e-Srbija

Betty

Elita
Poruka
21.481
dolazi.. :smile:


u planu je „пројекат назван „е-Србија” којим ће се државни органи и друге важне институције у земљи повезати у јединствену рачунарску мрежу. За тако модернизовано повезивање планирано је чак 20 милиона евра.”

gde se vidite u buducnosti? :D
 
pa za pocetak - celu drzavnu upravu republike srbije treba prebaciti u onaj siv na novi beograd. ma i skupstinu - ako ima mesta. sve ostalo prodati ili jos bolje iznajmljivati za debele pare i dovidjenja - onda moze da se prica o e-governmentu i tako to. a sto se tice institucija u zemlji - mnogo je vaznije propisati sta ko konkretno radi kako i kako se sankcionise nerad.. e posle toga intranet drzavni i sta ti ja znam....

gde se vidim u buducnosti - sigurno u Srbiji :)
 
Betty:
dolazi.. :smile:


u planu je „пројекат назван „е-Србија” којим ће се државни органи и друге важне институције у земљи повезати у јединствену рачунарску мрежу. За тако модернизовано повезивање планирано је чак 20 милиона евра.”

gde se vidite u buducnosti? :D
Ako se ne varam,ovakvo nesto postoji na teritoriji Vojvodine,tacnije-u procesu je nastanka.
Mislim da je okoncana druga faza,od tri ukupno,a nadam se da ce treca,a to je onaj neposredni pristup gradjana mrezi i obavljanje poslova vezanih za administraciju od kuce, biti zavrsena u sto kracem roku,pa da bar deo drzave malo lici na svet.
Era je racunara,a mi jos za jedan papiric trosimo pola dana,sto je ekonomski visestruko neisplativo.
 
inače, ja znam da se već neko vreme radi na tome da se formiraju elektronske baze podataka . u SO, pa onda katastar i sve to što treba optrčati prilikom recimo kupovine stana ....


sad kad krenem.....da puštam bionička vlakna.....:lol: sad ako se zatrčim.....
šta rekoše, KAD....:roll:
 
Bolje retro fora....ocemo MILICIJU!
Btw. od te "e-vlade" mi smo ko Avganistan od Shvajcarske...u svakom mogucem smislu.
Nek oni omoguce normalan pristup normalnom internetu po normalnim cenama u celoj Srbiji..a posle nek fantaziraju o eterichnim sajber visinama.
 
the.nesica:
pa za pocetak - celu drzavnu upravu republike srbije treba prebaciti u onaj siv na novi beograd. ma i skupstinu - ako ima mesta. sve ostalo prodati ili jos bolje iznajmljivati za debele pare i dovidjenja - onda moze da se prica o e-governmentu i tako to. a sto se tice institucija u zemlji - mnogo je vaznije propisati sta ko konkretno radi kako i kako se sankcionise nerad.. e posle toga intranet drzavni i sta ti ja znam....

gde se vidim u buducnosti - sigurno u Srbiji :)
:lol: :lol: :lol:
znaš, i mene raduje otpuštanje iz prekobrojnih javnih službi ;)

Da, sad će imati valjan razlog, pošto NJIMA racionalizacija troškova nije dovoljan razlog, za NJIH ne važe tržišni zakoni...neee.....oni su prošle godine u septembru, kada su čuli da će dozvoljeno povećanje plata biti "samo" 15 % za ovu 2006. godinu, povećali sebi plate na - 85.000 dinara.
Da li šalterski službenici po SO zaslužuju 85.000 :) Kolike su vama plate, po čemu su oni bolji od vas? :)
 
Enfroz2891.:
Bolje retro fora....ocemo MILICIJU!
Btw. od te "e-vlade" mi smo ko Avganistan od Shvajcarske...u svakom mogucem smislu.
Nek oni omoguce normalan pristup normalnom internetu po normalnim cenama u celoj Srbiji..a posle nek fantaziraju o eterichnim sajber visinama.


ma nema to veze sa Vladom nego sa servisima građana :) Tipa, moći ćeš da daunlouduješ svoj izvod iz matične knjige rošenih i da platiš koliko si potrošio neta za skidanje, a ne kao sada, 800 din ako ti šalju na kuću, odnosno manje ako čekaš u redu, lično & personalno..

a ondaK će i net biti jeftiniji, pa da......:P
 
DB 06:
Ako se ne varam,ovakvo nesto postoji na teritoriji Vojvodine,tacnije-u procesu je nastanka.
Mislim da je okoncana druga faza,od tri ukupno,a nadam se da ce treca,a to je onaj neposredni pristup gradjana mrezi i obavljanje poslova vezanih za administraciju od kuce, biti zavrsena u sto kracem roku,pa da bar deo drzave malo lici na svet.
Era je racunara,a mi jos za jedan papiric trosimo pola dana,sto je ekonomski visestruko neisplativo.


:D daj još info, pliz! Ja se baš radujem!
 
