Vankuver, Kanada

Pozdrav,
Stan smo iznajmili u Spyglass Place-u. Gazdarica je bila vise nego ljubazna. Zgrada jeste starija kao i stan ali polozaj stana koji gleda na vodu i gde moze dete da mi se igra je ipak na prvom mestu. Useljavamo se 1og. Dovoljno je bilo da muz kaze gde ce raditi i zena nije trazila nikakve kredit cekove niti pravila problema... Ono sve sto ste nabrojali od parkinga do ves masine u stanu je ukljuceno u cenu. Stan je super malo me nervira beli itison po celom stanu al to je izgleda karakteristicno za vecinu stanova koji su stariji...Ono sto je jos lepo jeste kamin :)
Takodje muz moze za 15min pesaka do posla...
Koliko smo primetili ovde jako mnogo ljudi seta ili vozi bicikli...
Prodavnica koja nam odgovra je NoFrills ima super stvari i London Drugs...
Hvala na savetima i pomogli ste nam puno...
 
Pozdrav komšije

Imam jedno pitanje sto se tice banaka u Vankuveru. Otvorili smo racun u RBC banci i uslovi su jako losi za nas koji smo tek stigli. Ne mozemo da podignemo sa bankomata vise od 1000 dolara, takodje kada smo placali depozit za stan morali smo iz dva puta jer je opet ogranicenje preko tog e-transfera 1000 CAD. Bio muz za kreditnu karticu , jer smo razmisljali da stvari za stan kupimo na kredit, treba posteno da cekamo da nam odobre, pa tek onda za 3-4 dana cemo je i dobiti. Takodje smo dobili platnu karticu njihovu koja nije VISA nego neka njihova sa kojom ni preko neta ne mozemo da kupujemo... Da li su mozda uslovi u nekoj drugoj banci bolji ili je situacija ista u svakoj?
Hvala unapred!!!
 
Bogati, ne mojte kupovati namestaj na kredit kartu, ima da se ukopate sa tim godinama. Ako bas morate na kredit nadjite radnje koje daju prvu godinu otplacivanja bez interesa. Uvek ima neka promocija tako.
 
Hvala vam na savetima... Pitali smo i neki su nam rekli da nije lose da uzmemo namestaj na kredit kako bi gradili kreditnu istoriju jer kad se budemo odlucili u narednih par godina da kupimo auto dace nam bolje uslove...Trenutno ni VISA karticu ne mozemo da dobijemo... :) Za banku cemo sigurno videti da odemo i do Scotia Bank i da se raspitamo o uslovima.
Sto se tice mesta stanovanja...pa trebalo je naci kompromis izmedju lokacije gde muz radi (strogi centar) i deteta koje je zahteva mirnije okruzenje. Centar je katastrofa...nema dece i mnogo je beskucnika. Moj favorit je bio Barnabi jer su cene stanova nize ali onda bi morali uzeti auto i bez njega ne bi mogli nista.Ono sto smo gedali, muzu treba 40min prevozom do posla. Kad uzmes sve to u obzir ovo je najbolje resenje.
To da li je neko bogat ili ne to je vec stvar perspektive. Nije mi zao da dam par stotina dolara vise za stan gde ce svi biti srecni. I muz koji moze peske na posao i sin koji ce imati gde da se igra.A usteda na autu je velika. Na kraju krajeva nismo dosli ovde da bi ziveli gore nego u Srbiji, vec da nam bude bolje u svakom smislu.
 
Svakako da treba da koristite kreditnu karticu sto vise.
Ali to ne znaci da dugujete pare na njoj, nego kupite i na kraju meseca isplatite sve (kao American Express) i time povecavate svoj kreditni rejting.
Uzimanje kredita za namestaj i kupovina namestaja kreditnom karticom su dve razlicite stvari, i imaju razlicite posledice.

Treba da odete u neku drugu banku (Scotiabank ili CIBC) i raspitati se sta nude. TD nije za vas, jer ne nudi nista za sveze imigrante.
Ne treba po svaku cenu svuda otvarati novi racun, jer ce to kasnije ko bumerang da vam se vrati pri zatvaranju (vezano za izgradnju kreditne istorije)
Ono sto vama treba je:
1) debit viza kartica te banke (koja moze i online da se koristi)
2) kreditna kartica visa ili mastercard koje mogu biti osigurane depozitom ili ne. Prvo probajte da dobijete neosiguranu, tj donesite izvod prve plate, lizing ugovor i dosta puta oni hoce da otvore takav racun. Ako ne, onda stavite depozit $1000-2000 i otvorite takozvanu secure card. Ona ce vam sluziti par meseci, dok vam prve zabelezbe ne prodju kroz kreditni biro. Sledeci korak je pravac u radnje (posle par meseci) i tamo aplicirajte za karticu koja vam znaci (na primer u No Frills). Ne preterujte sa karticama iako su sve te iz radnji za dz., jer vas to kasnije opterecuje u ukupnom limitu za pozajmicu.

