Kosta puno, ili ne?....

Bez uvrede, pitam za ljude koji se profesionalno bave astrologijom. Ali bice , ti si neki vickast tip, a?
Stvarno me ta tema malo muci, jer smatram da pravi astrolozi, mogu puno pomoci ljudima. A sta cemo sa onima koji ne mogu da plate 50 eura? Za astrologe se kaze da su tumaci Bozjeg rukopisa, pa bih volela videti malo vise etike i humanosti. Sto ne znaci, da treba da rade besplatno, ne zivi se bas samo od vazduha. :)
 
Ne mislim da je i 50-100 eura mnogo ako astrolog zna kako pravilno da usmeri klijenta i da mu pomogne u zivotu, a mnogi astrolozi su skloni da ne naplate konsultaciju kad procene da klijent tesko moze da plati, npr samohrane majke(barem tako pricaju)
 
Treba da naplati,naravno u granicama pristojnosti!Pa ti ljudi(mislim na prave astrologe) su godine proveli uceci astrologiju,kao sto neko pet godina studira npr. masinski fakultet.Mislim da 50 eura nije mnogo kad je u pitanju neko ko objektivno vlada materijom...e,sad,treba biti pametan pa naci dobrofg astrologa,koji ti nece uzeti pare,a ne reci ti nista.To je mac sa dve ostriceZato oprez!!!.
 
nedavno sam kontaktirala jednog astrologa, i trazio mi je 100 eura, i plus telefonske impulse da platim, a razgovor bi trajao otprilike 2 sata...nisam bas sigurna da se zapitao da li imam te pare, ili da li sam samohrana majka, ili sam nedaj Boze socijalni slucaj....
 
lyriza:
nedavno sam kontaktirala jednog astrologa, i trazio mi je 100 eura, i plus telefonske impulse da platim, a razgovor bi trajao otprilike 2 sata...nisam bas sigurna da se zapitao da li imam te pare, ili da li sam samohrana majka, ili sam nedaj Boze socijalni slucaj....

Katastrofa!
To je ili neko mnogo bezobrazan ili je hteo da te otkaci!
 
lyriza:
ma nije... to je bas jedan od poznatih astrologa... ali eto, sta da se radi....

najbolje je da pronadjes astrologa koji zivi tvom gradu ako ti impulsi stvaraju problem - ja radim od 2000. konsultacije i uzivo i putem telefona, i ima klijenata koji zive u inostranstvu i zovu putem skypa, a i ljudi koji zive u okviru ranije jugoslavije, definisu pitanja i konsultaciju obavimo do 60 minuta, sve je stvar dogovora... uostalom, ako imas sam par konkretnih pitanja nece ni biti potrebe da razgovarate 2 casa, u tom slucaju ce se razgovor svesti na dvadesetak minuta do polovine casa.

100 eura je relativna suma. u Bgd-u se cene krecu u proseku oko 40-50 eura po konsultaciji. pa ne ocekujete valjda da astrolog koji vam radi analizu placa i vase impulse? osim toga, ko zna u kakvoj je on zivotnoj situaciji - mozda je i to samohrana majka koja se bori za egzistenciju svog deteta. i njegov rad ima cenu, koja se zasniva na tome koliko je ulozio u svoje znanje, novca i vremena. sigurno ne bi drzao tu cenu da nema dovoljno posla, uostalom to je zakon ponude i potraznje, kao i sve ostalo na ovom svetu.
zato ima dosta astrologa pa birajte po tome koliko mozete priustiti da platite.

:roll: udjem ja tako u npr. Via Spigu u bgd-u i pocnem da se nad cipelama od 400 eura vajkam kako sam, znate, samohrana majka... i slicno, :roll: pa poslace me da kupim obucu na bulevaru ili buvljaku.
 
e ****** Mady...pa razumem ja sve to. nisam ni ocekivala da neko radi za neke bedne pare, ili slicno....trazila sam od coveka da mi napravi ponudu, nije mi odgovarala, i ja sam je odbila...i sada prvi put od tebe cujem da se nudi solucija razgovora preko neta, to mi je super...i bas sam se pitala zasto to i drugi astrolozi neupraznjavaju? pa danas skoro svi koriste racunare...
a drugo, htala sam da mi neko ko je "na glasu" protumaci neke stvari, jer do sada sa "slabijima" nisam imala nekog ucinka...mozda imam veliki problem, i mozda mi je jako stalo da ga resim....ti ces mozda reci na to "koliko para, toliko muzike", ali ja se sa tim ne slazem, jer smatram da je astrologija pre svega humana profesija!
 
