Nek su debela i vesela

Nemojte tako, sta ce deci vreme za sport? Bolje je da znaju koliko koji kinez u kini napravi pirinca, a i ***** zivot bez srcanih oboljenja, sloga, arterio sklerozice i svicnih zajebancija.

Bolje da riknes od srca tj. sala a da znas na kojoj je geografskoj sirini JO-MO-TUNG-CHU nego da zivis a da to ne znas.

ZIVELI FIZIKA I HEMIJA
ZIVELI RAK I LEUKEMIJA
 
Sin u pubertetu, kcerka na pragu istog... Za sada su dobri, trudim se da im stvorim neke zdrave navike tipa- raznovrsna hrana, puno voca, povrca,NO fast food.. Uglavnom pravimo kompromise, posto deca vole i picu, cokoladu, pa zajedno krsimo pravila tu i tamo!
Nisu ni debeli, ni krezubi, a kicma im jos odoleva pod teretom nauke!
 
Моје су крезубе, јер су у фази мењања зуба!

Иначе су глинџавице јер немају на кога да буду другачије.

Нисам приметила да су деца у Србији дебела (гледам своје ђаке), али јесу млитави и опуштени, имају лоше држање и не знају ни да потрче....
У њиховим годинама ја се нисам скидала са околног дрвећа, они се не скидају са компјутера....
Пошто су опуштени и непокретљиви, физичко им јако тешко пада (не знају стој на рукама, не знају колут унапред, не знају да се попну уз уже...) онда их родитељи ослобађају наставе физичког... А онда се девојчице, да би изгледале као своји идоли, бацају на ригорозне дијете већ у 12. години....
Када сам једну питала зашто држи дијету (6. разред), рекла ми је да жели да буде витка и згодна, али јој је лакше да два дана ништа не једе, него да сваки дан уради 20 трбушњака!
 
Krezubi nisu.Jedan je par godina bio bas bucko ali se posle 13 izvuko.Pomoglo je plivanje,voznja biciklom,vezbanje,karate i promene u ishrani i svest o izgledu koja je stigla u tim godinama.Jos je malo opusten ali radi na tome.Malo je lenj i puno visi za kompjuterom.Drugi je zivahni misicavi mladi Apolon koji je uvek na nekom sportu i pokretu.Ako nista drugo zakaci se za okvir od vrata pa se podize.A u ovoj fazi obadva jedu ogromne kolicine hrane.Sve,samo da je puno,ko termiti.Hahahaha
 
E moja Helen..to valjda iz kuce ide...Sumljam da ce tvoja deca drzati dijetu..ili moja klinka... Al znam neke mame koje bi se ponosile time.. 21 vek ce nam jos svasta doneti... Anoreksije , bulimije , gojaznost..sve je to samo pocetak...

Evo npr, nije u temi al sam se sad setila, citam na ovom forumu , podforum o 13-toj bg gimnaziji u koju sam ja isla nekad davno..pa oni vise ni ne razgovaraju u skoli, nego ovde na forumu..ja sam sa drugaricom tracarila telefonom , a oni sad lepo sednu na chat pa ogovaraju.. koja glupa ideja...
 
draga mirka izivni što se mešam iako se obraćaš hellen
ne želim sa te uvredim nego to ovako dobronamerno....
priseti se vremena kada si bila mlađa, tvoji roditelji ili stari roditellji takođe nisu shvatali ili prihvatali neke stvari koje si radila ... tačnije bile su glupe, nelogične, nenormalne ....
i zato, nemoj prebrzo da omatoriš.
 
Ma ja sam vise stroga nego matora...Toliko sam stroga majka da se ponekad zapitam jesam li luda..A opet uvek sam spremna za kompromis.. Kontradiktorno zar ne.. Uvela sam neka pravila koja moraju da se postuju i neka koja mogu da se koriguju. U prvim sam dosledna u drugim kompromisna.. Al u svemu tome vrlo savremena..
I mene su moji tako vaspitavali, nisu bili ni malo staromodni.. Iamla sam mogucnost izbora , al i granice..

Pa sad - sigurna sam da dijetu necu dopustiti, ali cu se kao majka truditi da ni ne dodje dotle da se nagoji toliko da posle mora na sijetu... Mi smo ipak donekle kreatori sudbine nase dece..Obratite paznju cija su deca npr gojazna..uglavnom gojaznih roditelja..nije pravilo naravno ali je cest slucaj..Cija deca ne peru zube ?
Pa onih koji im to nisu pokazali...
A kicma - eto je problem...Ja sam dobila skoliozu sa 13 godina...Od naglog radta i teskih ranceva ..nepravilnog drzanja...Kada se sve to skupilo ja sam bila u gipsu 6 meseci.Ma nezaboravno! Ni kriv ni duzan..Al nisam se bavila sportom , niko me nije ni terao , moji bas nisu neki zaludjenici za sport..cak sam se toliko plasila lopte da je to cudo...Zato danas vec planiram gde cu klinku, na koji sport..za pocetak ce balet, an to se pali, a onda ili umetnicko plivanje ili..a dotle ce imati i svoje misljenje pa nek izabere sta voli..Samo dok nije aikido.. :lol: :wink:
 
