Sad se ja pitam - ko mi to cuva dete?

  • Začetnik teme Mirka šizika
  • Datum pokretanja
Ma nema ih puno - mozda 20 -tak ... Vise ni to sto platis debelo nije garant da ce detetu biti ok.. Bila sam u jednom cuvenom beogradskom privatnom vrticu koji sad naplacuje 300 evrica mesecno svoje usluge, a deca im spavaju na jogi dusecima NA PODU. Nema kreveca, nema nista da ih odvoji od zemlje, spavaju ko sardine jedni do drugih na malim jogi dusecima... Pitala sam gazdaricu dal nije mogla da kupi krevetice , to je jednokratna investicija, verujem da joj ne bi bio neki udarac po budzetu, ali mi nije odgovorila.. Samo menja temu...Za klopu imaju paprikase i spagete... sve zdrava hrana ..Za 300 evrica ocekijem mnoooooooooooogo vise ...

Mozda bi jedna od tema mogla da bude i to sta se dogadja po vrticimau srbiji...bilo dobro ili lose..da vidimo ko nam to cuva decu i u kakvim okolnostima.. Vidim da nema idealnih uslova .. Kakva su vasa iskustva?
 
Ja stvarno ne znam....ali moze se ovde sta nauchiti iz private iskustva...mene su chuvali 2-3 porodice na selu, u grady 2.....u vrtic ishao sa 5 godina ne bili ..kako se kaze buljio u ekran od tVa i gledao YU ligu y fudbalu.......
Zar to nisu mogli roditelji(vashi...??) .......,ili neka.....kucepaziteljka da se nadje iskusna......to se vidi u ochima...ali posto si u bg-u,....hmmm.....
 
codemaker:
Nista ja tebe nisam razumeo?
Ili si to tako i hteo?
Jel' moze to malo pismenije i razumljivije pa da se nastavi diskusija?

Ili si to tako i hteo? ---ovo me je uvredilo....za ovako nesto se ne shalim.... :roll:

PROBACU(e moj srpski....) -----Da li je mogla dete ostaviti kod nekih ljudi....??-A starijih gde ima zelenila...i ostale dece....premda ja bg City...koliko,vidim u opisu....pa je teze naci chist AIR a kamoli...josh normalne starce.....SEM TOGA da li si ti strycnjak za razumevanje....xexxexe :twisted:
 
Mirka šizika:
Ma nema ih puno - mozda 20 -tak ... Vise ni to sto platis debelo nije garant da ce detetu biti ok.. Bila sam u jednom cuvenom beogradskom privatnom vrticu koji sad naplacuje 300 evrica mesecno svoje usluge, a deca im spavaju na jogi dusecima NA PODU. Nema kreveca, nema nista da ih odvoji od zemlje, spavaju ko sardine jedni do drugih na malim jogi dusecima... Pitala sam gazdaricu dal nije mogla da kupi krevetice , to je jednokratna investicija, verujem da joj ne bi bio neki udarac po budzetu, ali mi nije odgovorila.. Samo menja temu...Za klopu imaju paprikase i spagete... sve zdrava hrana ..Za 300 evrica ocekijem mnoooooooooooogo vise ...

Mozda bi jedna od tema mogla da bude i to sta se dogadja po vrticimau srbiji...bilo dobro ili lose..da vidimo ko nam to cuva decu i u kakvim okolnostima.. Vidim da nema idealnih uslova .. Kakva su vasa iskustva?
Malo se salim,vojnicki,onako kako samo mi znamo,izvini...
Pa budi srecna da je dete bilo pored tebe a ne kontra.Gleda se samo profit,ko kontrolise te privatne vrtice?
 
Mannibals:
Ili si to tako i hteo? ---ovo me je uvredilo....za ovako nesto se ne shalim.... :roll:

PROBACU(e moj srpski....) -----Da li je mogla dete ostaviti kod nekih ljudi....??-A starijih gde ima zelenila...i ostale dece....premda ja bg City...koliko,vidim u opisu....pa je teze naci chist AIR a kamoli...josh normalne starce.....SEM TOGA da li si ti strycnjak za razumevanje....xexxexe :twisted:
Lepo sam ja napisao, samo sto b ti da diskutujes a ne umes da napises kako valja.
Ono "ili si to tako hteo" se odnosilo na pitanje da nisi mozda namerno pisao iz nekog razloga nerazumljivo, jer ti se cini da tako treba?

Ne mozes se brate mesati u diskusiju a ne umeti sastaviti suvisle recenice na srpskom. Izvini, ali ovo je forum u Srbiji, pisemo srpskim jezikom i svako ko to ne ume, neka bude spreman da mu neko na to i skrene paznju.
Ako hoces na engleskom, sto se mene tice moze, ali tada bi morali da predjemo na neki drugi forum.
Ne radi se ovde o lingvinistickom puritanizmu, radi se cisto o tome da te covece nista ne razumem a ti zapeo pa diskutujes. Mozda te neko i razume ali ja ne, i samo to sam napisao.
Frfljas nesto na sav glas ovde a tesko te razumeti, to sam ti rekao i na to ukazao.

I da, ja nisam strucnjak za razumevanje - un srpskom jeziku takav ne postoji, osim ako ces ti postavljati nove standarde srpskog jezika.
 