dobro de, poredjenje sa cipelama je malo "prejako" slazem se, ali ipak... ljudi zele misljenje eminentnog, proverenog... i taj covek je morao da ulozi u sebe - sta je jeo dok se edukovao, kako je placao knjige i kurseve... pa nikome ne pada sa neba. znam "vrsne" astrologe koji su procitali dve-tri knjige i stali na tome, pa i oni imaju klijenata, ne umiru od gladi, svaka roba ima svoga kupca.

da je astrologija humana profesija - to se slazem, ali ti isti astrolozi od kojih ljudi svakodnevno traze besplatan savet o svojim problemima nemaju ni socijalno, ni penziono, zivi se od konsultacija samo - da ne kazem od dana do dana. mislis li da neko od nas stize da sebi regulise staz? dok resimo zivotne probleme svima koji misle o sebi, i mi cemo ostariti i da li mislis da ce meni neko regulisati ikada godine zaostalog staza, npr, koje sam ja resila eto da posvetim pre svega ucenju astrologije pa i radu koji logicno sledi? ne mislim da me treba napljuvati sto to i naplacujem.

ok, nije na tebi to da resavas, ali cemu ljutnja onda kada neko odredi svom radu ovu ili onu cenu? odaberite astrologa prema svojim mogucnostima - no hard feelings, i bez vredjanja onih koji su u stanju da rade za vise novca, sigurno su uspeli da obazbede sebi dobar priliv klijenata i po toj ceni.
neko nije u stanju da priusti sebi tu cenu ali to mu ne daje za pravo da ocenjuje da li je taj astrolog human ili ne. pa i milekic je umro, a do poslednjeg dana je bio u bolesti primoran da radi kako bi zaradio novac - a mnogima je pomogao, to budite sigurni, i beslatno radio i da li se iko od tih ljudi setio tih poslednjih dana da mu nesto pomogne... toliko o humanosti. to bi moralo funkcionisati obostrano.
 
lyriza:
a samohrana majka je kontekst price pre dva meseca....i u ovom slucaju je to receno samo figurativno....

ali ja jednako znam astrologe u identicnoj situaciji - zasto vi ljudi mislite da je neko ko se bavi astrologijom imun na zivot i kao, nema iste probleme kao i svi ostali.
konkretno znam za dve zene iz jednog astro centra, koje nemaju ni svoj stan - podstanari su u poznim pedesetim i konsultacijama sakupljaju za kiriju iz meseca u mesec CITAVOG ZIVOTA. imaju decu koju su odskolovale tako teskim radom. sta da radimo sa njima? penzija? ili posto su odsluzile naciji da ih bacimo negde? mislis li da svakodnevno imaju visak energije i vremena da ove "humanosti" radi odvoje par sati za besplatnu analizu i resavanje nekog problema nekome ko im se imena nece setiti za par godina.
 
Ko moze da pomogne, ko moze da izleci, ko moze da pomogne nesrecniku u njegovoj nesreci neka radi to besplatno,
nemam nista protiv da se cipele naplacuju, ali bos moze da dobije cipele i besplatno, ima humanitarnih organizacija koje bosom i golom daju odecu i cipele besplatno, cak i hranu....
nema besplatnih stanova doduse, pa neki ljudi spavaju na ulici....ali to cu ja da uvedem jednog dana...
nije svako srecan da ima neki dobro izucen zanat i da moze tako da zaradjuje novac...
ima ljudi koji su previse bolesni da bi mogli da uce i da rade....a ako ne radis onda nemas novca, a ako nemas novca onda ne mozes ni da se izlecis, jer sve se naplacuje...
ovde npr. besplatno je da uradis analize da odes kod lekara na pregled, da ti utvrdi dijagnozu, da ti da lekove koji ublazavaju simptome ali ne lece...ali samo lecenje na primer nije besplatno, terapije su basnoslovne i nisu pokrivene zdravstvenom zastitom....
jedan moj rodjak evo vec vise od 20 godina leci ljude bioenergijom besplatno, i sad kaze da , posto je izgubio posao, nema posao, sad mu je "truba" da pocne da naplacuje, mada mu ja kazem da pocne, ali neka naplati onom ko ima, pa ko je koliko u mogucnosti da plati, a sirotinju neka leci besplatno i dalje....
mislim da je to fer....mada i to je mac sa dve ostrice jer i najbogatiji moze da kaze da "nema"..
ovde u kanadi je sistem malo drugaciji, tacno se zna ko koliko ima ili nema...pa tako postoje neke klinike koje naplacuju po tome koliko si sposoban da platis, samo sto je problem sto su to skolske klinike, gde rade studenti koji tako uce pod nadzorom lekara, tako da tu moze da se desi da dobijes terapiju koja te jos vise unakazi, umesto da pomogne
 