I da jos ovo- Gigule sve sam te shvatila..nekad upadnemo u taj trip odraslih..Ali se ja na srecu brzo vratim..I vise mi prija da sam mlada.. Imam facu deteta i niko me ne shvata ozbiljno.. to je nekad super..a nekad usud.. Al sam stvarno i iz perspektive klinke zapanjena druzenjem reko neta...mislim na ono kako caskaju gimnazijalci..Pa zar to nije mnogo glupo..Ski staza im da pljunu, oni sede kuci i kuckaju..Ko ja sad :lol:
 
Danas se setih nečega. Ovo sa održavanjem higijene zuba treba objasniti kod kuće. Ali šta raditi sa kičmenim stubom koji se razvija? Po ceo dan sede u nepravilnom položaju a izmedju fizike i matematike imaju fizičko pa niti da se opuste kako treba niti da znojavi spremno prihvataju nova znanja. Mišljenja sam da bi trebalo na fizičkom forsirati korektivne vežbe a ne preskakanje kozlića i naskakanje na švedski razboj uz tri leteća koluta jer niko ne ide za majmuna a ionako dva deteta od 30 mogu to da izvedu.
 
kad pomenu zube
jednom sam pričala sa sestričinom i u priči bezveze rekla kako uveče kada sam premorena najradije ne bi ni zube oprala nego onako legla u krevet a njen muž zblanut - ti pereš zube svako veče???? :shock: :confused: :shock:
a sestričina ga samo ošinu pogledom
ebote što mi bilo neprijatno ...
oni inače imaju četvoro dece.
 
Mirka šizika:
E moja Helen..to valjda iz kuce ide...Sumljam da ce tvoja deca drzati dijetu..ili moja klinka... Al znam neke mame koje bi se ponosile time.. 21 vek ce nam jos svasta doneti... Anoreksije , bulimije , gojaznost..sve je to samo pocetak...

Evo npr, nije u temi al sam se sad setila, citam na ovom forumu , podforum o 13-toj bg gimnaziji u koju sam ja isla nekad davno..pa oni vise ni ne razgovaraju u skoli, nego ovde na forumu..ja sam sa drugaricom tracarila telefonom , a oni sad lepo sednu na chat pa ogovaraju.. koja glupa ideja...

E osecam se prozvanom :D ali mi koji chatujemo ( :D ) na forumu ne idemo u isto odeljenje, niti se druzimo u skoli, svi imamo drugo drustvo - ne vidim sta tu ima lose?
Mislim ako cemo tako - onda sto uopste postoji forum kad mozemo da pricamo telefonom? :lol:

Sto se tice teme, kod mene u razredu bas je retkost kad neko ima pravu kicmu :( :( , a i kako je to moguce kad od 1. osnovne nosimo po 5 kila knjiga, mislim pogledajte malima torbe, ma to je strasno...
a da su debela - nista preterano, nista sto nem u drugim zemljama.
 
Ja ne vidim da su deca debela. Mozda poneka slatka buca ili bucko, al sve se to da ispraviti ako se reaguje na vreme i na pravi nacin.

A zubici cista 10. Mnogo sam ponosna na svrcine bisercice. Prosle srede smo isle na kontrolu kod cika zube. Zapanjila sam se kako je bilo mirno i u ordinaciji i u cekaonici. U moje vreme to je bio horor na oba mesta.
 
Samo nek su debeli, rumeni i zdravi, kod nas je debljina sinonim za zdravlje. Kad ima da se ustine za obrascic divota. Neke majke zastupaju teoriju da je jos uvek bolje spremati na masti?! A slatkise poturaju kao utehu za sve, prosto nauce dete da kad mu nije ok uzme nesto da jede, ali takvima i ne smeta ako su im deca debela
 
gigule:
draga mirka izivni što se mešam iako se obraćaš hellen
ne želim sa te uvredim nego to ovako dobronamerno.... .

:roll: ; ))))

da ali kad saberem nashi su ipak imali boljih stvari ishli su na radne akcije posecivali se pokucama nisu imali telefone ni tv...isli na more...ja sam se josh koliko toliko igrala u svom dvorishtu a danas je to retkost...i sto neko reche na b92 nekad su klinci igrali fudbal i kosarku na terenima kao iz hobija a danas se upisuju na treninge...i mislim da sport ne treba idealizovati ima prednosti volim ga i ja ali da znate da je izumitelj aerobika umro od infarkta...ok mada su mozda klinci danas pametniji i brzi od kompa.... a i druze se nije da se ne druze

haha ja sam bila debela ali nisam imala krivu kichmu
 
ne prepuštajte decu nesrećnoj sudbini
debele dece.

vodite računa da ne postanu predmet ismevanja
u bilo kom pogledu.

ako već nije svako sposoban da dete valjano
vaspita i odgaji u emotivno-intelektualnom smislu,
ali valjda svako može da pazi da mu dete ne
ždere svašta i da praktikuje bar najosnovniju rekreaciju
u funkciji pravilnog fizičkog razvoja.
 

Back
Top