VODOLIJA

Sladja NS

Obećava
Poruka
91
Dobro dragi moji i drage moje,
zasto i mi vodolije i obozavaoci vodolija nemamo svoj kutak?! Zar nismo mi ti koji treba da produhove ovaj svet i da saljemo ozitivne poruke?


:D
 
AQUARIUS - VODOLIJA
(od 21.01. do 19.02.)

Psihološke karakteristike i ljubavne sklonosti Vodolije



Osobe rodjene u ovom znaku zaista poseduju veoma neobican ukus, specifican stil izrazavanja i u izvesnom smislu pomalo "pomerenu" percepciju. Ukoliko pazljivije analizirate osobu u znaku Vodolije, jedna od prvih asocijacija na koju pomislite jeste "neobicnost". Ta njihova neobicnost se manifestuje na razlicite nacine, kao sto su: stil oblacenja i izrazavanje, reakcije i nepredvidljivost ponasanja. Naravno, glavni adut koji drze u svojim rukama jeste njihova brilijantna inteligencija. Zbog toga Vodolije cesto umeju da deluju superiorno i bezobzirno u odnosu na svoju okolinu.

Oni su zaista veliki majstori u pronalazenju dobrih ili prakticnih resenja. Vrlo su sposobni i umeju smisljeno da iskoriste i najmanju sansu ili da odaberu onu varijantu koja njima licno donosi najveci uspeh, dobitak i zadovoljstvo. Ipak, koliko god delovali na okolinu nepredvidljivo, neobicno i leprsavo, to je samo delimicna istina. Pravo objasnjenje i "tajna" njihovog uspeha se krije u cinjenici da oni deluju haoticno u spoljasnjem svetu ili na globalnom planu, ali zato u svojoj glavi imaju jasne ciljeve i licne prioritete.

Dakle, Vodolija je spremna da promeni bezbroj razlicitih uloga i da upotrebi mnoga sredstva pre nego sto ostvari svoj cilj. Postoji sjajna anegdota u vidu komentara koji na dobar nacin ilustruje njihov psiholoski profil i karakter, njihov stil izrazavanja, cud i ponasanje. Nakon dugogodisnjeg zivota sa jednom Vodolijom -- damom, covek objasnjava prijatelju svoju fascinaciju: "Znas, Ona (Vodolija) je spremna i sposobna da promeni sve na sebi, cak i ceo svet oko sebe, ali ne i da promeni svoj cilj. To je neverovatno, zbog toga je izuzetno cenim, ali i zazirem od nje". Zaista, uz Vodolije imate utisak da sve podleze zakonu promene osim ciljeva koji se nalaze u njihovoj glavi.

Vodolija u svakom slucaju skrece veliku paznju na sebe, bilo da je rec o neobicnom stilu oblacenja ili o vrlo specificnom izrazavanju i ponasanju, a u osnovi svega je -- provokacija. Znaci, oni svesno deluju na Vasa cula i na Vase emocije. Oni znaju kako ili cime da privuku neciju paznju, a narocito, da zaintrigiraju Vasu radoznalost. Ljubavni susret sa osobom u znaku Vodolije neminovno donosi veliko uzbudjenje, mnoga iznenadjenja i neizvesnost. Sjajno su savladali sve lekcije ljubavnog zavodjenja i upotrebu razlicitih strategija, u rasponu od velike cednosti do vrelih strasti -- "do poslednjeg daha". Njihovo raspolozenje je povremeno vrlo euforicno, ekscentricno ili provokativno, ali sa njima Vam nikada nece biti dosadno. Vodolije su veoma radoznale osobe i konstantno teze novom iskustvu, bilo da je ono saznajno, ljubavno, culno ili misticno.

.