Sto se tice placanja stana, to mozete cekom svaki mesec ili ako hocete da si olaksate zivot, ovlastite stanodavca da vam skida sa racuna svaki mesec po dogovoru.

Kupovina kola (osim za kes) nije opcija za novopridosle, jer ce vas odrati za kamatu - pretpostavljam 8-12%, a inace bi bili 3-4%.


Sto se tice centra, ja se osecam odlicno u Vankuveru. Delovi grada Yaletown i West End imaju nesto mladju populaciju, ali svakako nema previse male dece. Jednostavno porodicni zivot je van samog centra. Burnaby ne komentarisem, jer da moram tamo da zivim..uopste ne bi ni dolazio u Vankuver, ima mnogo boljih mesta za zivot u tom slucaju.

Beskucnici i ostali North American specijaliteti su sastavni deo svakodnevnog zivota na ovom kontinentu. Ili se priviknete i prihvatite sve to kao "normalno" ili cete se osecati vrlo nezadovoljno svojim zivotom ovde. A to je nazalost vrlo cesta pojava kod nasih naroda koji ovde zive. Mentalitet je dosta drugaciji, i ko nije spreman i otvoren za nove izazove..Evropa je mnogo bolja opcija

pozz
 
Poslednja izmena:
Molio bih cenjene članove ako imaju neka saznanja vezano za naše ljude koji su vlasnici radnji ili firmi koji bi mogli da mi pomognu oko radne vize. Imam ujaka koji je u Vancouveru i koji bi mi pomogao u finansijskom i bilo kom drugom smislu oko imigracije. Ali je ipak malo stariji pa je vec izasao iz tokova . Unapred zahvalan Zoran Bogosav
 
Pozdrav svima!

I mismo stigli u Vankuver! Smeštaj rešili i sve ostalo... Sad socijalizacija!
Da li ima neko druženje /okupljanje/interakcija među našim ljudima.
Znam da svuda u inostranstvu vlada onaj zakon "kloni se naših" ali ja nešto nisam u tom fazonu, uvek mi prija da popijem pivčinu i razmenim iskustva sa normalnim svetom

I naravno, ako znate nekog kome treba jeftine radne snage... Dok ne nađem ništa pametno, može sve [emoji16][emoji16]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Hvala vam na savetima... Pitali smo i neki su nam rekli da nije lose da uzmemo namestaj na kredit kako bi gradili kreditnu istoriju jer kad se budemo odlucili u narednih par godina da kupimo auto dace nam bolje uslove...Trenutno ni VISA karticu ne mozemo da dobijemo... :) Za banku cemo sigurno videti da odemo i do Scotia Bank i da se raspitamo o uslovima.
Sto se tice mesta stanovanja...pa trebalo je naci kompromis izmedju lokacije gde muz radi (strogi centar) i deteta koje je zahteva mirnije okruzenje. Centar je katastrofa...nema dece i mnogo je beskucnika. Moj favorit je bio Barnabi jer su cene stanova nize ali onda bi morali uzeti auto i bez njega ne bi mogli nista.Ono sto smo gedali, muzu treba 40min prevozom do posla. Kad uzmes sve to u obzir ovo je najbolje resenje.
To da li je neko bogat ili ne to je vec stvar perspektive. Nije mi zao da dam par stotina dolara vise za stan gde ce svi biti srecni. I muz koji moze peske na posao i sin koji ce imati gde da se igra.A usteda na autu je velika. Na kraju krajeva nismo dosli ovde da bi ziveli gore nego u Srbiji, vec da nam bude bolje u svakom smislu.

Ani, jel ti bolje da ti deca gledaju beskucnike i centru, nego da se malo vozis,a auto ti inace treba. U Barnabiju imas nasu crkvu, pa prema tome odes tamo svake nedelje i vidis sta se desava i koliko dece ima, radi svoje dece.I Barnabi je lep kraj,a ima i nasih radnji i restoran, :)

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima!

