Vestice

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
:) Sad sam, posle 10 godina, ponovo citala 'Vestice iz Istvika", pa sam se istripovala da smo sve vestice, ali da na to zaboravljamo... I izvrsila klasifikaciju svojih poznanica na razlicite vrste vestica - zavodnice, isceliteljke, pakosnice, vladarke, heh...

Da li ste nekada osetile da ste vestice?
Ne mislim vestice u smislu kada se za neku zlu ili odvratnu zenu kaze da je vestica ('Jesi stigla na metli?, na primer) nego da imate stvarnu moc da omadjijate (nekog muskarca ili skup ljudi), da intenzivnim razmisljanjem o necemu to i prizovete (kisu), sasvim intuitivno pogodite o cemu se radi ili nekoga izlecite od glavobolje?

Da li ste nekada upoznale neku zenu i pomislile da je vestica?
 
ne volim rec vestica, izvitoperen joj je smisao. u stvari odbojna mi je slika o necemu smesnom i jadnom, prevazidjenom sujevernom otpatku koji vuce cetke i metle, gleda u solju kafe i vezuje crvene konce u cvorove.
svaka zena ima potencijal intuicije, koji cesto ne razvije onoliko koliko bi mogla. svaka od nas bar ponekad oseti uskladjenost sebe i svega sto je okruzuje. kada smo u fazi sa ostatkom sveta zracimo i uspevamo da prevazidjemo sebe ili okolnosti prirodno. za to ne moramo da budemo vestice. vestica bi sa druge strane teoretski manipulisala materijom i sopstvenom energijom da bi uticala na razvoj dogadjaja, i tu vec postoji razlika. imamo neke zajednicke osobine ali nismo sve vestice
 
Jutros kupujem burek od neke masne babe shto ima mladez iznad oka, i brkove, kaze ona meni:
'31 dinar dechko' , i pljune me na 'r' , ja se napravim lud na to i dam joj 30 din a nemam dinar, kazem 'a jel mogu da ostanem duzan 1 dinar' , napravim svoju najbolju bambi facu
baba kaze : 'Ne moze' i otme mi burek iz ruku, i pogleda me urokljivo.
ako ona nije veshtica ne znam ko je
nisam jeo ceo dan....
 
CaLiMeRo:
:D Pusti vestice u sred bela dana... Nego, a ima li ta knjiga da se kupi kod nas? 8-)

Ja citam staro Prosvetino izdanje iz 1987. godine. Ne znam da li postoji novo, ovo verovatno moze da se nadje u antikvarijatu ili u biblioteci. Autor je Dzon Apdajk (prevod Aleksandar Sasa Petrovic).

Mojra, tvoj post mi se svidja.
 
muvalo:
:) Da li ste nekada osetile da ste vestice?
Ne mislim vestice u smislu kada se za neku zlu ili odvratnu zenu kaze da je vestica ('Jesi stigla na metli?, na primer) nego da imate stvarnu moc da omadjijate (nekog muskarca ili skup ljudi), da intenzivnim razmisljanjem o necemu to i prizovete (kisu), sasvim intuitivno pogodite o cemu se radi ili nekoga izlecite od glavobolje?



Moja majka je po ovome garant vestica!
Kada god se spremamo da izvedemo nesto,sto je po njoj opasno(npr putovanje u Grcku sa malim detetom ili sl)njena zebnja(gde cete tako daleko,sta ako se razboli) se obavezno obistini i mi nadrljamo kao neodgovorni roditelji(eto,vidis da sam bila u pravu)!
Sad sam se naucila,pa joj potencijalne opasnosti ne predocavam!Ona mirno spava u neznanju a mi se cupamo kako znamo i umemo :D
 
jesam pomalo...

juce sam bas htela da letim..
cinilo mi se da je pun mesec (sve me vuklo da zapalim vatru i da se skinem..)
al' nisam nasla metlu... :(
jbs vesticu na biciklu..
 
muvalo:
Ja citam staro Prosvetino izdanje iz 1987. godine. Ne znam da li postoji novo, ovo verovatno moze da se nadje u antikvarijatu ili u biblioteci. Autor je Dzon Apdajk (prevod Aleksandar Sasa Petrovic).
Hvala lepo, Muvalo. :D

P.S. Ako govorimo o intuiciji, i uopste - o zenama receptorima za najfinije signale iz okoline - da, one postoje. Ako govorimo o harmonicnom uticaju na istut tu okolinu (feedback) - i toga ima. Zenama, onim potpunim (ili vesticama), dovoljno je da gledaju u sebe i kako bi videle sve.
 
shamanism is a gift

dygel.gif
 
mojoj mami se desava to tu i tamo, ti predvidjacki momenti...meni se dese, nekad se bas cesto...to svako ima po meni samo nece uvek da se ispolji
 
mojra:
ne volim rec vestica, izvitoperen joj je smisao. u stvari odbojna mi je slika o necemu smesnom i jadnom, prevazidjenom sujevernom otpatku koji vuce cetke i metle, gleda u solju kafe i vezuje crvene konce u cvorove.
Image kreiran od strane hrishcanske marketing sluzbe tokom vekova obrachunavanja sa "paganstvom".
 
Meni je par (bivsih) reklo da sam vestica :) Mislim da je to bio kompliment...

I, da, nisam mislila na Baba Rogu, na bradavice, supice od sismisovih krilaca :) nego na zenu koja ima moc. Sta znam, sve je to pitanje terminologije - moze da se prica o sugestivnosti, harizmaticnosti, bioenergiji, jakoj licnosti, unutrasnjoj snazi, ravnotezi - svako ucenje ima drugaciju terminologiju ...
 

Back
Top