Vankuver, Kanada

Dobro jutro Posado,

Vidim moja Bela Ladja se zaukala,pa moze Kapetan da malo baza okolo,ali eto mene u kontrolu...
Pitanje za Ninu:Koliko kosta mali fini stancic u Manhatnu i cime se nasi najvise bave?Rece ,neces jos dugo biti tamo,valjda izdrzis do leta,ondak sam planirao da obidjem Komsinicu i isprobam Kaf'cu...Da ne planiras da se selis ovamo?
Bgd skadar kafe mozda budemo trosili zimus ili na prolece ,ako bog daj...
Ajmo posado Vozi Dalje

Pozdrav Svima
Kapetan od Belu Ladju
:p
 
komsija Sale:
Dobro jutro Posado,

Vidim moja Bela Ladja se zaukala,pa moze Kapetan da malo baza okolo,ali eto mene u kontrolu...
Pitanje za Ninu:Koliko kosta mali fini stancic u Manhatnu i cime se nasi najvise bave?Rece ,neces jos dugo biti tamo,valjda izdrzis do leta,ondak sam planirao da obidjem Komsinicu i isprobam Kaf'cu...Da ne planiras da se selis ovamo?
Bgd skadar kafe mozda budemo trosili zimus ili na prolece ,ako bog daj...
Ajmo posado Vozi Dalje

Pozdrav Svima
Kapetan od Belu Ladju
:p

Mislim da ne zelis da nadjes stancic na Manhattnu jer je veoma skupo...
Naci mozes povoljan stan u Queensu (Pogotovo Astorija,"nasih" tamo ima najvise-sa svih prostora ex-Yu)Brooklynu,Harlemu(moze biti riskantno,a i ne mora)ili preko mosta u New Jersyju,koji nije daleko a konekcija sa gradnom zadovoljavajuca,ili Bronx...

Sve je povezano sa Manhattnom,subway je najrazvijeniji u New Yorku od cele USA...

Cime se bave nasi?Pa ko se kako snadje,nema pravila..uglavnom muckama raznim :D

Zao mi je gosin' kapetane ali New York napustam ukoro,tako da na leto mozes da me posetis na West coastu,sta je za tebe 4h leta? ;) I pazi kako vozis ,nemoj da nam brod preimenuju u Titanik..
 
A vidim probudio sam nasu Glavnu na Palubi.
Znaci skupo,jel imas neki websajt da pogledam cene?
PS:Ne znam koje imas papire i koje si struke,ali Ti tvrdim da je ovde u V. daleko bolje za zivot nego na West C-u.
Ipak zavisi koju kartu Mornar{ica} stavi ispred sebe za put i kako joj radi kompas...
Veslamo dalje,
puno pozdrava iz Vankuvera,
Kapetan od Belu Ladju
:-P
 
komsija Sale:
Ne valja da sam uvek brz,moras se prilagodis "musteriji",ali posto si iz "Nova Sada" imas protekciju...
SeeYouuuuu...
Kapetan od Belu Ladju :p

Hvala na dobrodoslici i protekciji jelte.
Sad sam se vec udobno smestila jos samo da me ostali clanovi posade prihvate. ;-)
Cujemo se ponovo sutra, odoh sad da malo strebam jeb... IELTS... :-|
 
komsija Sale:
Ne valja da sam uvek brz,moras se prilagodis "musteriji",ali posto si iz "Nova Sada" imas protekciju...
SeeYouuuuu...
Kapetan od Belu Ladju :p


Ijao pa ti si kapetane korumpiran!Pa nemoze to tako!
Brod je otvoren za sve ,odakle god da su,samo pod uslovom kad ispijemo sve kafe da nam protumace svetlu budicnost iz soljice....lol ;)
 
komsija Sale:
A vidim probudio sam nasu Glavnu na Palubi.
Znaci skupo,jel imas neki websajt da pogledam cene?
PS:Ne znam koje imas papire i koje si struke,ali Ti tvrdim da je ovde u V. daleko bolje za zivot nego na West C-u.
Ipak zavisi koju kartu Mornar{ica} stavi ispred sebe za put i kako joj radi kompas...
Veslamo dalje,
puno pozdrava iz Vankuvera,
Kapetan od Belu Ladju
:-P


Ahahahahah...sad sam jos i glavna na palubi...hmmm..dobro je dok nisam brodski mali..
Pa nemam nikakav web site,to su informacije koje cujem od ljudi koje poznajem.a koji su imali iskustva sa time.Pogledaj na netu,nacices sigurno.