NA KOJI NACIN SE TREBA UDVARATI OSOBI RODJENOJ U ZNAKU VODOLIJE

Ukoliko ste daroviti, slobodno upotrebite svu svoju mastu bez ikakvih ograda, i bez suvisnih skrupula. Vazno je da Vas stil izrazavanja deluje vrlo originalno, neposredno i intrigantno. Zapamtite dobro: nikada, ni u jednom trenutku, nemojte potceniti njihovu inteligenciju! Vodolije zaista deluju nonsalantno i leprsavo, ali to se zapaza samo spoljasnjim -- "blic" posmatranjem. Naravno, sustina je u necem drugom sto se ne vidi, sto ostaje skriveno iza neprobojnih zidova. Ukoliko ste dovoljno sarmantni, duhoviti, inteligentni, elokventni, lucidni i zabavni, ocekuju Vas pozitivni signali sa njihove strane. A na svaku njihovu poruku treba odgovoriti sa odredjenim stilom i veoma samouvereno.


STA JE ONO STO VAS PARTNER ILI OSOBA KOJA VAM SE UDVARA MORA OBAVEZNO DA ZNA O VAMA
Vazno je razumeti da Vi imate veoma specifican ukus i da Vas ne interesuju prosecne vrednosti ili srednja merila. U tom smislu, Vama ne trebaju nikakva pravila koja deluju rigidno, ili principi koji narusavaju Vasu potrebu za usavrsavanjem. Naravno, Vi ste veoma radoznala osoba i zbog toga pazljivo posmatrate sve ono sto se desava oko Vas, ali Vi svoj pogled uvek upirete ispred drugih. Vi ste pokretljivi i uvek spremni na akciju koja obecava novo saznanje, dobru zabavu i, narocito, uzbudljivo iskustvo. Vas partner mora da Vam se prilagodjava na razlicite nacine, cak i onda kada nije u stanju da u potpunosti razume sve Vase afinitete, interesovanja ili motive. Vi ste veoma tolerantna osoba i zbog toga ocekujete da okolina postuje Vase pravo na slobodnu volju, a od svog partnera prizeljkujete bezrezervnu podrsku, podsticaj i beskrajnu inspiraciju.
 
Za trud čista 10 :D

Čini mi se da si ti jedina ovde prisutna Vodolija koja se zaista potrudila da učini nešto našu stvar! :wink:

Pozdrav od komšinice Vodolije/Ovna s Mesecom u Devici 8)

Imaš moju podršku :D
 
Slazem se...
Ovdje su uglavnom teme tipa Sta mislite o vodolijama itd, a niko se do sad nije potrudio da postavi ili napise nesto konkretno. Ovo mi se jako svidja i predlazem da na ovoj temi svako ko ima neki tekst o vodolijama napise.
I ja cu se potruditi da nabavim nesto! :D
 
Da, divno bi bilo i da se potpise autor teksta i web site sa kog je materijal preuzet.

Nadam se da si makar to imala na umu inace je u pitanju krsenje autorskih prava koje je zakonom regulisano. to lepo i pise
"Copyright Astrolook© 1999-2005. All rights reserved"

Dakle
MATERIJAL PREUZET SA ASTROLOOK MAGAZINA
ASTROLOGA ANE RAKIĆ
http://www.astrolook.com/profil/vodolija.shtml
 
Nice text! Bas lepo opisane karakteristike jedne vodolije, pa cak i kako se udvarati! Valjda ce momci imati to na umu :wink: :D

Jedan veeeliki pozdrav od vodolije/device! :wink:
 
Mady:
Da, divno bi bilo i da se potpise autor teksta i web site sa kog je materijal preuzet.

Nadam se da si makar to imala na umu inace je u pitanju krsenje autorskih prava koje je zakonom regulisano. to lepo i pise
"Copyright Astrolook© 1999-2005. All rights reserved"

Dakle
MATERIJAL PREUZET SA ASTROLOOK MAGAZINA
ASTROLOGA ANE RAKIĆ
http://www.astrolook.com/profil/vodolija.shtml
Ne bi trebalo da se toliko zestis kakve veze ima sto je pozajmljeno? Ne moraju drugi da trose vreme da bi nasli nesto o vodolijama. Ti sigurno nisi vodolija garant si jarac ili nesto slicno!
 
Joj, samo se nemojte svadjati, pliiiiiiiiiiizzzzzzzz!!!

Sladjo, Mady je u pravu, u redu je pozajmiti neciji tekst, ali je isto tako red i da se kaze odakle je pozajmljeno.

Nemoj se ljutiti na Mady, a i Mady bi mogla malko blaze da saopstava ispravku :wink:
 
Pozajmljeno bez pitanja ne postoji, bila ja Vodolija, Jarac ili Meduza.

