100% load!

El Muerte

Primećen član
Poruka
765
Pe neki dan poceo mi komp iz cista mira da odlepi i procesor radi non stop na 100%
Znaci moze satima pa cak i danima da radi OK ali onda odjednom se zakuca i CPU LOAD mu non stop 90 -100%
Probao sam sve:
Instalirao anti-virus, spy ware-ove i kada to nije pomoglo, otklonio sistem i ghostovao stari.
Posto nije do windowsa i virusa, mislio sam da je mozda BIOS poludeo!
Cak sam i BIOS maticne ponovo flashovao ali nista ne pomaze!
Evo i na kraju sam sve iskljucio iz struje, CLEAR-ovo CMOS i posle nekoliko minuta sam od sebe pobenavio opet!!!! GRR!

Vishe mi nista ne pada na pamet pa se setih matorih bitangi na krstarici :)

Da li mi procesor odlazi u vecna lovishta jer imam jos garanciju godinu dana?
 
Profimare:
Pogledaj u procesima sta ti srce procesor... pa javi ;)
Nemoj da gasis sam... da vidimo sta je :)
To i jeste problem. Znam da programi nisu uzrok.
Imam 25 standardnih procesa aktivnih i nijedan ne trosi resurse.Problem nastaje kada mi kaze da je SYSTEM IDLE PROCES 99%, sto znaci da je sve ok ali u grafikonu i na radu se vidi da je procesor 100% opterecen.Tada ne mogu cak ni refresh da uradim koliko se optereti!

@OKLAGIJA
Probao sam sve druze, uvek kada instaliram prvi put sistem ja ga ghostujem.
Sada sam vratio taj stari pouzdani sistem i opet me zeza.Ne uvek, ne cesto nego jednom u 2-3 dana se desi ovakav problem.
Mislio sam da je procesor oshtecen ali je u Benchmarku 05 sve ok uradio.
E sad, sumnjam na kesh memoriju procesora, mozda je to otislo dojavola.
koji je program odbar za opterecenje procesora?
 
Imas program Speedfan koji pokazuje i opterecenje procesora a mozes i sa Everestom ili nekim drugim. Nego kolko dugo imas procesor, moze da se desi da trebaocistiti kuler i hladnjak od prasine, zameniti pastu na procesoru. Meni se jednom desilo da je komp pravio probleme i nakon sto sam sve zivo isprobala na kraju sam skinula hladnjak i shvatila da su posojale tackice prljavstine na procesoru (gde se spaja sa hladnjakom sa pastom). On mi nije pokazivao veliku temperaturu jer se pregrevao samo na tim prljavim delovima i zato mi pucao. Kad ti vise nista ne preostaje ovo je jedina varijanta. Ne moze da skodi. Poz..
 
Ja sam imao slicnih problema....
Meni je neki program dizao CPU na 100%....
jednostavno sam ga iskljucio u procesima i sve je bilo ok....

Posle Reinstalla sistema to mi se vise nije desavalo!!!
 

Back
Top