Kompas trnutno radi ka West Coast-u,ali ako me bura tamo donese,rado cu docu da okusim zivot u Vankuveru..u,a struka mi je zajebana..
Veslajmo ljudi,punom parom!
 
Caooo svima pogledao sam malo i nasao podatke o Alberti ne mogu da verujem!!!!!!!!!

Critics argue that the Alberta Advantage is not enjoyed by all Albertans. Alberta's current minimum wage, $7/hour, was only recently raised from $5.90/hour in September 2005. At the time Alberta had the lowest minimum wage in the country, even as of 2006 only New Brunswick and Newfoundland and Labrador have lower general minimums. It is worth noting, however that the other provinces' minimum wages are not any more than $1/hour higher at the most, and that in any event the Albertan labour market is currently such less than one percent of Albertan wage earners are paid the minimum wage. [3] Many if not most of the few Albertans who are paid the minimum wage are tip earners, most of whom can, unlike their counterparts in rest of the country, expect gratuities on par with those received in the U.S. Even in fast food restaurants, starting wages of over $10/hour are no longer uncommon.

The average hourly wage is now over $20/hour and is by far the highest of any jurisdiction in North America.

Alberta, a resource-rich province, has been particularly blessed with an abundance of energy resources. Although Alberta's stocks of traditional supplies such as sweet crude are in decline, Alberta has massive oil reserves contained in the Athabasca Oil Sands, the proven and currently economically extractable portion of which is only rivalled in size by Saudi Arabia.

Mozete pogledati na: http://en.wikipedia.org/wiki/Alberta_Advantage#column-one
 
nina_lion:
Ahahahahah...sad sam jos i glavna na palubi...hmmm..dobro je dok nisam brodski mali..
Pa nemam nikakav web site,to su informacije koje cujem od ljudi koje poznajem.a koji su imali iskustva sa time.Pogledaj na netu,nacices sigurno.

Kompas trnutno radi ka West Coast-u,ali ako me bura tamo donese,rado cu docu da okusim zivot u Vankuveru..u,a struka mi je zajebana..
Veslajmo ljudi,punom parom!


Hocu i ja da putujem ali je to iz Srbijice malo teze, blago vama, ali barem mogu da veslam zasad.
 
Imas nasu podrsku da veslas preko bare,ne odustaj od veslanja nikako jer sa ladje na kojoj se sada nalazis,i pacovi su odavno pobegli...

BTW-Da li sam vam rekla da sam u Bostonu pre dve -tri nedelje videla kapetana gore pomenute ladje?Onog zgodnog, prosedog?
 
AleksandarA:
Caooo svima pogledao sam malo i nasao podatke o Alberti ne mogu da verujem!!!!!!!!!

Critics argue that the Alberta Advantage is not enjoyed by all Albertans. Alberta's current minimum wage, $7/hour, was only recently raised from $5.90/hour in September 2005. At the time Alberta had the lowest minimum wage in the country, even as of 2006 only New Brunswick and Newfoundland and Labrador have lower general minimums. It is worth noting, however that the other provinces' minimum wages are not any more than $1/hour higher at the most, and that in any event the Albertan labour market is currently such less than one percent of Albertan wage earners are paid the minimum wage. [3] Many if not most of the few Albertans who are paid the minimum wage are tip earners, most of whom can, unlike their counterparts in rest of the country, expect gratuities on par with those received in the U.S. Even in fast food restaurants, starting wages of over $10/hour are no longer uncommon.

The average hourly wage is now over $20/hour and is by far the highest of any jurisdiction in North America.

Alberta, a resource-rich province, has been particularly blessed with an abundance of energy resources. Although Alberta's stocks of traditional supplies such as sweet crude are in decline, Alberta has massive oil reserves contained in the Athabasca Oil Sands, the proven and currently economically extractable portion of which is only rivalled in size by Saudi Arabia.

Mozete pogledati na: http://en.wikipedia.org/wiki/Alberta_Advantage#column-one


Aco, pricao sam ja o nafti u Alberti ranije, ne znam da li si citao te postove...........ta cinjenica i nije tako poznata u svetu,......nisam siguran ali mi se cini da sam pre neki dan cuo u jednom dokumentarcu o ovom naftnom bumu , da su rezerve nafte u Alberti procenjene na 2000 milijardi barela ili tako nesto, po sadasnjim cenama, preracunato u US$ oko 3000 milijardi !!! Dnevna svetska potrosnja nafte je oko 80 miliona.........

Pored nafte, uglja ima i ne zna se koliko, nalazista dimajanata............drvna industrija je jako razvijena, samo u USA Kanada godisnje izvozi drveta u vrednosti od 7 milijardi $$.............