Svako delo je VLASNIŠTVO isključivo autora od trenutka stvaranja. Možda G-đa Rakić ne voli da joj se tekstovi uzimaju bez pitanja, bilo to i na pozajmicu, posebno ne bez potpisa.

Uostalom, kakva je to pozajmica ako je bez pitanja? Zamisli da ja uđem u tvoj stan i ne gledajući te uopšte, "pozajmim" tvoj TV, komp ili ... šta god već.

:roll: Zaista, lepo.
 
Mady:
Pozajmljeno bez pitanja ne postoji, bila ja Vodolija, Jarac ili Meduza.

Svako delo je VLASNIŠTVO isključivo autora od trenutka stvaranja. Možda G-đa Rakić ne voli da joj se tekstovi uzimaju bez pitanja, bilo to i na pozajmicu, posebno ne bez potpisa.

Uostalom, kakva je to pozajmica ako je bez pitanja? Zamisli da ja uđem u tvoj stan i ne gledajući te uopšte, "pozajmim" tvoj TV, komp ili ... šta god već.

:roll: Zaista, lepo.
Ok, pozajmi iz mog stana ako imas kljuceve!
Nego draga Mady sta bese ti u horoskopu
 
vidis, sladjo, na netu nema kljuceva, sve je otvoreno da se ljudi zabave, informisu ali ne i da zloupotrebe posebno kada je lepo napisano da je zasticeno autorskim pravom.

treba postovati zelju autora.

ja sam vaga, asc rak.
 
nemoj me shvatiti pogresno sto mi je stalo da objasnim. i sama se bavim novinarstvom vec 8 godina i pisala sam za zov, moc prirode, astroloski magazin gde sam cak bila i urednik a sama uradila 98% tekstova za svoj sajt... i znas li kako se osecam kada SVOJ tekst zateknem negde a nisu me ni pitali, ni potpisali... dodje mi da polomim prste. svaku rec sam pisala ja, mozgala nad smislom i tacnoscu izraza i onda dodje neko ko nije u stanju da napise tako nesto i odradi copy/paste [pri tom je to zakonom kaznjivo] i ne potpise autora, ma ni ne udostoji pitanja sto je osnovno. ja te svoje tekstove ne zelim da vidim da se povlace po netu, zelim da su samo kod mene na sajtu, danas sutra cu ih i naplatiti kao sto sam i do sada cinila i to je moje pravo. samo moje.

svako ko to zeli da radi moze - neka sedne i napise nesto, neka se posveti nekom radu, kako god... ne isterujem pravdu, smatram da sam u pravu

eto, zao mi je sto vas davim ali ljudi, plllls, postujte tudj rad, misao, rec. kao sto ne biste ukrali automobil, fotelju, dete ili tudjeg psa - ovo je takodje licna imovina.

_______________
www.spicum.com
 
Sladja NS:
Mady:
Da, divno bi bilo i da se potpise autor teksta i web site sa kog je materijal preuzet.

Nadam se da si makar to imala na umu inace je u pitanju krsenje autorskih prava koje je zakonom regulisano. to lepo i pise
"Copyright Astrolook© 1999-2005. All rights reserved"

Dakle
MATERIJAL PREUZET SA ASTROLOOK MAGAZINA
ASTROLOGA ANE RAKIĆ
http://www.astrolook.com/profil/vodolija.shtml
Ne bi trebalo da se toliko zestis kakve veze ima sto je pozajmljeno? Ne moraju drugi da trose vreme da bi nasli nesto o vodolijama. Ti sigurno nisi vodolija garant si jarac ili nesto slicno!

Za neobavestene: Zakon o autorskom pravu dopunjen je ove godine. Povreda autorskog prava je strogo kaznjvo delo. Da ne kazem "skupo zezanje". Ako nam "Sluzbeni glasnik" ne pada pod ruku, onda mozemo bar da ispratimo vesti- tj. koristimo osnovna sredstva informisanja. Sladjo, imas TV, zar ne? :D
Mi cemo na takvima kao sto si ti fino da zaradjujemo... :P
 

Back
Top