Betty:
ma nema to veze sa Vladom nego sa servisima građana :) Tipa, moći ćeš da daunlouduješ svoj izvod iz matične knjige rošenih i da platiš koliko si potrošio neta za skidanje, a ne kao sada, 800 din ako ti šalju na kuću, odnosno manje ako čekaš u redu, lično & personalno..

a ondaK će i net biti jeftiniji, pa da......:P
Pa znam,nisam blesav a to se zove e-vlada,kada najveci moguci broj administrativnih radnji i raznih smaranja mozesh da obavish iz kucne fotelje....neshto od toga moze i sad ali samo delimichno chak i kod nas....a shta sve to vredi kad je infrastruktura u datoj oblasti telekomunikacija kod nas ochajna,telekomunikacija uopshte?Prvo treba dici to na neki opshti nivo prihvatljivosti pa onda raditi na razvijanju internet usluga.Izvod iz matichne knjige sada mislim mozesh preko neta da naruchish ali opet morash da idesh po njega u zgradu opshtine....sve je stvar monopola lokalnih lopova,ko i sve kod nas,tu je glavni problem,a kad neko ima monopol ne isplati mu se da ulaze u razvoj jer nema konkurencije koja ga na to pritiska.
 
Betty:
dolazi.. :smile:


u planu je „пројекат назван „е-Србија” којим ће се државни органи и друге важне институције у земљи повезати у јединствену рачунарску мрежу. За тако модернизовано повезивање планирано је чак 20 милиона евра.”

gde se vidite u buducnosti? :D

Sebe u buducnosti vidim daleko...odavde.
Mogu da uloze i 200 milijardi evra i da prodaju jos milion Mobtela za milijardu ipo...nemam vise nikakvu iliziju,ni nadu da ce ovde biti nesto.

:D:D
 
Betty:
:lol: :lol: :lol:
znaš, i mene raduje otpuštanje iz prekobrojnih javnih službi ;)

Da, sad će imati valjan razlog, pošto NJIMA racionalizacija troškova nije dovoljan razlog, za NJIH ne važe tržišni zakoni...neee.....oni su prošle godine u septembru, kada su čuli da će dozvoljeno povećanje plata biti "samo" 15 % za ovu 2006. godinu, povećali sebi plate na - 85.000 dinara.
Da li šalterski službenici po SO zaslužuju 85.000 :) Kolike su vama plate, po čemu su oni bolji od vas? :)

Ја се овој твојој вести у теми веома радујем, поготово ако би последица умрежавања била ОТПУШТАЊЕ СТОТИНА ОДВРАТНИХ КОРУМПИРАНИХ БИРОКРАТА који представљају ВЛАСТ, ДРЖАВУ - то би заиста било дивно.

Али, има нешто друго што мене забрињава, па ми људи у Србији НИШТА НЕ ПРОИЗВОДИМО - сви људи се баве само муљањима, препродајама и уградњама свога процента у препродају и тркељисање. НИШТА СЕ НЕ ПРОИЗВОДИ то је проблем... и онда шта ће ми компјутеризована држава, чему ће она служити ??? 8-)
 
Betty:
nije istina da se svi bave "muljanjem" :idea: Sem državnih službenika, svi rade pošteno i za male pare (uglavnom). :lol:
I, takođe, kada bi se stimulisao i vrednovao RAD kako treba - misliš da bi se neko zayebavo sa sivom ekonomijom? Ma nije to stvar genetike nego bezizlaza! Svako bwe voli da radi, da zaradi, da ima za život, i putovanja barem 2 puta godišnje....i sigurna sam da veći deo naroda želi pride i MIRNO da živi. Npr. s mirnom savešću, onako, da se oseća sigurno što je ok, a ne da ga je blam ako ga prevare (umesto da je blam onoga ko vara, eno teme na filozofiji o tome).


e pa ondAk svi u e-poslovanje :P

Па хајде наведи ШТА ТО СРБИЈА ДАНАС ПРОИЗВОДИ ??? Па све фабрике су уништене... ???
Ја не кажем да тзв.радни људи не раде поштено, напротив, они се за сићу одеру радећи, а главницу вуку лопови... међутим тај рад се углавном своди на препродају готових туђих тј. увозних производа. НАША ПРОИЗВОДЊА ВИШЕ НЕ ПОСТОЈИ. А када се ми будемо освестили и то будемо схватили - биће касно, мада многи људи већ и данас то увиђају. Једино ме је јуче одушевила једна реклама фирме CAPORIONE - а то је Група удружених пољопривредних произвођача Срема - отворили су неколико продавница у Бгд. и продају ЗА ДОМАЋИЦЕ СВЕЖЕ ЦЕЂЕНИ ПАРАДАЈЗ - генијалци !
 
btw. eremita, SVAKA roba ima svog kupca - pa ja ne mogu da zamislim sebe da kuvam paradajz :) Naravno da kupujem "gotovi" ;)
Ako je tebi problem da shvatiš da žene neće više da se znoje zbog zimnice danima, jer im je jeftinije da kupe, to je tvoj problem 8)
 
Ne znam o cemu oni pricaju,pa pola Srbije jos i ne zna sta je internet.
Nedavno je bilo na tv-u da u Srbiji svega 10% domacinstava ima kompjuter,pa kad od tih 10% oduzmes minimum 5% koji imaju komp ali i posao i platu koja je za plakanje,onda dodjes do racunice da ce mozda nekih 5% stanovnistva Srbije uzivati u blagodeti toga.
 
Betty:
Ako je tebi problem da shvatiš da žene neće više da se znoje zbog zimnice danima, jer im je jeftinije da kupe, to je tvoj problem 8)

Eremita je vise ljubitelj domace zimnice a ne one iz Maxi diskonta pune konzervansa i ostale hemije.Zato ce on da zivi 100god,a ti Betty..... ;)
 

Back
Top