Možda sam napravio glupost..

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
Hteo sam, da ubrzam cirkulaciju vazduha u svom kućištu, stavio sam dodatni kuler, tamo gde mu je i mesto, ispod napajanja. Nisam hteo, da bacam kintu za kupovinu novog kulera, već sa izvadio jedan iz starog napajanja, prečnika 8cm. Međutim ovaj ventilator nema standardan priključak, već samo crvenu crnu žicu. Ja sam te žice povezao sa slobodnim kablom(isto crveno crna žica), koja direktno izlazi iz napajanja, i služi za snabdevanje strujom drugog floppy uređaja. DOBRO sam ga izolirao, i sad hoću da pitam, da li može ovo povezivanje, da ima štetne posledice za moj računar u bilo kom smislu??
Ps: napajanje je snage 400w
 
neces imati posledica ali ce ti ventilator raditi na samo 5V, sto je dobro za tisinu,
ali neki ventilatori nemogu da startuju na 5V, ako je to problem povezi ga na 7V ili 12V
 

Prilozi

  • 12v7v5v.jpg
    12v7v5v.jpg
    12 KB · Pregleda: 24
ja sam drzao ventilator pod grafickom takodje vuko energiju sa floppy-ja i nista mu nije bilo(ni kuleru, ni napajanju)...
sve te slobodne zice su namenjene da budu povezane, uslisite im zelju :D
stvarno ne verujem da bi napajanje riknulo od tako male potrosnje koju pravi 1 kuler...
 
Ortak,koji se bavi (starijim) racunarima mi je rekao,da ovo "uradi sam od stapa i kanapa" bas i nije neko inzinjersko resenje,ali u sustini ne moze biti problem,jedino ako dodje do kratkog spoja,ali za to sam se pobrinuo.
Hvala lepo jos jednom za sve savete!;-)
 

Back
Top