nvidia vs ati

BROTHER DZONI

Obećava
Poruka
66
E ovako spremam se da kupi novu graficku pa se pitam
1.koji je bolji ATI or Nvidia??
2.Da li je dovoljna ati x850 pro za nove ige ili je ipak bolje uzeti Nvidia 7600gt??
3.koja je bolja od ovih kartica?
4.koja je naj kartica po performansama a da je do 220EURA?? :confused: :confused:
 
Ovo ti je ono kao Intel vs Amd.I svako ce preporuciti svog favorita a ne sta je stvarno bolje.
Poseti nas sajt Benchmark,imas tamo detaljna testiranja grafickih karti pa ces sigurno naci sta je bolje.
 
da li vise volite perecu ili stapic. Isto s*anje drugo pakovanje :lol:
Salu na stranu. U principu ako zelis da pravis igracku masinu onda je bolji gforce jer mnoge igrice se prave upravo sa podrskom za nvidiine kartice. One ce lepo raditi i pod ATI-em ali opet ako je nesto ciljano radjeno za gforce onda je sigurno da je gforce bolji. Cisto logicko razmisljanje inace sta god da uzmes neces se zeznuti ;)
Ali evo jedan primer.
Kazu da su u rangu bile kartice gf 5500 ultra i ATI 9550 gamer. JA sam imao nvidiu a drug ATI. Identicne konfiguracije i on je priznao da su igre za nijansu lepse izgledale i manje seckale kod mene.
 
IdealnoLuda:
Trenutno je intel mnogo bolji,zbog core 2 duo i cele te stvari......amd kasni.....
ukusi su razliciti,a to je samo stvar ukusa
sto se mene tice,nVidia !
Intel trenutno ima bolji procesor, ali platforma im i nije bas najbolja. Cak 3 revizije svoje D975XBX maticne ploce su izbacili u osam mjeseci, a jos nema ni podrske za sata2 , a mem. kontroler je isto prilicno problematican. Ne znam, mozda sam pristrasan, ali jos uvijek vjerujem u AMD, nece oni bas sjediti skrstenih ruku, nekako mi temeljitije odradjuju stvari. Tek sa 939 ili AM2 platformom covjek moze vidjeti koliki su dosezi DDR ili DDR2 memorije....mnogo veci, nego nam je to pokazao Intel.
A sto se tice grafike, sve je to tu negdje. Otprilike i jedni i drugi nude priblizno isto za istu cijenu, ja sam jedino imao loseg iskustva sa X300 i X800 jer su mi se javljali cudni pikseli razbacani po ekranu, kasnije sam uvidio da je to bilo samo kod mene....pa mora da sam bio peh.
 
Pošto vidim da ste svi počeli da lupate kao maxim po diviziji i ja ću da lupim:
Gigabyte Dual 7800GT PCI-Expres
externo napajanje iz šuko utikača
loša strana svega ovoga da je napravljeno svega 2000 komada i prodaju se samo uz dvd verziju igre Cal of Duti 2 , i cena mu je oko 800 evra
Broj 1 na svetu
 
Stvarno lupanje do maximuma

Ati ce pojesti nVidiu , ali da za grafulju koju kupis skines vise razlicitih drajvera (starijih i novijih)
i poigras se sa njima .
prethodno sam i ja imao nvidiu i bila je super dok nisam nabavio ati , a za Hala 9000 promeni drajvere i neces imati nikakvih problema .
+ Jedan primer Heroes V na celeronu 2.4 , ati 9800pro , 1giga ddr 1 na high klizi ko podmazano .
 

Back
Top