MISLI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Нама женама потребна је лепота да би нас мушкарци волели, а глупост да бисмо ми волеле мушкарце.:eek::think:

Габријел Коко Шанел, француска модна креаторка
 
"Ono što nas najneposrednije usrećuje jest vedrina uma-
ova je dobra osobina sama sebi nagrada. Stoga bi razvijanje
vedrine u sebi, valjalo staviti ispred svih drugih težnji."

 
"Svet je prepun sitničavih tirana, uskogrudih duša, mrzitelja žena. Njihovom broju nema kraja. Oni su verni svojoj naravi isto kao što zmija ujeda i škorpija bode. Ali, zato mi koje se spetljamo sa njima i koje ostajemo uz njih, mi smo budale. Mi zaslužujemo prekor - što se ne pokupimo i ne odemo od njih. Mislimo kako svojim robovanjem kupujemo neku sigurnost a onda, deset godina kasnije, ipak odlazimo i ostavljamo im domaćinstvo, jer smo konačno shvatile kako je sreća što smo se rešile njihove tiranije vredna bilo kakve materijalne cene - a nešto što se naziva sigurnost ionako ne postoji."
 
Za smrt, utehe nema. Veliki govori o njenoj neminovnosti, o njenoj vrednost,
O ceni tog presudnog trenutka, još očiglednije otkrivaju njenu
Ogoljenost i užas i samo su dokaz njene ogromne snage –
Kao prezrivi osmeh suđenog.
 
"Svet je prepun sitničavih tirana, uskogrudih duša, mrzitelja žena. Njihovom broju nema kraja. Oni su verni svojoj naravi isto kao što zmija ujeda i škorpija bode. Ali, zato mi koje se spetljamo sa njima i koje ostajemo uz njih, mi smo budale. Mi zaslužujemo prekor - što se ne pokupimo i ne odemo od njih. Mislimo kako svojim robovanjem kupujemo neku sigurnost a onda, deset godina kasnije, ipak odlazimo i ostavljamo im domaćinstvo, jer smo konačno shvatile kako je sreća što smo se rešile njihove tiranije vredna bilo kakve materijalne cene - a nešto što se naziva sigurnost ionako ne postoji."

:worth::worth::worth:
Ne daju da ti dam bonicu:(
 
sopenhauer-1.gif
 
Ponekad se žalimo da se osećamo prazno.
No, kako drugačije ispuniti svoj život ako pre toga u njemu nije bila praznina?
Jedino ono što je prazno može se ispuniti.
Zato praznina nije signal za tugu ili očaj,
nego alarm za nove stvari u životu.
 
I sputan i nemoćan, u toj vlažnoj jazbini, u položaju koji me ponizuje do skota,
ja prvi put pojmih u mislima i obuhvatih osećanjem smisao ljudskog života i borbe.


Ivo Andrić
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top