a ako taj isti astrolog ne naplacuje kako da se dalje usavrsava, svaki kurs i seminar kosta, svako predavanje i knjiga - eto i to je mac sa dve ostrice jer se trazi profesionalan pristup i znanje koje se placa da bi se do njega doslo, nije nam palo sa neba.
ja sam od 1988 pocela da placam kurseve i kupujem knjige, ali sam sve do 2004 radila druge poslove i od svake plate odvajala po 50-100 eura ne za cipele, ili sminku - nego za astrologiju. i umorna od posla odlazila na seminare i kurseve, ili citala i vezbala, trazi se rad, i ulozeno vreme i novac. tek od decembra 2004 radim iskljucivo astrologiju - nije pre astro centara bilo mogucnosti da se toliko astrologija radi i da se od nje kako-tako zivi, makar od danas do sutra. mogli su to samo pojedinci - milekic, imsiragic, colja, zlatko, stojanovic... pa i o njihovom radu postoje najrazliciti komentari danas, a sigurna sam da su svi oni radili i besplatno nebrojeno puta.
 
i da pojasnim, moja pokojna majka je bila socijalni radnik citavog veka - i jedva jako bolesna od ms-a otisla u neku invalidsku penziju (tako bednu da je to sramota), i to je dobila tek kao skoro potpuno nepokretna. a sestru i mene je odgajala kao "samohrana" citavih 12 godina, ali je imala SRECOM penziono, staz i socijalno, i toga radi se svakog j...... dana odvlacila na posao, jer je skolovala dva deteta.
i pomogla je veruj, koliko je kome mogla ali kakva korist od toga, to se smatra da je bio njen posao. pa ok, primala je neku platu.

prema tome, nema potrebe da objasnjavamo znacaj socijalnih ustanova, i vrednost pomoci koju je ljudski pruziti ali treba da svi podlezemo istim principima. i svi da imamo makar minimum kako bismo bili u stanju da pruzimo.
 
Ima ljudi u jako tuznim situacijama, koji se bave astrologijom i tako zaradjuju za zivot da bi othranili sebe i decu....bar ja znam nekog, plus trpe zlostavljanje od strane gazda tih astrologskih centara, pa zlostavljanje u kuci i tako dalje...
 
Mady, kao prvo ja se uopste ne ljutim...kao drugo shvatam da si osetljiva na ovu temu, jer si i sama astrolog...ali da li ti slusas sta ja pricam? pa stvarno ne mogu peti put da se navracam na isto....jesam rekla da treba da se radi besplatno? ili za neke mizerne novce? pa ja znam koliko je truda i rada potrebno i ulozeno, na kraju krajeva za svaku profesiju je tako....pa mislis da su drugi ljudi kod nas u boljoj poziciji? pa zar mora neko od dva klijenta da zaradi neciju mesecnu platu? naravno, ima ljudi koji to sve sebi mogu da priuste...ali ja dizem glas za one kojima je preko potrebna pomoc, ali ih niko ni ne vidi ni ne cuje, jer ne mogu da plate....
recimo da je meni sto pre potrebna operacija srca, i naravno ja cu otici i potraziti najboljeg hirurga koji postoji....ali sta se desava, ja kod njega u ordinaciji, a on mi "sapne" kako moram ispod ruke da mu dam 2 000 eura, ili nista od operacije...jer on je Boze moj, grijao stolicu 6 godina, plus specijalizacija, a sada radi za 300 eura.....
e, jel kuzis sada sta zelim da kazem?
 
beba_toronto:
Ima ljudi u jako tuznim situacijama, koji se bave astrologijom i tako zaradjuju za zivot da bi othranili sebe i decu....bar ja znam nekog, plus trpe zlostavljanje od strane gazda tih astrologskih centara, pa zlostavljanje u kuci i tako dalje...
ma svasta ljudi za jedan zivot budu u situaciji da rade, veruj mi svacega sam se naslusala - tuga, ali sta sad da se radi. nikome ni bolje ni gore...
 

Back
Top