Da li da nastavljam skolovanje u USA?

Lazar Babic

Početnik
Poruka
1
Ne znam sta da radim.Veoma sam zainteresovan da nastavim skolovanje u inostranstvu,konkretnije u USA,ali da li da se upustam u tako nesto-ne znam ni ja sam.Treniram fudbal i veoma dobro mi ide,a cuo sam da postoje i neke sportske stipendije u Americi.Ako je iko voljan da me posavetuje u vezi ovoga bio bih mu veoma zahvalan.Hvala unapred.
 
Lazar Babic:
Ne znam sta da radim.Veoma sam zainteresovan da nastavim skolovanje u inostranstvu,konkretnije u USA,ali da li da se upustam u tako nesto-ne znam ni ja sam.Treniram fudbal i veoma dobro mi ide,a cuo sam da postoje i neke sportske stipendije u Americi.Ako je iko voljan da me posavetuje u vezi ovoga bio bih mu veoma zahvalan.Hvala unapred.

Ako ikako mozes uradi to. Ne znam koliko si dobar, al' oni imaju skaute koji idu po Evropi i traze talente. Ako imas rodjaka u Americi pitaj ih da se malo raspitaju a ako zelis neke konkretne fakultete onda ti proporucujem UNC, University of New Mexico, Wake Forest, Notre Dame itd. Ako mozes idi na neke od kampova po Evropi jer tu ima najvise skauta.
 
Lazar Babic:
Ne znam sta da radim.Veoma sam zainteresovan da nastavim skolovanje u inostranstvu,konkretnije u USA,ali da li da se upustam u tako nesto-ne znam ni ja sam.Treniram fudbal i veoma dobro mi ide,a cuo sam da postoje i neke sportske stipendije u Americi.Ako je iko voljan da me posavetuje u vezi ovoga bio bih mu veoma zahvalan.Hvala unapred.
E sve zavisi od tebe-koliko si psihicki jak i da li mozes to da izdrzis ali da sam na tvom mestu i da imam para i malo srece ne bi se toliko dvoumio otiso` bi sto pre odavde! :wink: :grin:
 
Moja najbolja drugarica otišla je 04.08. u Ameriku na školovanje.
Princip je vrlo jednostavan, preko American Councils.
Treba da se polože neki testovi znanja engleskog i ako treniraš neki sport - veća ti je šansa da prođeš
U suštini to i nije tako loše. Porodica koju je moja drugarica dobila je sasvim OK, mesto je super i generalno je extra zadovoljna.
Treba imati nerava zaista ali čim odeš sve je super.
To traje godinu dana, ali samovoljno moze da se produzi
 
Ja isto treniram fudbal sada sam 4 godina srednje skole, prijavio sam se preko agencije u spetembru i dobio vise stipendija-ponuda za koledz iz prve divizije. Generalno ti mozes i sam da trazis stipendiju ne mora preko agencije ali je pitanje koliko dobro i iskreno ti mozes sebe da procenis. Sam proces je veoma komplikovan i tezak i lako mozes da se izgubis u celoj proceduri.Barem je to bio moj slucaj dok sam nesto istrazivao u pocetku. Ovako samo terniram vodim racuna o svom sportskom napretku. Cak mi je koledz posredstvom agencije poslalo i program treninga i rada za celu godinu u vise etapa. Za sada su i koledz i agencija ispostovali svaki dogovor i nadam se da cu do kraja godine da potpisem ugovor o tacnoj visini stipendije.
 
Vise informacija za studiranje u Americi mozete naci na stranici

www.usjournal.com.

Ovaj portal predstavlja preko 100 univerziteta u SAD-u koji prihvataju internacionalne studente. Biranjem preferenci na online pretrazivacu

http://www.usjournal.com/en/students/proguide/index.html

vrlo lako se dolazi u kontakt sa univerzitetima koji se jave obicno u roku od dva dana. Sve ostalo zavisi pojedinacno od biranog univerziteta, programa i pordacima o studentu.

Nadam se da ce vam ovo biti od pomoci.
 

Back
Top