislite o sledećim:
"Svi ljudi su rođeni jednaki"
"Fizički izgled nije bitan"
"Lepota je prolazna"
"Nije važno odakle je ko-već kakav je"
"Bogastvo nije važno"
Da li su neka pogrešna predubeđenja bitno uticala na vaš život?
Možete li navesti neku dogmu kojoj su vas učili,a sad znate da oni nisu bili u pravu?
Nikada nisam veraovao profesorima,niti sam drugovao sa njima van nastave,na exkurziji i sl. obracao sam im se samo sluzbeno. Taako sam nastavio i u voji,na poslu.
Jedini autoritet koga mogu da pohvalim i stvarno mi je uzasno drago sto sam ga upoznao i radio sa njim je moj bivsi sef Scott Beesucker.
Legenda od coveka u svakom smislu te reci.
1. nisu svi rodjeni jednaki (zar to vise nije evidentno?)
2. Mozeda bude bitan,mada ne mora. Relativna stvar.
3. Ne razmisljam o prolaznosti lepote.
4. U vecini situacija mi je vrlo vazno ko je odakle.Verujem u razlicitost mentalnog sklopa na osnovu teritorije.
5. Bogatstvo u cemu? I to je opet relativna stvar. Nisam (vise) u fazaonu da budem extremno finansiijiski bogat.
6. Mislim da ne drasticno,za sada.
7. Ima ih nekoliko,ali sada ne mogu da se setim. (bas ne mogu da se setim,ali sigurno znam da ima...to sam primetio jos dok sam bio puno mladji)

Hvala na paznji. :D:D
 
CaLiMeRo:
"Svi ljudi su rođeni jednaki" Da. Jednaki, a razliciti.
"Fizički izgled nije bitan" Netacno. On je skup vaznih informacija o pojedincu i, kao takav, bitan.
"Lepota je prolazna" Netacno. Samo fizicka lepota je prolazna.
"Nije važno odakle je ko-već kakav je" Tacno.
"Bogastvo nije važno" Koje bogatstvo? Bogatstvo duha je jako vazno. Bogatstvo emocija takodje. Materijalno bogatstvo olaksava kretanje i povecava borj stepeni slobode, pa je i ono bitno...
Samo bih dodala na ovo prvo, da, svi su rodjeni jednaki, a kasniji tok vremena je uticao na to da im zivoti postanu razliciti.
 
1976!:
...........ali kako to utiče na buduće puteve tih đačića?Nekada se pitam da li ti ljudi znaju koliko određuju živote nekim svojim,nekad i nehotičnim ,potezima.
Vezano za ovu temu, treba pogledati film Drustvo mrtvih pjesnika, koji bas govori o tom sputavanju slobodnog misljenja djaka.
 
Lepa tema a jos zanimljiviji odgovori. Istine i lazi, dobro i zlo, pakao i raj, crno i belo,...
zar to nije sustina svega?! Toliko razlicite strane a ne mogu jedna bez druge.
Po meni pitanje nije koje je misljenje ispravno, nego koje je vase a time i jedini bitan izgled: da li imate rogove ili krila???
 
Lakse je kada si mali, mlad i neiskusan da se boris sa svetom oko sebe. Tek kada pocnes da shvatas taj svet koji te okruzuje pokusavas da vratis sve oko lepo, svu onu detinju iluziju. Ako pak, u tome ne uspes, pokusavas da se uhvatis za vetar, za bilo sta sto bi te moglo izvuci iz ovog ludila. Ali vetar kao vetar, on ode, ti ostajes. Onda pokusas da se uhvatis za mesecinu, pa za suncev zrak...ne daj boze da pokusas da se uhvatis za drvo, mozda ti padne na pamet da postanes njegov plod, a ukoliko resis da se uhvatis za coveka unapred si predodredjen na smrt!
 
"Svi ljudi su rođeni jednaki" Svi ljudi su rođeni kao ljudi i to je verovatno jedino jednako. Možda bi svi po rođenju trebali da imamo ista prava, ali su situacije i uslovi u kojima smo rođeni dosta različite.

"Fizički izgled nije bitan" Mislim da je ovo laž.

"Lepota je prolazna" Za ovo nisam sigurna. Kažu da je fizička lepota prolazna, ali se pokaže da to i nije tačno. Oni koji su bili lepi u mladosti, obično su lepi i kad ostare. Valjda im tu pomogne ona lepota na koju nisu mislili kada su ovo rekli.

"Nije važno odakle je ko-već kakav je" Slažem se, ali treba biti oslobođen nekih predrasuda.

"Bogastvo nije važno" Svako ko kaže da mu novac nije bitan je klasični lažov. Bogatstvo je... donekle bitno.
 
1976!:
...........ali kako to utiče na buduće puteve tih đačića?Nekada se pitam da li ti ljudi znaju koliko određuju živote nekim svojim,nekad i nehotičnim ,potezima.

kako to utiche...a misim kako utiche bilo shta...sve utiche i sve formira...kad si klinac uchiteljica je za tebe bog...i ako uchiteljica neshto ne zna to se ne mozhe ni znati...a opet odrastu ljudi pa sa znanjem preshishaju uchiteljicu x200...ne mozhe se napraviti sistem obrazovanja koji tje ne znam da nauchi djake da sami saznaju...umesto shto im se servira sazhvakana istina chinjenice i slichno da se upute da oni sami neshto otkriju...to je neizvodljivo...ne kapiram da li znaju...pa misim neko zna neko ne zna...ali nije istina da nehtichnim postupcima ti sad formirash osobu...ok utichesh ali hej shta to ne utiche...ne bih se slozhio da odredjuju zhivot
 

Back
Top