Ваш избор је???

Шта вас највише дотиче?

  • Романса

  • Реалност

  • Фикција

  • Биографија (најширих могућности)

  • Заборављена (скривена) истина

  • Авантура (забава)

  • Мистификација

  • Момче заборавио си нешто, као нпр...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Bullitt13

Iskusan
Poruka
5.846
Можда вам делује као велико бркање појмова, али укус и мишљење је и поента! После избора би евентуално било пожељно свакако и навести разлог?
 
volim kratke price i romane. ponekad citam i poeziju (to si zaboravio, momce) ali je uglavnom izbegavam, pogotovo ako mi se nesto mnogo svidja jer me jezivo dirne :)

biografije mrzim iz dna duse - kakva drskost, pisati o tudjem zivotu! kao, mnogo su pametni jer su pricali sa komsijama (yebote, zamisli da MOJE komsije nekome objasnjavaju kakva sam bila), analizirali dugove i racune i spijunirali po ljubavnim pismima... fuj. pa jos kad pocnu da ceprkaju po delu i povezuju sa likom.... brr. autobiografija mi je ok - ako ce neko da me laze, nek' me laze taj lik koji me interesuje, a ne neki posrednik.

a krimici i avanturisticki romani su bas ok - posteno (ako nije bastovan ubica) i upotrebno. poz
 
Момче заборавио си нешто, као нпр...

Ne smatram ovo u realnost, zato sto je realnost suvise velik pojam: volim price o gubitnicima. O gubitnicima koji zauvek ostaju gubitnici... Tamo gde prica nema happy end... Nekako me podsecaju na mene. Na ljude koji nisu nista posebno: samo ovce kao i gomile drugih.
 
Па можда си могао да је сврсташ у биографије, ако се прича искључиво базира на њима!!! Али нема везе! Ставио сам широке појмове баш да би се на овој теми нашло и неко објашњење, да се не своди све на пуко анкетирање!!!
 
Момче, заборавио си да нам кажеш о чему се овде уопште ради!

Да ли би ово што си навео требало да буду књижевни жанрови, или шта?


(У чему је разлика између ''мистификације'' и ''заборављене-скриване истине''?)
 
Glasao sam za biografije. Neko je napisao da mu se ne dopada čeprkanje po tuđem životu ali kad je neko javna ličnost naravno da javnost zanima nešto o njegovom životu. Ne govorim o biografijama tabloidskog tipa nego o ozbiljnim analizama života i ličnosti.
Naravo, dosta toga je izostavljeno, ima preklapanja u ponudi itd, ali anketa je ipak interesantna.
Inače, ja volim da čitam i dnevnike.
 
Osim realnosti koje pishu danashnje glaveshine.......vishe nesto istorijsko,a to je zabano vs. AVANTYRa..(kao dete sam voleo bajke,pa sam zato glasao za avanturu jer je to veselo....)
---------Mozda ,horor.......licnosti pa ni za MJ nisam chitao i ....koja je bila pravila fud, igre celavca Koline.....ogadila mi se fuca.....ne mogu to vishe,a kamoli basket....
 
recimo fikcija!
ukoliko ispravno tumacim samo znacenje pojma....ali zar nije sve fikcija, jedna velika fikcija...kao plod naseg uma! ono sto odatle izadje mora biti fikcija ukoliko naravno ne pisemo o istinitom dogadjaju ili komsiji :) ali to bi vec bio dnevnik, putopis ili memoari u krajnjem slucaju u kojima opet ima elemenata neizbezne fikcije kao udeo samog stvaraoca......kazem - sve je fikcija....a moc paranoicnog uma je velika! onda i sizofrenija....ma svaki pisac mora biti delom sizofrenicar....bar onim pozitivnim delom....inace kako ce da smisli sve te dijaloge, i radnje...pa sam prolazi kroz sve to...e sad ako gresim ispravite me, no ja ne smatram da gresim....ipak je fikcija glavna u delima i svi je citamo i volimo svesno ili nesvesno...ili si time mislio na naucnu fantastiku????? ali tome ne bi trebao da das takvo ime! obrazlozih ja pa ti vidi!
dakle FIKCIJA! definitivno
 

Back
Top