Rezime, suficit u drzavnom budzetu za 2005. je bio neverotavnih 13 milijardi $$$, i to na samo 32 miliona stanovnika! To nema ni Japan..............

Sto se tice ovih satnica, klinci po radnjama zaradjuju i po $15 na sat slazuzi robu po rafovima, isti posao u Ontariju , ne vise od $8-9............
Automehanicar, elektricar sa iskustvom uzima $30 na sat, dobar vodoinstalater i neverovatnih $50 na sat..............govorim naravno o platama ovde na severu Alberte gde se polako zahuktava ovogodisnja "zetva" nafte, to je meni bilo cudno u pocetku kada sam cuo da se nafta busi zimi kada je zemlja zaledjena.......
 
Dobro-jtro Posado,

Vidim da ste jutroske rano ustali ,
Bas lepo od Vas,komplimenti od Kapetana od Belu Ladju
PS:Prosetao sam okolo po Forumu i vidim da je dosta price na temu kako odveslati do Kanade ali se slabo ili nikako spominju dva malo zaobilazna putica koji ovde u V. funkcionisu vrlo dobro pa da Vam skrenem paznju:
-mozete da se udate/ozenite za nase ili "njihove"
-ako ste u mogucnosti mozete da kupite ovdasnju firmu,radnju,kompaniju/to dosta ovde rade kinezi/ i onda dobijate papirice...www.cic.gc.ca , www.buysell.com ili http://www.buysell.com/root/search/BC/577/958/1/false/Business_For_Sale.aspx
koji se odnosi na V. i okolinu.

Veslamo Dalje,
Kapetan od Belu Ladju
 
E pa evo i mene, novog clana posade.
Hvala vam svima na toplom "primitku" u vase malo ali veselo drustvance.
Danas je grozan dan u N. Sadu a mene boli glava..
Ali posto na ovom brodu nema zabusavanja, veslam i ja punom parom.
Poz!
PS. Nina super ti je ovaj hodajuci SHABARAKANDI :smile: :smile:
 
maya_cy:
E pa evo i mene, novog clana posade.
Hvala vam svima na toplom "primitku" u vase malo ali veselo drustvance.
Danas je grozan dan u N. Sadu a mene boli glava..
Ali posto na ovom brodu nema zabusavanja, veslam i ja punom parom.
Poz!
PS. Nina super ti je ovaj hodajuci SHABARAKANDI :smile: :smile:
Zdravo Komsinice,

Iz kog si dela grada,sta ima novo,jes podnela aplikaciju...blabla eto par pitanja da ti nije dosadno...PS AKo hoces jos samo kazi..
Kapetan je tu da drzi Ladju na kursu!

Pozdrav iz V.
Kapetan od Belu Ladju :p
 
68Charger440+6:
Jel zna neko od vas Nikolu R., on je iz Vancouvera cini mi se.
Zdravo Komsija,
Lepo da si se ukljucio na nasu Ladju.
Ako taj tvoj drug ima i prezime mogu da potrazim preko tel_baze ,a mozes mozda i ti.Evo ti broj baze kad zoves iz V-ra treba ti samo -411-.Kad zoves izdalje:-??-1-604-411
Poz
Kapetan ;)
 
komsija Sale:
Zdravo Komsinice,

Iz kog si dela grada,sta ima novo,jes podnela aplikaciju...blabla eto par pitanja da ti nije dosadno...PS AKo hoces jos samo kazi..
Kapetan je tu da drzi Ladju na kursu!

Pozdrav iz V.
Kapetan od Belu Ladju :p

Ja sam ti s Bulevara, tacnije preko puta bivse Lutrije. Sad sam na Grbavici trenutno, znas gde je nekad bio Bordo caffe?
Inace ovde sve po starom. Mada, mogu ti reci da je Novi Sad postao jedno ogromno gradiliste. Svuda raskopano, putevi su katastrofalni..Stare kuce porusene..Ako mene pitas, grozota.
Bas pricam ovih dana s dragim kako jedva cekamo dan da dodjemo u Kanadu i jednog dana kupimo brvnaru duboko u prirodi pored nekog jezera, znas kao iz filmova (a ovih dana mi sve tako neki filmovi dodju pod ruku..)
Dosta mi je ovog smoga i guzve.
Sto se aplik. tice nismo jod predali. Pocetkom nov. polazem IELTS i ako Bog da, saljemo je pocetkom dec.
Potrebno je strasno puno strpljenja za sve to, ali volja da pobegnemo odavde je svakim danom sve jaca i jaca...
Aj sad ti malo.
Naravno, i svi ostali koji su tu sa nama.
 

Back
Top