Ja bih po'pi'zdela. :lol: :lol:
Ali posto kazes da si do sada bila zadovoljna i da je dete srecno (najvaznije), ne cini nagle poteze ali porazgovaraj sa njima. U fazonu da si shokirana kako tako neki previd moze da se desi. Da vidimo kako ce da se opravda.
Ajde da je neko novo dete u pitanju, ali ako si vec dugo tamo....Zuti karton. :wink:
 
Ceakm da klinka prezdravi pa da prupitam vaspitacicu sta joj bi... S kim god da sam razgovarala o ovome , nije video nista dobro u tome..da je vrtic moj, ja bi to odmah odpustala... Ponekad pozelim da otvorim jedan vrtic ne bi li konacno bila mirna.. Gde god da mi je dete bilo ima neki nedostatak.
Ok priznajem ja sam malo vise zahtevna nego sto bi trebalo , ali za svoju jedinu cerku
2.gif
trazim samo najbolje...

Isla je do sad u tri vrtica..Tj isla je u drzavni jedan dan, jer sam zatekla vaspitacicu kako trci ispred mene sa recima : "Ajd da presvucemo Nanu , ide joj majka!!" Dobro je nisam nokautirala... Ona ceo dan i istom pampersu sa 20 meseci , e pa to definitivno nije dovoljno dobro za moje dete..
Onda privatni vrtic , mali... Gazdarica sama kuva i tera me da i moje dete tu ruca...E pa nece da moze .. I sve to samo da bi joj platila 30 evrica vise.. Rekoh joj evrice ti dajem , al ce dete kuci da ruca... Grdno se uvredila..zateknem je jedan dan da ruca sa ostalom decom..pitam dete sta je bilo za rucak kaze supa... a gazdarica tvdi bio paprikas...vaspiatcica me muva ispod laktom , da je istina da je bila samo supa...E tu popizdim skroz i opet ispisem dete...
MAlo se smirih u ovom trecem vrticu, a i dete se super uklopilo...Sve do jucerasnjeg poziva... Pa sad vise nisam pametna , jel ima u ovom gradu neki dobar vrtic , gde se sve odvija kako treba ..mislim da je ok hrana , cisti wc, uredno osoblje, da se lepo radi i ophodi sa malcima????

Kad pomislim tek na skolu muka me hvata..Vrtic kao i biars , al skola... gde da upisem dete ? U drzavne ili da biram neku privatnu...
 
Uf srecno Vam bilo sa vrticem... Ne moze se reci da su svi losi, ima dobrih..Mada su nasi kriterijumi ( mislim roditeljski ) razliciti... Neko je zadovoljan samo cinjenicom da mu je dete upisano u vrtic , jer je i to veliki problem danas.Nekose pak ne zadovoljava samo time nego cak trazi dlaku u jajetu ( kao ja) ....Treba biti u sredini , koliko je god to moguce..
 
ima , ali zavisi gde stanujes. Ne znam da li bi htela da se vozikas s jednog kraja grada na... Banjicu.
Ali, necu da reklamiram. Samo da kazem da primenjuju onaj metod vaspitavanja kroz umetnost. Deci se razvijaju individualne sposobnosti, podstice se kreativnost, malisani uce da primecuju lepo oko sebe... Naravno, nije to vrtic za "talentovane" nego za svako "obicno" dete. Dolaze im balerine, pozoristanca, klovnovi...imaju nastavu jezika (ako zele), sportske aktivnosti (e, tenis :) !). Vaspitacice su kvalifikovane, imaju i medicinsku sestru...
Sada, sto se tice spavanja na madracima u vrticima za stariju decu, pa to je standard i ne samo kod nas. Deci apsolutno nista na njima ne smeta, a posle spavanja madraci se lepo pokupe pa se osobodi prostor za igru i ostala zanimanja.
 
izvini, je l' smem da pitam o kom to vrticu na Banjici pricas?
Jer ako pricas o Ljolji, onda dzaba im bilo sve sto imaju, kad su im grupe od po 40 dece (mozda preterujem, ali znam da ih je nesto jako puno u grupi!) ...e , pa ako dve vaspitacice mogu da se posvete svoj toj deci, onda im stvarno svaka cast! a naravno, da ne mogu!
 
Ja ne mogu da prihvatim cinjenicu da mi klinka spava na jogi duseku na podu.. TO mi je skroz bljak... skroz mi je to nelogicno...U drzavnim vrticma imaju krevece..tj krevete na raskalpanje , jesu uski ali bar nisu na podu.. I u nekim vrticima sam to isto videla.. Neprihvatljivo mi je spavanje na podu..Pa ni ja ne spavam na podu matora kokoska... Cuvam bre jajnike...

A ne umem da vozim pa sam vezana za moj kraj ...
 
A zasto lepo ne uzmes neku devojku, zenu i sl. da ti cuva dete kod kuce ? Kada dodje vreme da mora da ide u zabaviste, neka ide sa svom drugom decom u drzavno. Onda ne mora da spava tamo i da jede ono sto ti se ne svidja, a socijalizovace se na vreme pred skolu.
Druga varijanta je da, naravno samo ukoliko ti posao nije bas jako vazan, uzmes jos jedno , dvoje dece da cuvas uz svoje dete pa da nesto i zaradis, a svom detetu pruzis sve sto mislis da mu treba.
Naravno, to sve otpada ukoliko tvoj posao ne moze bez tebe ili obrnuto.
 

Back
Top