Teška bolest

stane

Zainteresovan član
Poruka
491
Dr. da ne pričamo samo o uobičajenim bolestima, šta misliš, koja od te tri iz moje knjige je gora:

1. PRAZNA GLAVA
2. PRAZNA NOVČANICA
3. RAT

Na ovo me baš sad potsetila emisija na našoj TV gde se postavilo pitanje: Živite li bolje sad ili pre deset godina.
Rezultat glasanja gledaoca bio je očajan 6:94 za bolje.
E, za ove bolesti ni medicina nema doktrinu, pa možeš slobodno da pričaš.
 
dr:
Stane,ovo nije tema za zdravlje zato te pomeram u svastaru.
Tamo mozes nastaviti diskusiju.
Pozdrav!

Dr. nije tačno, ovo ti je znak velike depresivnosti, a ti pogledaj koliko tih pacienata imaš i ti. Šta misliš, da bi takva anketa kod tebe bolje prošla?
Ovo ti je veliki uzrok psihičkih obolenja i kad se to poklopi i sa pomanjkanjem elektrolita e onda imaš infarkte, moždane kapi, čak i samoubistva.
Ali i to što kažeš, svašta.
 
e sve sam cuo, ali ne mogu da verujem da "zdrava stanetova so" moze da resi i probleme u drzavi. ekonomske, politicke, socijalne...
stane ti si genije!!! na izborima cu glasati za tebe!!!
mrs more!!!
 
sta je bilo? nije se prodala so i odmah si poceo da vredjas? vec si postao veci evropljanin od bilo kog evropljanina pa se sprdas sa "zapadnim balkanom"?
dobro da si pokazao pravo lice iscelitelju nas slani!!!
b
 
Stane nemas razloga da se ljutis.Forum zdravlje se bavi samo zdravljem,a ovo sto si ti poceo je cisto filozofiranje.Zato sam i prebacila temu tamo gde veci broj ljudi moze da ucestvuje.
Sto se tice tih elektrolita koje stalno potezes,ja niti mogu niti hocu da ti prepricavam ono sto sam ucila 6 godina studija i sedma godina staza.Ako te toliko zanimaju elektroliti konsultuj Gajton,klinicka fiziologija i nadji sve o elektrolitima, a mozes i Harisona internu medicinu pa ako nadjes negde povezanost tih elektrolita sa svim,od bolesti preko kriza u drzavi ja se povlacim.
Kako ne shvatas,ja sam djak zapadne skole medicine i ne mogu protiv onoga sto znam.
A vec sam ti rekla, ono sto su mene i moje kolege ucili je toliko logicno da ga vrlo lako shvatis a ovo sto ti pricas je potpuno nerazumljivo,kosi se sa svom logikom.Pa ne mozemo sve da povezemo sa solju,pogotovo ne to da li je neko glup ili nije.Uzmi malo americke uzbenike pa ces videti kako najkomplikovanije stvari u medicini objasne tako da ih i moja baba moze shvatiti ,e kad budes tako objasnio svoje teorije onda ce te neko razumeti i shvatiti ozbiljno.
 
EJPRIL:
Gledala sam emisiju. Žalosno je to da preko 13% stanovništva živi u siromaštvu. I ONIH 40000 SIT. Žalosno.



EJPRIL, neznam odakle si da možeš da pratiš POP TV a slažem se sa tvojom konstatacijom.
Ali još je žalosnije, da čak preko 90% ljudi oseča se lošije nego pre deset godina. Dobro, trideset hiljada, koliko je glasalo, nije baš najreprezentativniji uzorak čak ni za Sloveniju, ali ipak. A pri tom istraživanja kažu, da se materialno u proseku živi nešto bolje. Znači taj osečaj lošijeg življenja dolazi iz nečeg drugog, najverovatnije iz psihičke nesigurnosti.
I za to ja kažem, da je ovo veliki uzrok depresija i ostalih psihičkih bolesti.
A što se tiče elektrolita, ljudskim nemedicinskim slovom nazvana so, to nečeš ni da veruješ.
Sa demokratijom zapadnog tipa primili smo i zapadnu maniru jodiranja soli, koja je prijašnju jugoslavensku so toliko iskvarila, da je sadašnja dvaput slanija. Nama to se desilo u 99. a Srbima u 01.
Naš trošak za lekove je u ovoj godini dvaput veči nego pre tri godine, a za Sbiju neznam.
To mora ovaj gost, koji me psuje da pita svog ministra zdravlja.
A sume su ohoho!
 
Treba mi oko 50000 eura za stan i to jednosoban. Gde da nadjem te pare. Stane u Srbiji roditelji obezbedjuju deci, to jest brinu se jedni o drugima generacijski što u Sloveniji nije slučaj. Pa kako da se čovek ne razboli.
 
Ejpril:
Treba mi oko 50000 eura za stan i to jednosoban. Gde da nadjem te pare. Stane u Srbiji roditelji obezbedjuju deci, to jest brinu se jedni o drugima generacijski što u Sloveniji nije slučaj. Pa kako da se čovek ne razboli.


Ejpril, to ne verujem, da roditelji ne bi hteli da pomognu svojoj deci, bilo u Sloveniji, slažem se još manje u Srbiji, verovatno je problem u parama.
Ali to, da se ogromne pare troše na lekove umesto za stanove, to se slažem. I u tom je suština bolesti prazan novčanik, koji prouzrokuje onda i druge traume.
Ali rešenje je toliko jednostavno, da neče niko da ga vidi.
 
:cry: Izvini, Ejpril, i meni sa mojim srpskim zivotnim standardom za jednosoban stan u Beogradu treba 50000 eura. Roditelji nisu u mogucnosti da mi ga kupe, ma koliko oni to zarko zeleli. Pretpostavljam da je i vase skolstvo bolje pa sa univerzitetskim diplomama drustvenih nauka mozete da zaradjujete i zivite pristojno u inostranstvu. Mi par decenija u ekonomskom smislu zaostajemo za Slovenijom. Sta bi mi onda trebali da kazemo?
 
NE TREBA TI 50000 EURA NE MORAŠ BAŠ DA ŽIVIŠ NA ZVEZDARI MOŽEŠ RECIMO NA MILJAKOVCU ILI U MIRIJEVU. A TU TI NE TREBA 50000 EURA, A OVDE GDE SAM JA NA TAKVIM LOKACIJAMA TREBA I MNOGO VIŠE.
 
Pa i tamo ti dodje ta cifra,veruj mi.Cene stanova su pomahnitale i van centa Beograda.Vrednost mog stana je duplirana od kad se preslo na evro.
Ali sve to nije bitno sa ovom temom,nego cisto da dodam.Ejpril,odakle si?
 

Back
Top