I mismo stigli u Vankuver! Smeštaj rešili i sve ostalo... Sad socijalizacija!
Da li ima neko druženje /okupljanje/interakcija među našim ljudima.
Znam da svuda u inostranstvu vlada onaj zakon "kloni se naših" ali ja nešto nisam u tom fazonu, uvek mi prija da popijem pivčinu i razmenim iskustva sa normalnim svetom

I naravno, ako znate nekog kome treba jeftine radne snage... Dok ne nađem ništa pametno, može sve [emoji16][emoji16]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Velcome, :)
Pokusaj da nadjes list-magazin sa nasim radnjama, doktorima, advokatima, poslom i svim ostalim sto ima u Vankuveru, odmah ce ti biti lakse.
Imas dve crkve u Vankuveru, jedna stara cetnicka i u barnabiju , krajiska , ima nase raje koliko hoces,a najbolje da se raspitas kod svestenika, oni sve znaju i kome treba radna snaga.
Srecno i pazi na pare kako trosis, :)
 
Ani, jel ti bolje da ti deca gledaju beskucnike i centru, nego da se malo vozis,a auto ti inace treba. U Barnabiju imas nasu crkvu, pa prema tome odes tamo svake nedelje i vidis sta se desava i koliko dece ima, radi svoje dece.I Barnabi je lep kraj,a ima i nasih radnji i restoran, :)

- - - - - - - - - -


Mi smo vec mesec dana u False Creek-u. Ovde je super. Nema automobila setaliste i obala ispred zgrade. Dete krenulo u skolu i ne mogu da verujem koliko jedva ceka da opet ode. :) To nam se u Srbiji nije desavalo ni u vrticu. Centar nam je preko puta vode i nisu nam kola potrebna. Suprug se popne na most i predje ga i na poslu je. Barnabi...jednog dana cemo se mozda i tamo preseliti ali kao sto je vec neko rekao na forumu on je prica sam za sebe. MI bismo prvo da vidimo i dozivimo Vankuver. Na beskucnike smo se navikli...cak i stanemo i popricamo sa njima :) to su zivotne price svaka za sebe... neko je napravio izbor sam da nema dom i spava na ulici...svasta smo culi..uglavnom oni su bezopasni i samo ljudi. A Barnabi kazu je grad za sebe i kola bi nam bila potrebna za Barnabi a njih za sada ne planiramo da kupimo. Trenutno smo u fazi za permanent resident i bavimo se dostavljanjem papira agenciji.
Imam pitanje, da li je neko radio nostrifikaciju fakultetske diplome i polagao engleski jezik. Jel ima neko posebno mesto mozda gde je lakse proci sve to. Mi smo izabrali neku instituciju u Ontariju. Kazu trajace 20 nedelja nostrifikacija a da ne pricam o pomoci nasih fakulteta iz Srbije. Uzas...Ne zele nista da pomognu...
 
Ani, jel ti bolje da ti deca gledaju beskucnike i centru, nego da se malo vozis,a auto ti inace treba. U Barnabiju imas nasu crkvu, pa prema tome odes tamo svake nedelje i vidis sta se desava i koliko dece ima, radi svoje dece.I Barnabi je lep kraj,a ima i nasih radnji i restoran, :)

- - - - - - - - - -



Velcome, :)
Pokusaj da nadjes list-magazin sa nasim radnjama, doktorima, advokatima, poslom i svim ostalim sto ima u Vankuveru, odmah ce ti biti lakse.
Imas dve crkve u Vankuveru, jedna stara cetnicka i u barnabiju , krajiska , ima nase raje koliko hoces,a najbolje da se raspitas kod svestenika, oni sve znaju i kome treba radna snaga.
Srecno i pazi na pare kako trosis, :)
Hvala! U New Westminster-u sam pa ću prošetati do crkve u Burnaby da vidim kakva je situacija

Nije teško potrošiti lovu! Teško je posle napraviti [emoji16][emoji16]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Ako volis spor i miran zivot u malom mestu, uopste nije lose. Lepi predeli, jezero...

Vankuver je susta suprotnost, grad sa velikim prilivom stanovnistva.
Ja licno volim Vankuver i zapadnu obalu.

Mozda je bolje da dodjes prvo, pa tek onda da odlucis gde dalje. Jer kad potpises lease, vezani ste bar godinu dana.
 
Hahaha ma da ne zaboravim ja na muza????????????Samo da se oni uklope brzo,to mi je najveca frka a posle lagano.Kazu mi da je grad super ali nekretnine ludilo,tako da ako kupujemo nesto onda malo dalje.Mene bar za sad interesuje koj kraj je onako najbolji za porodicu dok ne odlucimo gde bi kupili nesto svoje.
 

Back
Top